Вже незабаром наступить Різдво, найкраще свято для дітей та дорослих, дух якого вже витає в повітрі. Хоча багато хто асоціює Різдво з веселощами, подарунками та смачною їжею, бібліотеки відіграють не менш важливу роль у цій святковій атмосфері. Це час для тих, хто хоче зануритися у чарівний світ різдвяних історій. Книжкові полиці наповнюються яскравими книжками для дітей. Навіть сама атмосфера в бібліотеці змінюється – Різдвяні прикраси, запашний аромат свіжих книжок, тепло та затишок у кожному куточку. Саме куточок з каміном став хітом серед користувачів медіатеки нашої гімназії, за бажанням біля нього можна зробити фото.
Українська хустка - наш оберіг
Читачі медіатеки взяли участь у Всеукраїнському флешмобі "Зроби фото з хусткою", наголосивши на важливість збереження традицій і звичаїв нашого народу. Хустка в української дівчини, жінки – не просто головний убір, а наш безсмертний оберіг, символ любові та жіночності, свободи й вірності традиціям.
Бажаю усім жити у мирній Україні з гарним кольоровим настроєм, як квітчаста українська хустка!
З 02 по 06 грудня 2024 року проведено Кольоровий тиждень вдячності ЗСУ
І тільки діти- щиро вірять в диво, і диво буде - поки вірять діти! А чи всі діти вже написали листа Святому Миколаю? Поки малеча пише про бажані іграшки та солодощі, ми можемо запропонувати прочитати книгу Юлії Смаль "Лист до Миколая". В книзі розповідь ведеться від імені маленького хлопчика, який звертається до Святого Миколая і просить принести йому серед всіх інших подарунків особливий і найочікуваніший - братика. Щоб було з ким гратись, кататись на санчатах, розказувати таємниці. І тут зовсім неочікувано - просить запакувати солодощі та подарунки, які просив раніше і відправити іншим діткам, а йому залишити лише братика. Цей маленький хлопчик ладен віддати всі подарунки заради здійснення найзаповітнішої мрії. Дуже зворушлива, тепла та святкова книжечка, яка дає надію повірити в диво. Святий Миколай точно знає, як створювати магію, але трохи допомогти йому завжди приємно Гайда до нас в медіатеку за книжками!
Напередодні Всесвітнього дня домашніх тварин до медіатеки завітали учні - читачі 3 класу на годину спілкування. Час зустрічі був наповнений позитивними і веселими емоціями, які лунали з розповідей дітей про своїх домашніх котиків, песиків, папуг та інших тваринок. Навіть у кого немає ще тваринок, ділились своїми мріями, про те, кого вони хочуть мати дома.
Читачі мали можливість ознайомитись з пропонованою бібліотекарем дитячою літературою, яка вчить дітей позитивних емоцій і дружбі. І на завершення, як завжди - фото на пам'ять.
Вся атмосфера зустрічі була наповнена корисним та цікавими розповідями, веселою руханкою від пса Патрона і думками про важливість любові та піклування про домашніх улюбленців.
Віночок пам'яті жертвам Голодомору
22 листопада до медіатеки завітали читачі на годину читання, присвячену Дню вшанування пам'яті жертв Голодомору. Другокласники уважно слухали бібліотекарку Гринь Аллу, яка читала казку Олесі Лісової "Добрі сусіди" (Збірка "Зернятко надії") та подумки вболівали за героїв, які мужньо, допомагаючи один одному, знаходили вихід із складних ситуацій. Тримаючись в гурті вистояли голодний, зимовий час. Тоді як негативний персонаж відібрав всі запаси, зібрані на зиму. Казка вводить маленького читача в країну казкових героїв, де є завжди негативні герої, які роблять зло. Тож тільки тримаючись разом, допомагаючи один одному можна все пережити. Підсумком зустрічі було створення віночку пам'яті, який діти прикрашали символічно голубими квітами - незабудьками. Які нагадують кожному трагічну сторінку в історії України - Голодомор. Пам'ятаймо!
19 листопада на годину читання до медіатеки завітали учні 4 класу. Діти уважно слухали бібліотекаря Гринь Аллу, яка почала розмову про трагічні події та прочитала оповідання Анни - Марії Волосацької "Страшний сон" , яке ввійшло у збірку творів "Зернятко надії". Ця збірка - спроба письменників України та діаспори розповісти дітям про сумні події минувщини, усвідомити кожному свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування голодом.
“Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий”
( Марк Твен)
Читачі медіатеки долучилися до відзначення Всесвітнього дня доброти та взяли участь у челенджі добрих справ. Сонячний настрій залежить не тільки від погоди, а й від посмішок дітей, хороших вчинків, добрих справ, приємних несподіванок. Добро проростає в наших душах і серцях завдяки старанням і бажанню його творити. Добрі вчинки допоможуть зробити наш світ кращим!
РОБІМО БІЛЬШЕ ДОБРИХ СПРАВ!
Тема добра близька багатьом українським поетам і письменникам.
Тарас Шевченко писав:
"Добре жить тому, Чия душа і дума Добро навчилися любить"
«Поспішаймо творити добро», − закликав Олександр Довженко.
Великий український письменник, педагог, людина, яка вміла робити добро, Василь Олександрович Сухомлинський, написав багато творів,у яких вчить нас робити добро.
Читаючи поезії Надії Красоткіної, розумієш та відчуваєш яке щастя від добра і загроза від зла. Головне є те що в світ треба нести доброту, тепло, світло, щоб більше у ньому ставало щастя та радості. Добра людина - наче сонце, від спілкування з якою стає тепліше.
Добро починається з тебе
Напередодні Всесвітнього дня доброти бібліотекарем медіатеки освітнього закладу проведено з учнями 5 класу годину спілкування "Добро починається з тебе".
Діти дізнались як це свято потрапило в наші календарі та здійснили подорож в країну Добра. На кожній станції учасники разом виконували завдання: продовжити прислів'я про добро, згадати ввічливі слова, відгадати героїв книг, які робили добро іншим, розповісти про свої добрі справи і на завершення переглянули відео учасників челеджу "Добро починається з тебе".
Об'єднані любов'ю до книги
У медіатеці знову відбулася особлива подія – зустріч читачів різних поколінь. Бібліотека знову ожила, наповнившись голосами дітей, їхніх батьків, об'єднаних спільною любов'ю до читання.
Бібліотекарка радо зустріла матусю Ірину та донечку Євгенію, та повела розмову про важливість книги в житті кожного читача. Ірина поділилась спогадами про ті часи коли вона була читачкою шкільної ббіліотеки, читала книги та брала участь у різних заходах. Її очі радісно світились коли спливали такі спогади, а донечка Євгенія уважно слухала з цікавістю, відкриваючи завісу в минуле мами.
На зустріч в медіатеку поспішали читачки - матуся Світлана і донька Дар'я. Бібліотекар радо зустріла відвідувачів та запросила їх до спілкування. Адже Світлана в шкільні роки була активною читачкою, учасницею бібліотечних заходів. Приємна розмова надихнула кожного на пам'ятні спогади. Говорили про минулі та сучасні часи, про те як змінилась сама бібліотека. Світлана поділилась думками та враженнями: "Кожного разу, коли я переступала поріг бібліотеки в дитинстві, відчувала, що потрапляю в незвичайний світ. Тут завжди панувала тиша, і тільки шурхіт сторінок порушував її. А ще галасливі читачі, які забігали погортати книжки та журнали в читальній залі. Книжки, які я читала допомагали мені зрозуміти світ і знайти місце в ньому. Шкільна бібліотека, бібліотекар Алла Анатоліївна, бібліотечні заходи, учасницею яких я була, назавжди запам'ятались мені світлими спогадами.
Книга з найдавніших часів і до сьогодення є безцінним скарбом і найбільшим чудом з усіх чудес, створених людством. У ній весь неосяжний світ. Всім відомо, що книги «оживають» тоді, коли їх читають. Вони відкривають свої таємниці, дарують знання лише тим, хто з ними працює.
На літературні посиденьки завітали читачі медіатеки. Під час зустрічі діти поділилися своїми враженнями від прочитаних книг. Та представили свої творчі роботи.
В рамках Місячника шкільних бібліотек проводиться тиждень родинного читання. Тож кожен хто забажає може відвідати медіатеку освітнього закладу і вибрати відповіду літературу для сімейного читання, Навіть у найменшого школяра книга має асоціюватися з найприємнішими речами – маминими руками, її теплом, її посмішкою. Якщо малюк відчує, що книга – це задоволення, то, подорослішавши потягнеться до неї.
А можна і бабусям та дідусям доєтнатися до родинних читань та відвідати нашу книгозбірню разом з онуками. Читаємо разом!
Щороку 2 жовтня відзначається незвичайне свято - Всесвітній день гри. Ви зі мною погодитесь, що в в епоху гаджетів багато хто став забувати скільки позитивних емоцій і заряду позитиву можна отримати, відпочиваючи і граючи з друзями або родиною в ігри вдома та на свіжому повітрі. Ця подія має нагадати батькам та дітям хоча б на день забути про гаджети, відійти від екранів, вимкнути комп’ютери і провести час в інтелектуальних та активних іграх. Ігри так само важливі для розвитку дітей, як і книжки. Тож читачі медіатеки залюбки відкладають телефони та грають у шахи, доміно, шашки та інші настільні ігри. Ігри є не просто розвагою, а важливим інструментом навчання, що сприяє розвитку творчого мислення, соціальних навичок, емоційної стійкості та фізичного здоров'я. Через гру діти навчаються спілкуватися один з одним, гра допомагає розвивати уяву та досліджувати навколишній світ.
Учні 2 класу, разом з класним керівником Ларисою Іванівною, завітали до медіатеки Розумівської гімназії "Темп" з вітальним словом до професійного свята бібліотекарю Гринь Аллі Анатоліївні. Медіатека вже стала улюбленим місцем в гімназії для малечі. Вони залюбки вибирали книжечки та читали у колі друзів в читальному залі. Алла Анатоліївна ознайомила читачів з правилами роботи в бібліотеці, разом переглянули навчальний мультик, герої якого нагадали дітлахам яких правил необхідно дотримуватись дбайливому читачу. А ще, пограли в гру "Чарівний капелюшок". Діти швидко відгадали героїв українських народних казок за ілюстраціями, що діставали з капелюшка. Тож разом з'ясували та запам'ятали таке прислів'я "Хто багато читає - той багато знає". А на останок бібліотекар привітала читачів солоденькими цекурками.
До нових зустрічей !
А діти обирають книгу!
Ми, дорослі помічаємо все частіше, що дітям цікавіше тримати в руках гаджети, а ніж книжку. Як би багато ми не розповідали дитині про користь книги, як би не запевняли її що читати дуже цікаво, все це не діятиме, якщо не мотивувати її власним прикладом. Що частіше діти бачитимуть батьків, дідусів та бабусь, братів чи сестер із книжкою в руках, то більше інтересу вона в них викликатиме.
Читання має бути задоволенням, розрадою, розвагою, втечею в казковий світ, а не прикрим обов’язком, гіршим за миття посуду!
Якщо ми хочемо жити у країні розумних, освічених і культурних людей, потрібно потурбуватися про те, аби щоденне читання стало першим правилом у наших родинах, тоді можна бути впевненим у нашому майбутньому.
Читання - справжня суперсила. Адже книги сприяють розвитку пам'яті, уваги, уяви. А розвинена навичка читання є невід'ємною для успішного навчання з усіх предметів.
Книги допомагають виховувати у читачів особистість, дають відповіді на тисячі запитань, дарують матеріал для роздумів, пропонують кращий інтелектуальний відпочинок і політ уяви. Завдяки книгам читач пізнає себе, мандрує світом, вивчає історію предків, планує майбутнє.
Читачі медіатеки взяли участь в читацькій акції "Щодня читаємо українською", яка спонукає кожного відволіктись від телефонів, екранів телевізорів та завітати до бібліотеки. Потрапити у світ книги дуже просто, адже жителі цієї країни завжди чекають на своїх читачів. Тож читаємо з насолодою. Акція продовжується. Бажаю всім багато сторінок захопливого читання!
18 вересня до медіатеки завітали учасники гуртка ЮІДР з метою знайомства з героями книг для сучасних дітей щодо правил дорожнього руху. Книжки серії "1000 та 1 поворот" автора Ольги Дробишевої - унікальне видання з правил дорожнього руху, що поєднує якісний гумористичний текст, захоплюючі розвиваючі ігри, чудові ілюстрації та цікаві факти. Книги відкривають перед юними читачами захоплюючий світ дорожнього руху в розважально - ігровому форматі. Герої книг потрапляють в різні ситуації, що є повсякденними для всіх учасників дорожнього руху. Тут є все, щоб дитина зацікавилась правилами поведінки на дорозі, запам'ятала та змогла застосувати їх на практиці.
Черговий бібліотечний сезон стартував! І разом із ним розпочинаємо нову читацьку акцію - #Щодня_читаємо_українською. Саме у Міжнародний день читання книг - 6 вересня, яке створене щоб наголосити про важливість читання та спонукає просто сходити до бібліотеки, відволіктись від сматфонів та пірнути у світ художнього слова. Умови акції дуже прості:
учасником акції може бути кожен хто вміє читати: читачі медіатеки, педагоги, батьки та ін.
прочитай книжку або декільна книжок українською
зроби фото з книгою
надішли фото бібліотекарю
Чекатиму на ваші світлини, які можна розмістити на сторінці свого курсу в Classroom або надіслати на електронну пошту allagryn55@gmail.com
Бажаю кожному захоплюючого читання і прочитати накнайбільше цікавих книжок!
З Україною в серці!
День Незалежності України – це одне з найважливіших свят для українців. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році. У цьому році нашій прекрасній, волелюбній, незалежній державі виповнюється 33 роки. Напевно, зараз у кожного з нас одна спільна мрія - мир на нашій рідній землі.
Нинішній період – це роки великих випробувань, пора сподівань і надій, нехай же всі вони справдяться.
Шановні відвідувачі, пропоную ознайостись з літературою віртуальної книжкової виставки "Україна єдина, незалежна" та поповнити свої знання з історії та культури України.
Вітаю всю спільноту з головним державним святом – з Днем незалежності України! Нехай кожен з нас, прагнучи жити у вільній і демократичній державі, втілює свої мрії в конкретних справах. Бажаю віри, надії, любові, та миру!
Книга – чудовий світ перетворень, через який ми відчуваємо радість, біль, щастя,
страждання… Незважаючи на подальшу комп’ютеризацію суспільства, книга завжди
залишатиметься книгою зі своїм прекрасним світом героїв. Особлива магічна атмосфера книги не
зрівняється з жодними надбаннями новітніх технологій. Книжки відкривають свої таємниці,
натомість вони потребують цілковитої уваги від читача, і тоді подарують незабутні почуття і
враження. В шкільній медіатеці оформлено тематичні книжкові полиці для читачів, якіпредставляютькниги українських авторів, які допоможуть кожному читачу отримати задоволення та пізнати світ цікавих історій.
Пам'ятаймо про героїв, які загинули в полоні!
(Оленівка 28.07 - 29.07.2022 рік)
Конституція наша — Закон,
Оберіг української нації,
Береже вона права кордони
В соціальних життя ситуаціях.
Громадянам гарант і права,
Захист, мудрість вона і основа,
Конституція наша жива,
України святиня й обнова!
28 червня відзначаємо День Конституції України. Основний закон нашої держави має глибокі корені в історії. Тож пропоную здійснити невеличний екскурс історичними сторінками основних етапів становлення Конституції України!
Щорічна акція "Голоси дітей" започаткована 4 червня 2022 року, присвячена пам'яті маленьких українців чиє життя забрала війна. Через військову агресію українські сім'ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримуючи травми, поранення і втрати життя. Пам'ять кожної безвинної дитини - жертви агресії - має бути вшановано в Україні.
Читачі медіатеки завітали на годину спілкування "Маленькі янголи". Малеча свої мрії та бажання передали в спільному малюнку на асфальті , а старші читачі годиною мовчання вшанували пам'ять загиблих дітей. Всі присутні на згадку отримали виготовлені сердечка пам'яті, контуром яких є квітки незабудьки, які постійно будуть нагадувати про безневинних дітей - жертв військової агресії -
"Не забудь мене!"
День Героїв — щорічне свято в Україні на честь українських вояків — борців за волю України.
Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали і захищають рідну землю , вони є символом незборимості Української Нації.
До цієї дати в медіатеці оформлена книжкова полиця "Слава Україні! Героям Слава", де представлені книги, які розповідають про мужність і героїзм борців за волю України. Автори книг, аналізуючи історичну минувшину, розповідають про сучасні героїчні події, намагаються переповісти історичні події, які сьогодні турбують українців. Хто ми? Якими є наші цінності? За що ми боримося?
Памятаймо борців за волю України! Шануймо наших Героїв!
Сторінками кримської історії (18.05.1944 рік)
18 травня – День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.
18 травня 1944 року почалась депортація кримських татар, вона є одним із найбільш кричущих прикладів злочинів радянського режиму проти людства. Десятиліттями радянська влада повністю заперечувала злочинний характер цих дій. І лиш у 1989 році депортацію визнано незаконною. Після анексії Криму росією у 2014 році проблема боротьби за свої права для кримських татар знову стала актуальною.
День вишиванки – народне свято, свято єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Тож, вдягаймо вишиванки, зберігаймо звичаї та традиції України!
А українська вишиванка - диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.
І гордо йди у ній по цілім світі,
Та мовою своєю розмовляй!
І хай сміється сонечко в зеніті -
Ти рідного свого не забувай!
Кожна мама із весною схожа
Україна, як і багато інших країн, відзначає свято Дня матері у другу неділю травня,... Головна традиція свята – від щирого серця вітати своїх мам. В цей день найдорожчим жінкам в житті дарують квіти, подарунки, надсилають листівки, присвячують вірші, висловлюють повагу і любов до мами.
Наші юні читачі долучилися до традицій цього свята та вітають своїх мамусь. Дякують мамам за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість...
Пам'ять про війну нам книга оживляє
Ідуть роки, але події Другої світової війни не забуваються. Знову і знову озиваються вони у свідомості поколінь, тривожать уяву, змушують замислюватися над трагедією і подвигом нашого народу. А оживляють пам'ять про війну нам всім книги. До пам'ятного дня в медіатеці оформлено книжкову полицю "Пам'яті загиблих будемо гідні"
Представлена література розкриває місце і роль України у Другій світовій війні, внесок українського та інших народів у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг, висвітлюють різні аспекти життя українців в умовах воєнного часу.
Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!
Символ пам'яті
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни використано в Україні на заходах, приурочених до дати завершення Другої світової війни. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. З одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло "Пам'ятаємо. Перемагаємо"
Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Великодній барвограй
До свята Ведикодня, юні читачі стали учасниками мистецької майстерні і виготовили прекрасні роботи. Малюнки Великодніх кошиків, писанок та яскраві аплікації, піднімають настрій і передають дитячу радість та символізують весняне відродження природи.
Вітання читачам - учасникам національного читацького марафону "Діти України читають захисникам!"
Шановні учасники читацького марафону, Ваші зусилля і терпіння винагороджені: нарешті відео, які ви створили із вашими дбайливими дорослими, опубліковані на каналі Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ). Ми дуже вдячні вам за щирість і підтримку українських воїнів та воїтельок. Ваші відео дуже розчулювали модератора під час перегляду і, віримо, подарують тепло на передовій.
На згадку і з вдячністю за участь у марафоні, даруємо вам сертифікати учасників, вони дуже особливі, адже в них є фото бійця 3ОШБр «Дворфа», який віддав своє життя, захищаючи нас із вами.
Обіймаємо всіх, хто брав безпосередню участь і допомагав. Дякуємо, що тішитесь і розраджуєте інших разом із українською дитячою книгою.
Ваші книжкові феї Національної бібліотеки України для дітей.
До роковин Чорнобильської катастрофи в медіатеці оформлено
інформаційну полицю "Чорнобиль не має минулого часу"
Шість портретів, шестеро гарних молодих хлопців дивляться на нас, і здається, що їх погляди скорботні, що застигла в них і гіркота, і німе запитання: як могло таке трапитися? В теперішній час нам це здається. А в ту квітневу ніч, у хаосі і тривозі пожежі не було в їхніх поглядах скорботи і вини. Їм було не до цього. Вони працювали, вони спасали атомну станцію, спасали всіх нас.Хто вони, ці хлопці, які відійшли у безсмертя, подарувавши нам життя? Справжні герої: лейтенанти - Володимир Правик і Віктор Кібенок, сержанти - Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Микола Титанюк, Володимир Тищура.Прийдешні покоління схиляють голови перед пам'яттю про героїв ліквідаторів аварії, їх подвигом!
Створено відеопоезію "Чорнобиль"
23 квітня святкують всі шанувальники книг, саме у Всесвітній день книги і авторського права. Цей день покликаний наголосити на важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Ще одним особливим аспектом цього дня є усвідомлення цінності книжки і її незамінності у поширенні знань і формуванні культури. Тож наші читачі не стоять осторонь цієї події і дякують авторам, письменникам, поетам та усім тим людям, які причетні до написання та видання книг.
Нехай для кожного книга стане справжнім другом і порадником на довгі літа!
"Природа - дивовижний світ"
Серія книг "Популярна енциклопедія сучасних знань" - це книжки, які містять інформацію про природний світ. На їх сторінках читач знайде найрізноманітнішу інформацію про тваринний та рослинний світ, про географічні та кліматичні особливості. Енциклопедія має 11 найменувань. Занурившись в читання книг серії, читач розширить знання про природу Землі, допоможе краже, більш грунтовно підготуватись до уроків географії та біології.
В рамках Тижня географії, біології та хімії створено віртуальну книжкову виствку "Пізнавай таємниці природи (поза сторінками твого підручника)"
для категорії читачів 11+
Увага! Шановні користувачі медіатеки Розумівської гімназії, з 1 квітня стартував Тиждень дитячого читання - 2024.
Програма Тижня насичена. Цікаві, казкові та пізнавальні заходи відкриють чарівний світ книги. Тож станьте активними учасниками і гарний настрій вам забезпечено!
Перебіг заходів в рамках Тижня дитячого читання розміщено на блозі
Вже традиційно, на початку весни проходить тиждень української мови та літератури. Тож 04 березня стартував предметний тиждень, присвячений Шевченківським дням. Цьогоріч відзначається 210 - та річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка - великого Кобзаря, генія українського слова. Найрізноманітніші заходи було проведено з читачами медіатеки: мовно - поетичний флешмоб, літературна вітальня, мистецька година
25 лютого 2024 року відзначаємо 153 річницю від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – геніальної доньки українського народу
З цієї нагоди учні - читачі медіатеки взяли участь у літературній годині "Лесина пісня". З дитячих вуст прозвучали Лесині вірші, які знайшли відгук у серці кожного учасника та прекрасно передали любов поетеси до рідного краю, до України.
А учні 2 класу намагались передати поезію мовою малюнка.
Декілька хвилин створеного відео - це данина пам'яті чарівній, волелюбній Лесі з України від щирих українців та україночок, які мовою поезії та малюнка намагались передати красу Лесиного слова.
Ранок лютого змінив наше життя..
Розділив усе на до і після..
Другий дім нам стало укриття,
І задушливим стало все повітря.
В Україну йде страшна війна,
Люди спали, спали серед ночі..
Перші вибухи коло мого вікна
Вранці вже розкрили мої очі...
Ці слова напрочуд влучно описують події вже майже дворічної давності, той чорний ранок, коли в наше життя увійшло страшне слово "війна".
Слова вдячності за кожен день життя та можливість працювати, навчатися нашим захисникам та захисницям ЗСУ, волонтерам, лікарям та всім добрим людям, які обов'язково відвоюють Перемогу.
Небесна сотня – то в серцях вогонь
Він гаряче палав за Україну...
20 лютого - пам'ятний день в історії України - День Героїв Небесної сотні. Події, які відбулись у листопаді 2013р. - лютому 2014р. та які відбуваються протягом останніх років, не лишають нікого байдужим. Небесна сотня – це наш біль і наша гордість. Сьогодні вони дивляться на нас з небес і думають – не дайте злу перемогти, адже Україна і нині в сльозах, на її захист у війні з російським агресором стають тисячі й тисячі патріотів. Єднаймося задля жаданої перемоги, задля свободи та миру!
19 лютого - День Державного Герба України. Читачі 6-7 класів здійснили подорож в легенду України "Тризуб", герої якої Ніком і Шевою, які подорожуютьукраїнськими легендами. Їм на заваді постійно стає підступний і сильний супротивник Змій, якого ми здолаємо разом! Тож зараз цікава та захоплююча історія - легенда "Тризуб"
Читачі медіатеки долучились до святкування Дня єднання - 16 лютого та взяли участь у флешмобі "Долоньки єднання". Діти бажають миру нашій Україні та перемоги!
15 лютого, 35 років тому з Афганістану виведено війська воїнів інтернаціоналістів. І щорічно в цю дату ми вшановуємо людей, які виконали свій інтернаціональний обов'язок в так званих "гарячих точках" на територіях інших держав.
В медіатеці до пам'ятних днів оформлено інформаційну полицю
"Афганістан: історія та пам'ять"
Для учнів 8-9 та 11 класів проведено годину шанування та створено
відео "Афганістан - наша пам'ять!"
Читачі медіатеки, разом зі своїми родинами, долучились до Всесвітнього дня читання вголос, який несе в собі силу слова та його здатність об'єднувати людей!
Вже з 1 лютого читачі медіатеки долучились до проєкту
"Читаємо разом! Читаємо вголос!"
який присвячений Всесвітньому дню читання вголос
День памяті Героїв Крут
В медіатеці оформлена тематична полиця до Дня пам'яті Героїв Крут.
Для учнів 9,11 класів проведено історичний екскурс
"Крути - наша слава і честь!"
З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу читачам медіатеки було запропоновано взяти участь у поетичному флешмобі
«Історичний січень»
Участю у флешмобі учасники намагалися висвітлити важливі дати січня, які треба пам’ятати усім, особливо зараз коли українці виборюють свою свободу та свою територію. Адже наш народ власною кров’ю вписав героїчні сторінки в історію українського визвольного руху: це 2014 рік- День пам’яті захисників Донецького аеропорту, і День памяті Героїв Крут, і Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та День Соборності України. Герої не вмирають! Слава Україні!
Участь читачів медіатеки в обласному етапі фотовиставки до Дня Соборності України
(Січень 2024 р.)
Україна має багатовікову історію, якою ми пишаємосята пізнаєм з книжок.Сьогодні, в нашому домі біда, відважнівоїни та народ український ведуть боротьбу з ворогом, який прийшов загарбати рідну землю і відібрав мир та спокій. Саме тепер, коли в Україні лунають постріли та проливається людська кров, День Соборності України - це знаковийдень. Ми - діти,не можемо стояти осторонь. Конкурсна робота - це доказ гордостіза причетність до великого українського народу. Від нас залежить якою буде в майбутньому наша держава. А майбутнє, ми вбачаємо, тільки під мирним небом, з квітучими садами і полями, щасливим дитинством і змогою навчатися. Тож і всі ми будемо іншими, бо спільна боротьба проти ворога об’єднала нас, як і в минулому.
Наш читацький колектив переконаний, що саме книги, як скарби часу, будуть розповідати майбутнім поколінням про величні часи, про силу українського духу та переможний шлях до волі українського народу. Саме, українська книга об’єднує дітей, а вміння читати та користуватися книжковими знаннями має стати необхідною потребою сучасного читача.Тож, маємо знати всі, що читаюча нація - непереможна!
Давайте скажемо "дякую" усім!
Всесвітній день "Дякую" (11 січня) - це день, який було створено для того, щоб в черговий раз лунали слова подяки. Звичайно, для цього не потрібно шукати особливого приводу, але заснований день варто розцінювати, як приємне нагадування.
У Міжнародний день "Дякую" хочу побажати море подяки: моїм любим читачам, які люблять та цінують книгу, активно та творчо беруться до виконання завдань; батькам наших читачів, які не стоять осторонь та з цікавістю разом з дітьми знаходять рішення у виконні завдань; особливе дякую моїй матусі, яка передала у спадок любов до професії бібліотекаря, бібліотечна справа стала для мене дуже важливою сторінкою в книзі мого життя; дякую своїм друзям, колегам, подругам і просто людям з якими мені довелось зустрічатися.
Зимовий настрій для читання
Зима – найчарівніша пора. Вона дарує нам багато свят. Тож. і настрій має бути зимовим, хоча за вікном немає снігу, морозу. Але цей настрій вам можуть передати книжки, які повідають цікаві зимові історії. Ви скажете які? Тож, візьміть і почитайте.
"Бути своїми!"
Шановні друзі! Запрошую вас долучитися до Національного тижня читання-2023,
який триватиме з 4 до 10 грудня. Гасло Національного тижня читання-2023 –"Бути своїми"– означає зв'язок між поколіннями, подолання відстані між відомими літераторами й читачами (звісно умовно), а ще демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами. Участь кожного в заходах Тижня є прекрасна можливість нагадати всім про важливість читання.
Нехай читання нас усіх об'єднує! Будьмо своїми! Читаймо разом!
Свято, що береже наші традиції
День української хустки — свято неофіційне, але його відзначають 7 грудня. Тому у 2023 році день хустки також припаде на 7 грудня, адже свято має фіксовану дату. Започатковане свято з метою, аби об’єднати дівчат та жінок різного віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Наші дівчата та матусі, підтримали традиції участю у фоточеленджі "Одягни хустку - зроби фото".
25листопада — День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933
І пам'яті свіча незгасне...
«Хай горить вона і не згасає,
Свічка болю. як гірка сльоза,
Знов минуле в вічність промовляє,
Голос правди лине в небеса».
Ми пам’ятаємо!
Голодомор в Україні — це трагічні сторінки історії, які не мають терміну давності і забуття. Вони були і залишаються незагоєними ранами генетичної пам'яті українського народу. Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб посилити наше бажання уникнути повторів такої трагедії на майбутнє. Пам'ятаймо ці дні! Запалімо свічку пам'яті!
ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ
Щороку, 21 листопада в нашій країні відзначають одне зі знакових свят у новітній історії - День Гідності та Свободи. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух. Тож, цього дня читачі медіатеки, а саме учні 8-9 та 11 класів, здійснилиісторичний екскурс - спогад "Осінь що нас змінила" та виконали завдання інтерактивної вікторини "Україна - територія свободи". В приміщенні медіатеки оформлено тематичний куточок"Моя незламна Україна", матеріяли якого демонструють події доленосних дат, які змінили хід історії нашої країни.
Діти - квіти України
Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни.
Нажаль сльози, страх, біль - це реалії українських дітей. Їхні життя руйнує росія. Їх вбиває та калічить ворог. Вони хочуть жити і спати у своїх ліжечках! З мамою і татом!
Діти - це найдорожче, саме безцінне, найчистіше і світліше, що є на нашій планеті. Нехай кожна дитина буде щаслива, усміхнена і здорова! Хай кожен день вашого дитинства буде наповнений радістю, веселощами та новими відкриттями!
Відкривай для себе Європу!
1 листопада виповнюється 30 років від дня заснування Європейського Союзу.
Тож, вивчаємо Європу разом. Саме книги в цьому добрі помічники. Ось деякі з них:
В рамках Місячника шкільних бібліотек - 2023 проведено конкурс поезії війни "Повертайся живим". Учасниця конкурсу, учениця 6 класу Мироненко Валерія, підготувала прекрасну поезію "Пишу листа..."
Читачі медіатеки доєднатися до написання Радіодиктанту національної єдності, який відбувся
27 жовтня та разом з всіма українцями писали радіодиктант "Дороги України"
"Багато є мов. А наша одна – чарівна українська!"
В медіатеці до Дня української писемності та мови оформлено книжкову полицю "Люби рідне! Читай українське!" Представлена література: довідники, словини та збірка з українського правопису - навчить читачів правильно писати, а художні збірки літератури - розкриють скарби української літературної мови.
Вивчайте рідну мову, збагачуйте свій словниковий запас. Говоріть українською! Читайте українське!
Протягом місяця читачі медіатеки будуть працювати і розважатися, говорити, читати, думати, аналізувати, переглядати інформацію про книги та бібліотеки, подорожувати сторінками історії України, створювати відео, малювати та змагатися в творчих конкурсах.
Тож, не гайте часу, будьте уважними та активними!
Протягом місяця проходить акція "Ми дякуємо, люби мо, чекаємо!" серед користувачів медіатеки
(4-9 та 11 кл.)
Підсумки акції підводимо 30 жовтня. Бажаю успіхів!
З 03 жовтня розпочато фотоконкурс "З книгою до Перемоги" серед учнів 3-5 класів
28 вересня 2023 року виповнюється 105 роківвід дня народження видатного українського педагога, письменника, суспільного діяча, вченого зі світовим ім’ям
Війна — це найгірше що може статися в житті. Особливо, коли вона прийшла у твій дім. Українським дітям добре знайоме слово війна. Те, від чого ми намагалися оберігати їх роками, і те, що неодмінно змінить їхні життя. Наші діти вже розуміють ціну тиші, миру, спокійного дня та ночі, ціну людського життя.
Але попри всі випробування долі наші діти— сильні. Вони сповнені віри: ворог піде з нашої землі, а Україна розквітне і відбудує кожну домівку.
8 вересня - День грамотності
Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей - це більш вагома частина вміння бути грамотним. У той же час грамотність - не тільки вміння правильно писати, рахувати і читати. Це цілий набір знань і навичок в різних наукових областях, які допомагають людині бути успішним.
Відомо, що основним джерелом в освоєнні грамотності була і залишається КНИГА.
Ви часто вмієте використовувати прочитане з користю?
Це просто - лише потрібно намагатися бути трохи більш уважним, трохи більш терплячим, інакше ви можете так і не помітити користі тієї інформації, яка раптово з’явилася перед вами.
Тож, читайте улюблених письменників і поетів: вчіть вірші, читайте твори, сміливо долайте сходинки вмінь бути грамотною людиною.
До вашої уваги пісня на слова Тараса Шевченка, яка своєю красою та актуальністю все більше підкорює серця українців.
Синьо - жовтий колір нашої свободи!
«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» — знамениті слова Василя Симоненка сьогодні набувають нового змісту. Нині українці єдині як ніколи, хоч і вкотре мусимо доводити світові своє право жити вільно і щасливо. У День Незалежності юні читачі медіатеки бажають миру нашій рідній Україні!
28 липня 2023 року - ми відзначаємо День Української Державності.
Сторінки державотворення України - це багата історія, яка зародилась у давні часи і продовжується й сьогодні. Українці прагнуть кращого майбутнього для своїх нащадків, зберігають та вшановують свою спадщину, адже історія країни - це не тільки минуле, а й сьогодення, яке визначає її майбутнє.
Саме для підростаючого покоління важливо усвідомити причетність до української нації та важливість української державності. Тож, пропоную переглянути користувачам медіатеки віртуальну книжкову виставку "Державність омріяна поколіннями", книги якої відкриють важливі етапи історії державотверення України.
Шановний читачу, запропоновані відео, які ввійшли до проекту "Цікава наука" пропонують найцікавіші відео з тих, що руйнують стереотипи про «нудну науку» та просто пояснюють досить складні наукові питання.
Незвичайний проект організував вчитель фізики та асторонімії Віталій Шевчук однієї з рівненських шкіл, намагаючись вирішити проблему браку якісного наочного матеріалу для своїх учнів.
Літо – пора відпочинку та найкраща пора, щоб поринути у світ літератури, а для наймолодших читачів - пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання. Щоб цікаво і змістовно провести свій вільний час ознайомтесь з героями книг віртуальної книжкової виставки «Літо - найкращий час для читання!».
Ось і добіг кінця навчальний рік. Для кожного він був різний з новими відкриттями, важливими подіями, черговою порцією знань, умінь, навичок простим або складним, але для всіх і кожного повним роздумів, висновків, планів. Нехай час відпочинку і перезавантаження не мине даремно, обов'язково читайте, бо книжкові пригоди поведуть вас у віртуальний, незвичайний світ де на кожного читача чекають книжкові герої. Повертайтесь всі міцними, здоровими, гарними, готовими до нового старту. Глибока вдячність батькам за підтримку та любов до своїх дітей. Щастя всім, добра, міцного здоров’я та миру! Нехай літо буде щедрим на хороші новини!
З повагою шкільний бібліотекар Гринь Алла Анатоліївна.
Мама! Найдорожче слово в світі!
Мама – це наш ангел-охоронець, наш Всесвіт. Тому День матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну і кохану людину. Сьогодні лунають слова вітання для найкращої людини на світі - мами від читачів медіатеки, синів та доньок, які від усього серця бажають матусям миру, здоров'я та гармонії в душі.
Пам'ятаємо!
До 8-9 травня – Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років та Дня Європи – в медіатеці оформлено виставку - пам'ять, де представлені документальні та художні матеріали про події тих часів та тематичний куточок "Щоденні новини". Тож, саме книги - скарбниці мудрості, зберігають для прийдешніх поколінь важливу історичну інформацію.
Читаємо - перемагаємо!
Єдність, яка наближає мир!
Відсьогодні (9 травня) Україна вперше відзначає День Європиразом з країнами - членами Європейського союзу. Цього дня ми всі вшановуємо єдність усіх європейців, єдність, яка наближає мир!
8 травня в Україні та світі вшановують пам'ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни.
Читачі медіатеки приєднались до акціїх пам'яті і власноруч виготовили квітку маку, як вшанування пам'яті загиблих героїв.
Пам'ятаємо! Перемагаємо!
Грає Сонце промінцями...
Всі діти хочуть жити в мирній Україні, тож читачі медіатеки творчо, від усієї душі, до Дня Сонця малювали мирне небо, сонечко, річку та вели спостереження за Сонцем.
Чорнобиль не має минулого часу
37 років минуло… 26 квітня 1986 рік...
Кожного року ми повертаємось пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані можливістю жити. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.
Подвиг ліквідаторів аварії назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
15 квітня - День Довкілля
Не стоять осторонь важливої природоохоронної роботи читачі медіатеки, створюючи тематичні відео, закликають бережливо ставитись до Природи. Саме Сеньків Вікторія (8 клас), яка захоплюється читанням книг з природничих наук, неодноразово створювала відео про екологічні проблеми рідного краю, які закликають бути бережливими захисниками природного середовища.
Наша планета Земля – це наш спільний дім. І кожен з нас повинен замислитись над тим, як захистити її та зберегти природу. Саме, про бережливе ставлення до природи, своїми відео читачі медіатеки намагались донести до кожного.
А це наші читачі та читачки, як дбайливі та бережливі господарі, демонструють свої квітники за якими доглядають, а найменші, долучиашись до цього дня, виготовили поробки - "Квітка весни"
12 квітня в Україні відзначають День космонавтики.
Космос – далекий і близький – завжди та захоплював багатьох, як дорослих так і дітей.
Подивіться на небо. Здається, воно зовсім близько – простягни руку і доторкнешся до сонця або місяця, ну а якщо залізти на верхівку високого дерева, то і зовсім опинишся поряд з ними. Але насправді це не так. Ні ми рукою не можемо дотягнутися до неба, ні дерева своїми верхівками. Сонце, місяць і зірки дуже далеко від нас. Це великі планети, до яких потрібно летіти на космічному кораблі.
Насправді Всесвіт – це суцільні цікавинки, нумо знайомитися з ними. А де ж можна найбільше прочитати про космос, звісно в книжках.
#Всеукраїнський_тиждень_дитячого_читання_2023
Весна багата на визначні події для митців слова та книголюбів. Сьогодні, 21 березня, відзначається Всесвітній день поезії.
Не залишились осторонь цього свята і читачі медіатеки, взявши участь в святковому, поетичному флешмобі «Книжчине свято».
Казкова подорож
13 березня розпочався тиждень Зарубіжної літератури. Читачі медіатеки - учні 1-4 класів, також задіяні в заходах тижня. Тож, найменші запрошені до казкової подорожі "Скільки країн - стільки і книг". Кожного для подорожували країнами і знайомились з їх письменниками - казкарями.
Читачів 3-4 класів запрошено до Країни зарубіжної літератури. Цікаве відео та інтерактивні завдання чекали на любителів казок.
Весна починається з Кобзаря Шевченка!
Т.Г.Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, сучасне покоління знаходить у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря.
До 209 річниці від дня народження Тараса Шевченка в медіатеці оформлено виставку - портрет "Натхненне слово Кобзаря". Тож, читайте і перечитуйте поезії Тараса Шевченка та слідуйте його заповіту:
"І мене в сем’ї великій,
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом."
Оживає Кобзареве слово
Березневі дні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. Хто ж для нас є Шевченко? Саме натхненним голосом цілого народу, його пророчі слова дають сили нашим героям-захисникам, а ще поет, художник, громадський діяч, який все своє життя любив Україну понад усе.
Поезія Шевченка - це вогник, який запалює душі українців.
Вивчаймо, шануймо творчість Великого Кобзаря!
Користувачі медіатеки Розумівської гімназії "Темп" долучились до заходів Тижня, присвяченому Т.Г.Шевченку та взяли участь у віршограї, намагались оживити Шевченкове слово.
А чи знаєте ви, що уперше про Весну наші пращури згадували на Стрітення, тобто 15 лютого. А найзнаменнішим святом весняного періоду вважається Обретіння, що припадає на 9 березня. У давнину наші пращури цього дня святкували повернення (обертання) до рідних країв перелітних птахів.
Першими, саме на Обретіння, повертаються в рідні краї жайворонки. Цих весняних благовісників особливо шанували в Україні. Та справжнє настання Весни традиційно пов'язували зі святом Явдохи, що припадає на 14 березня. До цього дня випікали обрядове печиво, так звані «веснянки». Дівчатка та хлопчики брали їх до рук і йшли на околицю села, за місто, у поле, щоб закликати в гості Весну-красну.
Отже, пропоную і нам з вами пригадати ці вірші – закликаночки, веснянки і закликати Весну. Тож, наші читачі готувалися до зустрічі Весни: приготували декілька веснянок, гарненько попрацювали над малюнками первоцвітів, створили колажі за весняними мотивами та вправно виконали інтерактивні завдання.
Сьогодні вже 365 доба героїчного протистояння українців проти повномасштабного російського вторгнення. Ця війна показала всьому світу, що українці – сильна та єдина нація! Ми тримаємося та продовжуємо робити все заради нашої перемоги.
Висловлюємо слова безмежної вдячності нашим військовим, лікарям, волонтерам! Ми віримо, що Україна буде вільною, незалежною та квітучою країною!
Це був дуже важкий рік для кожного з нас. Але він навчив цінувати найдорожче - МИР, БАТЬКІВЩИНУ, РІДНИЙ КРАЙ, РОДИНУ, ЖИТТЯ!
За цей рік подорослішали наші діти, вони підтримували дорослих як тільки могли, усвідомлюючи важливість миру на рідній землі.
Мої любі, читачі та читайлики, протягом року ми з вами спілкувалися онлайн, та маю надію що скоро настане той час, коли всі ми повернемось до мирного життя і знову закипить, зашумить дитячими голосами наш заклад.
Протягом року ви добре працювали, незважаючи на сигнали повітряної тривоги, на недоспані ночі, тривожні дні. За що я вдячна вам. Тільки разом, підтримуючи один одного, ми - сила!
24.02.2022 - 24.02.223
День, довжиною в рік...
Наша боротьба триває. Україна стоїть, український народ чинить опір та прагне скорішої ПЕРЕМОГИ.
...Мова - наш душевний код,
Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Вчіть українську мову, думайте українською, говоріть українською!
Бібліотеці книга - вам подяка!
Не валентинками єдиними. 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.
Читачі медіатеки приєднались до традицій цього дня і подарували власні книжки. Дякуємо за подарунки!
З кожним роком День Святого Валентина все більше популяризується в Україні. І не дивно, адже українці таки вміють кохати по-справжньому. Та й якби не кохання – хіба мали б ми такі видатні творіння вітчизняних класиків як «Чого являєшся мені у сні» Франка, «Очі чорнії» Гребінки чи зворушливі листи Симоненка до дружини Люсі. В їхньому життєписі були історії і щасливої, і нещасної любові, що й давало літературним геніям натхнення для творчості.
Тож, пропоную поринути в романтичну атмосферу кохання та освідчитись в коханні рідній людині, своїм коханим, рідній Україні. Про це почуття потрібно говорити! Говорити рядками українських поетів і поетес, адже в нашій літературі стільки чудових творів про кохання!!!
Шановні читачі! Запрошую до відеомандрівки сторінками книг, які навчають безпеці в Інтернеті. Саме герої книг допоможуть читачу, не загубитися онлайн. Тож, рушай сміливо, та будуй здоровий зв’язок з віртуальним світом!
Велична і свята, моя ти Україно... Нам берегти тебе, Соборну і єдину І нам твою історію творить!
Читачі вітають з Днем Собоності України - 22 січня! Це одне з найважливіших свят нашої країни, що символізує те, що ми всі – це один народ, і ніякі рубежі не зможуть нас розділити, ніякий ворог нас не зможе перемогти.
Головне пам'ятати, що Україна - це всі ми - українці!. Зі святом!
Всесвітній день "Дякую" - це свято, яке було створене для того, щоб в черговий раз вимовити слова подяки. Звичайно, для цього не потрібно шукати особливого приводу, але заснований день варто розцінювати, як приємне нагадування.
У Міжнародний день дякую хочу побажати море подяки: моїм любим читачам, які люблять та цінують книгу, активно та творчо беруться до виконання завдань; батькам наших читачів, які не стоять осторонь та з цікавістю разом з дітьми знаходять рішення у виконні завдань; особливе дякую моїй матусі, яка передала у спадок любов до професії бібліотекаря, бібліотечна справа стала для мене дуже важливою сторінкою в книзі мого життя; дякую своїм друзям, колегам, подругам і просто людям з якими мені довелось зустрічатися.
Мир і щастя вашій хаті,щоб були ви всі багаті!
Щиро і сердечно вітаємо з Новим 2023 роком та Різдвом Христовим! Нехай ці величні зимові свята, як і всі дні 2023 року, будуть щедрими на любов і доброту, взаєморозуміння і повагу, а Різдвяна Зоря запалить у ваших серцях вогонь віри, надії і впевненості у здійсненні найзаповітнішої мрії всіх українців - Перемоги та мирного життя!
Новий рік – нова сторінка життя. Це час для дива, зимової казки, нових починань. Бажаю не тільки мріяти в цьому новому році, а й повільно, але впевнено йти в напрямку нових відкриттів і великих перемог.
Нехай Новий 2023 рік принесе всім нам Перемогу, Мир та Процвітання!
Із прийдешнім Новим роком
Вас вітаю в добрий час!
І бажаю певним кроком
Йти до мрії повсякчас.
Читачі медіатеки Розумівської гімназії "Темп" приєднуються до новорічних вітань і бажають здійснення мрій, тепла домашнього вогнища, добра і здійснення мрій!
Розкажу я Миколаю, про що я читаю
Наші читачі активно взяли участь у літературному челенджі "Розкажу я Миколаю, про що я читаю", бо дуже полюбляють читати книжечки про зимову пору, ось і презентували ті книжки які зараз читають. А учні 1 класу, намалювали свої бажання, щоб Святий Миколай не переймався читанням листів і швиденько зорієнтувався за малюнком. Що діти просять у святого? Миру в Україні; здоров’я своїм батькам, братикам і сестричкам, а ще щоб життя у кожного з них було щасливим… Ось такі сподівання у дітвори …
Я впевнена, що Святий Миколай обов’язково принесе подарунки дітям - адже вони на це заслуговують.
До Міжнародного дня чаю, що відзначається по всьому світі 15 грудня, запрошую всіх бажаючих на бібліочаювання, присвячене найдавнішому і найпоширенішому напою на Землі.
Прийшла зима, пора, коли особливо хочеться тепла, приємного спілкування за чашкою ароматного чаю. Це також пора, яка якнайкраще підходить для читання. Чому? Ось кілька причин:
взимку хочеться загорнутися у теплий светр чи ковдру, одягнути довгі в’язані шкарпетки, налити запашного чаю і насолоджуватися читанням книг. Як давно ви таке робили?
довгі зимові вечори можна використати для читання тих творів, на які не вистачало часу
Зима – три місяці часу для читання та улюблених справ. Тож, гайда в подорож сторінками цікавих книг!
А ось так наші читачі вирішили нагадати всім про найцікавіше зимове дозвілля - читання книг!
«Мудрість як зброя»
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.
Ким є для українців Сковорода? Яким його бачить кожен із нас? Адже кожен із нас мабуть про нього щось чув та щось знає?
Г. Сковорода - філософ. Яку ж філософію він сповідував? «Філософію серця», - скажемо так. І взагалі він був простим, не мав статків, не дуже полюбляв офіційну владу та офіційну церкву, натомість цінував щире людське спілкування. Повсякчас пізнавав себе, світ, людей, Бога та ділився цими пізнаннями з іншими. Тобто, не такий, як всі. І ось це «не такий, як всі» мабуть і є головним маркером сприйняття Сковороди більшістю українців.
Що українського було у Сковороди? Все! Любов до свободи, любов до самої України як природи, як світу, як свого серця.
Що пов’язує нас, сучасних українців, з людиною, яка жила декілька століть тому? Думаємо, що ті самі довічні питання: життя, самопізнання, добро і зло, любов, дружба…
Відповідями можуть стати афоризми Григорія Сковороди.
Пам'ятаємо! Єднаймося! Переможемо!
26 листопада в Україні вшановують роковини пам'яті жертв голодоморів. На згадку про тих, хто загинув в ті далекі 1932 - 1933 роки і на знак того, що ми про це ніколи не забудемо та пам'ятатимемо учням 1-5 класів запропоновано долучитись до акції "Незабудки пам'яті"
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2022
Ми - українці - завжди повинні знати свою історію, знати і шанувати свою мову, культуру, звичаї, героїв, любити Україну,
бути її вірними й відданими. Бо в цьому запорука існування нас,
як нації, і нашої Української держави.
Віртуальна книжкова виставка "Моя країна - Україна" створена для читацької аудиторії 12+. Це віртуальна мандрівка сторінками книг про історичні часи нашої України, українського народу.
Тож, бажаю цікавої та корисної подорожі!
Читацький марафон завершено! Вітаємо переможців та
День бібліотворчості: "Квіти захиснику і захисниці України, як оберіг"
Результати виконання першого завдання читацького марафону
"Книга єднає!" для учнів 3-5 класів
👍З 05 по 20 жовтня розпочався читацький марафон для учнів 3-5 класів "Книгає єднає!"
Завдання подані, терміни встановлені. Бажаю учасникам успіхів!
З 1 жовтня 2022 року стартував щорічнийВсеукраїнський місячник шкільних бібліотек, гаслом якого є «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!».
З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни всі заходи цьогорічого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбуватимуться в онлайн режимі.
Тож, слідкуйте за новинами і станьте активними учасниками заходів.
30 вересня всі бібліотекарі та читачі відначають Всеукраїнський день бібліотек.
Бібліотеки - скарбниці знань та інформації. Свято бібліотек - це гарний привід об'єднатися навколо книги та бібліотеки, незважаючи на важкі нинішні часи.
Бібліотека - спільнодія для твоєї мрії!
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек,саме з цього приводу з 26 про 30 вересня проводиться Тиждень медіатеки.
Цього року він має гіркий присмак. Та, попри все, хоча і онлайн, але ми будемо цей день святкувати.
Девіз дня та тижня: Бібліотека – спільнодія для твоєї мрії. Зараз нашою спільною мрією є Перемога над вогором. І бібліотеки є тим місцем, де ми всі об’єднуємося та спільно діємо, кожен з нас зараз на своєму місці, на своєму маленькому фронті з усією стійкістю та волелюбністю наближає нашу велику мрію ‒ Перемогу.
Година пам'яті "Крути: трагедія та подвиг!" (9,10,11 кл.)
28.01.2022 р.
Поетичний флеш - моб присвячений Дню Соборпності України (4 клас)
Година державності"Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!" (3 клас)
20.01.2022 р.
Літературна година "Чи на світі є країна ще миліша за наш край?" (4 клас)
18.01.2022 р.
Літературна година "У нашій рідній мові чарівні є слова"(гпд) 11.01.2022 р.
Година спілкування "Чарівне слово - Дякую!" (4 клас) 11.01.2022 р.
Бібліо посиденьки в рамках "Національного тижня читання"
8 клас
Бібліо - чаювання (гпд)
Рідний край, весну зустрічай!
Коли настає Весна? Мабуть з першими сонячними днями, з прилетом перших шпаків, з цвітом перших квітів, саме тоді коли скрізь панує весняний настій. Сподіваюсь, що етно - година проведена в медіатеці учнями групи подовженого дня, проведена з користю. Діти дізнались про весняні свята та народні традиції їх святкування. Тож всі разом закликали весну, аби пришвидшити її прихід та допомогти їй прикрасити навколишній світ не тільки зеленню трав, а і радістю, добром до своєї рідної землі. Дівчатка водили хоровод, співаючи "Подоляночку", а хлопчики їх підтримували.
Безпечний Інтернет
Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного із нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет. При цьому діти потрапили в мережу значно раніше за дорослих. У наш час діти вільно володіють можливостями Інтернету та мобільними телефонами. Але користуючись послугами Інтернету вони часто нехтують безпечними правилами. Тож, учні 2 класу, 04 лютого 2021 року завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування з метою дослідити позитивні та негативні сторони Інтернету, засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті. Діти спілкувалися, дивились відео, слухали казки про Інтернет, грали в гру "Плутанина". Отримані дітлахами знання стануть у нагоді. Адже кожному необхідно навчитись користуватися Інтернетом із розумом.
Брати наші менші
03 лютого учні 4 класу (класний керівник Походєєва Н.В.) завітали до медіатеки на годину позакласного читання, тема якої "Брати наші менші". Бібліотекар запросила учнів здійснити віртуальну подорож до країни "Природи" для поповнення знання про братів наших менших, а допомагають в цьому книжки. Тож завдання годин позакласного читання - продовження формування навичок та потреби самостійно і свідомо вибирати і осмислено читати дитячі книжки.
Зимове читання
Любий Святий Миколаю, ми на тебе всі чекаєм!
Листування зі Святим Миколаєм дарує дитині віру в дива, вносить елемент новорічної казковості. А ще вчить аналізувати свої вчинки, своє життя та свої бажання. Тож, юні читачі писали свого листа до Миколая і мріяли про чарівні подарунки. Кожен старанно виводив ручкою свою мрію. А про що написати підказала книжечка Юлії Смаль "Лист до Миколая", з якою познайомила дітей бібліотекарка Алла Анатоліївна. Переглядаючи її сторінки діти весело взялись до листування з чарівником Миколаєм.
Сподіваюсь що святий Миколай буде щедрим до дітей!
"Ціна життя - п'ять колосків"
Протягом тижня (23-27.12.20 р.) в шкільній медіатеці для учнів молодших класів (1-4 кл.) було проведено зустрічі з елементами голосних читань. А тема була сумною - трагічна сторінка нашої історії "Голодомор 1932-1933 рр." Читали та обговорювали оповідання із збірки "Зернятко надії: дітям про Голодомор", яка створена Спілкою української Молоді, журналом "Крилаті",письменниками з України та діаспори. "Зернятко надії" - це спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи.
Про безпеку дбаємо - правила дорожнього руху вивчаємо!
В рамках Місячника безпеки життєдіяльності, вихованці групи подовженого дня завітали до медіатеки на пізнавальну гру "Подорож країною дорожнього руху".Так граючи, діти розбирали ситуації, які трапляються на дорогах з пішоходами, вивчали правила дорожнього руху, подорожували з героями мультфільму та вирішували ситуаційні завдання. Працювали і в командах на результат - найкращий знавець правил дорожнього руху.
Поетична світлиця
"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" (Ліна Костенко). Цінність поезії в тому, що кожен читач знаходить в ній щось своє. Вона входить в наше життя з дитинства і залишається з нами жо кінця. Поезія - це щось таке, що прикрашає наше життя і дає духовне натхнення.
З поетичним світом Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) знайомились учні 4 класу, завітавши на урок позакласного читання до медіатеки.
"Люби рідну мову, люби рідне слово..."
9 листопадавихованці групи подовженого днязавітали до медіатеки на мовну гру "Словограй". Діти активно долучилися до гри та змогли показати свої знання з рідної мови. Результатом творчої роботи було створення учнями мовних аплікацій, які були окрасою заходу.
"О рідна мово... Ти - крона й корінь рідного народу..."
Поетичне рідне слово -це слово, цілюща властивість якого, надихає, рятує, вселяє віру в себе та дає відповіді на питання, які хвилюють. Так, Гінжул Євгенія, учениця 8 класу поєднала поезію Н.Красоткіної "Осінь" із власним мелодійним голосом та музичним оформленням, намагаючись передати красу осінньої пори.
До вашої уваги - екологічні години, відео, мультики, вікторини, тести та книжкові виставки.
Людина та природа - поняття взаємопов'язані та взаємозалежні, адже людство існуватиме доти, доки існуватиме природне середовище. Створюючи загрозу природі, ми загрожуємо самим собі. Саме усвідомлення учнями масштабів екологічної кризи, знання й розуміння законів природи, вироблення нових ідей зі збереження довкілля - основна мета зустрічей в медіатеці.
Свято бібліотеки
30 вересня учні 2 класу з класним керівником Безсмертною Ларисою Іванівною, завітали до медіатеки на святкову годину. Діти мали змогу пізнати про роль книги в житті людини та пригадати основні правила роботи з книгою та правила поводження в медіатеці. Шкільна читацька родина поповнилась новими читайликами. Діти завітали до медіатеки з подарунком - книгою. А нагородою для дітей були солодощі та книжки - розмальовки.
На уроці позакласного читання учнів 2 класу ознайомились з історією святкування дня писемності та мови і сучасними періодичними виданнями, переглянувши віртуальну книжкову виставку "Про все цікаве на планеті, читай в журналі та газеті". Кожен мав змогу переглянути періодичне видання та почитати тематичні матеріали.
В рамках заходів Місячника шкільної бібліотеки запрошуються учні школи до участі у конкурсі - фотокросу «Я – читач шкільної медіатеки»
Результати конкурсу будуть висвітлені у Віртуальній фотогалереї читачів.
"Ми роду козацького діти"
(конкурсно - пізнавальний вернісаж)
Змагаючись, учні дізнавались якими якостями наділений козак, захисник. Завдання на уважність, взаємодопомогу, витривалість було виконано на відмінно.Цікаво було переглянути відео та обговорити його : хто такі запорожці та як ставали ними, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї.
Медіатека - простір для освітніх можливостей читачів!
З 1 по 31 жовтня традиційно розпочався Місячник шкільної бібліотеки. В цьому році проводиться він під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня». В рамках Місячника буде проведено заходи, які сприятимуть задоволенню й розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки. Упродовж жовтня всі бажаючі зможуть прийняти участь у цікавих конкурсах, акціях та заходах.
Літо+Книга= Читачі
«Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя»
2 квітня Міжнародний день дитячої книги – свято для дітей, тому зовсім не дивно, що святкуванню Дня книги в школі, приділяється досить велика увага.
Як правило, план проведення такого заходу наступний:
-Стартує читацька естафета "прочитав сам - порадь другому"; -Бібліотечний пікнік "Подорож до країни мрій і казок" (4 клас); -Літературна мандрівка до країни Книги (3 клас); -Поличка цікавинок "Книг незмірна глибина..." (1-5 класи)
Любі читачі! Поспішайте в неймовірну подорож в країну Книги, на вас чекатимуть неперевершені, чарівніі пригоди!
Спогади читачів: "В медіатеці є можливість пограти сучасними іграми. З м'яких пухнастих м'ячиків виходять кумедні герої. Чи не так?"
Немає коментарів:
Дописати коментар