Життя медіатеки

              Чим живе бібліотека? Звісно, своїми читачами!



З Україною в серці!
23 квітня святкують всі шанувальники книг, саме у Всесвітній день книги і авторського права. Цей день покликаний наголосити на важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Ще одним особливим аспектом цього дня є усвідомлення цінності книжки і її незамінності у поширенні знань і формуванні культури. Тож наші читачі не стоять осторонь цієї події і дякують авторам, письменникам, поетам та усім тим людям, які причетні до написання та видання книг.
Нехай для кожного книга стане справжнім другом і порадником на довгі літа!
"Природа - дивовижний світ"
Серія книг "Популярна енциклопедія сучасних знань" - це книжки, які містять інформацію про природний світ. На їх сторінках читач знайде найрізноманітнішу інформацію про тваринний та рослинний світ, про  географічні та кліматичні особливості. Енциклопедія має 11 найменувань. Занурившись в читання книг серії, читач розширить знання про природу Землі, допоможе краже, більш грунтовно підготуватись до уроків географії та біології.
 В рамках Тижня географії, біології та хімії створено віртуальну книжкову виствку "Пізнавай таємниці природи (поза сторінками твого підручника)"  
для категорії читачів 11+


Увага! Шановні користувачі медіатеки Розумівської гімназії, з 1 квітня стартував Тиждень дитячого читання - 2024.
Програма Тижня насичена. Цікаві, казкові та пізнавальні заходи відкриють чарівний світ книги. Тож станьте активними учасниками і гарний настрій вам забезпечено!

Перебіг заходів в рамках Тижня дитячого читання розміщено на блозі

Єднаймось словом Кобзаря!
Вже традиційно, на початку весни проходить тиждень української мови та літератури. Тож 04 березня стартував предметний тиждень, присвячений Шевченківським дням. Цьогоріч відзначається 210 - та річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка - великого Кобзаря, генія українського слова. Найрізноманітніші заходи було  проведено з читачами медіатеки: мовно - поетичний флешмоб, літературна вітальня, мистецька година


25 лютого 2024 року відзначаємо 153 річницю від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – геніальної доньки українського народу

З цієї нагоди учні - читачі медіатеки взяли участь у літературній годині "Лесина пісня". З дитячих вуст прозвучали Лесині вірші, які знайшли відгук у серці кожного учасника та прекрасно передали любов поетеси до рідного краю, до України.
А учні 2 класу намагались передати поезію мовою малюнка.
Декілька хвилин створеного відео - це данина пам'яті чарівній, волелюбній Лесі з України від щирих українців та україночок, які мовою поезії та малюнка намагались передати красу Лесиного слова.

Ранок лютого змінив наше життя..
Розділив усе на до і після..
Другий дім нам стало укриття,
І задушливим стало все повітря.
В Україну йде страшна війна,
Люди спали, спали серед ночі..
Перші вибухи коло мого вікна
Вранці вже розкрили мої очі...
Ці слова напрочуд влучно описують події вже майже дворічної давності, той чорний ранок, коли в наше життя увійшло страшне слово "війна". 
Слова вдячності за кожен день життя та можливість працювати, навчатися нашим захисникам та захисницям ЗСУ, волонтерам, лікарям та всім добрим людям, які обов'язково відвоюють Перемогу.

Небесна сотня – то в серцях вогонь
Він гаряче палав за Україну...
20 лютого - пам'ятний день в історії України - День Героїв Небесної сотні. Події, які відбулись у листопаді 2013р. - лютому 2014р. та які відбуваються протягом останніх років, не лишають нікого байдужим. Небесна сотня – це наш біль і наша гордість. Сьогодні вони дивляться на нас з небес і думають – не дайте злу перемогти, адже Україна і нині в сльозах, на її захист у війні з російським агресором стають тисячі й тисячі патріотів. Єднаймося задля жаданої перемоги, задля свободи та миру!

19 лютого - День Державного Герба України. Читачі 6-7 класів здійснили подорож в легенду України "Тризуб", герої якої Ніком і Шевою, які подорожуютьукраїнськими легендами. Їм на заваді постійно стає підступний і сильний супротивник Змій, якого ми здолаємо разом! Тож зараз цікава та захоплююча історія - легенда "Тризуб"




Читачі медіатеки долучились до святкування Дня єднання  - 16 лютого та взяли участь у флешмобі "Долоньки єднання". Діти бажають миру нашій Україні та перемоги!








15 лютого, 35 років тому з Афганістану виведено війська воїнів інтернаціоналістів. І щорічно в цю дату ми вшановуємо людей, які виконали свій інтернаціональний обов'язок в так званих "гарячих точках" на територіях інших держав.
В медіатеці до пам'ятних днів оформлено інформаційну полицю 
"Афганістан: історія та пам'ять"
Для учнів 8-9 та 11 класів проведено годину шанування та створено 
відео "Афганістан - наша пам'ять!"


Читачі медіатеки, разом зі своїми родинами, долучились до Всесвітнього дня читання вголос, який несе в собі силу слова та його здатність об'єднувати людей!


Вже з 1 лютого читачі медіатеки долучились до проєкту

"Читаємо разом! Читаємо вголос!"

який присвячений Всесвітньому дню читання вголос 




День памяті Героїв Крут
В медіатеці оформлена тематична полиця до Дня пам'яті Героїв Крут.

Для учнів 9,11 класів проведено історичний екскурс 
"Крути - наша слава і честь!"


З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу читачам медіатеки було запропоновано взяти участь у поетичному флешмобі
 «Історичний січень»
Участю у флешмобі учасники намагалися висвітлити важливі дати січня, які треба пам’ятати усім, особливо зараз коли українці виборюють свою свободу та свою територію. Адже наш народ власною кров’ю вписав героїчні сторінки в історію українського визвольного руху: це 2014 рік- День пам’яті захисників Донецького аеропорту, і День памяті Героїв Крут, і Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та День Соборності України. Герої не вмирають! Слава Україні!

Участь читачів медіатеки в обласному етапі фотовиставки до Дня Соборності України
(Січень 2024 р.)

Україна має багатовікову історію, якою ми  пишаємося та пізнаєм з книжок.   Сьогодні, в нашому домі біда, відважні воїни та народ український ведуть боротьбу з ворогом, який прийшов загарбати рідну землю і відібрав мир та спокійСаме тепер, коли в Україні лунають постріли та проливається людська кров, День Соборності України - це знаковий день. Ми - діти, не можемо стояти осторонь. Конкурсна робота - це доказ гордості  за причетність до великого українського народу.  Від нас залежить якою буде в майбутньому наша держава. А майбутнє, ми вбачаємо, тільки під мирним небом, з квітучими садами і полями, щасливим дитинством і змогою навчатися. Тож і всі ми будемо іншими, бо спільна боротьба проти ворога об’єднала нас, як і в минулому.

 Наш читацький колектив переконаний, що саме книги, як скарби часу, будуть розповідати майбутнім поколінням про величні  часи, про силу українського духу та переможний шлях до волі українського народу. Саме, українська книга  об’єднує дітей, а вміння читати та користуватися книжковими знаннями має стати необхідною потребою сучасного читача.Тож, маємо знати всі, що читаюча нація  - непереможна! 

Давайте скажемо "дякую" усім!
Всесвітній день "Дякую" (11 січня) - це день, який було створено для того, щоб в черговий раз лунали слова подяки. Звичайно, для цього не потрібно шукати особливого приводу, але заснований день варто розцінювати, як приємне нагадування.
У Міжнародний день "Дякую" хочу побажати море подяки: моїм любим читачам, які люблять та цінують книгу, активно та творчо беруться до виконання завдань; батькам наших читачів, які не стоять осторонь та з цікавістю разом з дітьми знаходять рішення у виконні завдань; особливе дякую моїй матусі, яка передала у спадок любов до професії бібліотекаря, бібліотечна справа стала для мене дуже важливою сторінкою в книзі мого життя; дякую своїм друзям, колегам, подругам і просто людям з якими мені довелось зустрічатися.

Зимовий настрій для читання
Зима – найчарівніша пора. Вона дарує нам багато свят. Тож. і настрій має бути зимовим, хоча за вікном немає снігу, морозу. Але цей настрій вам можуть передати книжки, які повідають цікаві зимові історії. Ви скажете які? Тож, візьміть і почитайте.

"Бути своїми!"


Шановні друзі!
Запрошую вас долучитися до Національного тижня читання-2023, 

який триватиме з 4 до 10 грудня.
Гасло Національного тижня читання-2023 – "Бути своїми" – означає зв'язок між поколіннями, подолання відстані між відомими літераторами й читачами (звісно умовно), а ще демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами. Участь кожного в заходах Тижня є прекрасна можливість нагадати всім про важливість читання.


Нехай читання нас усіх об'єднує! Будьмо своїми!
Читаймо разом!



Свято, що береже наші традиції
День української хустки — свято неофіційне, але його відзначають 7 грудня. Тому у 2023 році день хустки також припаде на 7 грудня, адже свято має фіксовану дату. Започатковане свято з метою, аби об’єднати дівчат та жінок різного віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Наші дівчата та матусі, підтримали традиції участю у фоточеленджі "Одягни хустку - зроби фото".


                               25листопада — День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933
І пам'яті свіча незгасне...
«Хай горить вона і не згасає,
Свічка болю. як гірка сльоза,
Знов минуле в вічність промовляє,
Голос правди лине в небеса».
Ми пам’ятаємо!

Голодомор в Україні — це трагічні сторінки історії, які не мають терміну давності і забуття. Вони були і залишаються незагоєними ранами генетичної пам'яті українського народу. Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб посилити наше бажання уникнути повторів такої трагедії на майбутнє.
Пам'ятаймо ці дні! Запалімо свічку пам'яті!



ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ
        Щороку, 21 листопада в нашій країні відзначають одне зі знакових свят у новітній історії - День Гідності та Свободи. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух. Тож, цього дня читачі медіатеки, а саме учні 8-9 та 11 класів, здійснили історичний екскурс - спогад "Осінь що нас змінила" та виконали завдання інтерактивної вікторини "Україна - територія свободи". В приміщенні медіатеки оформлено тематичний куточок "Моя незламна Україна", матеріяли якого демонструють події доленосних дат, які змінили хід історії нашої країни.



                                                            Діти - квіти України
Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни.
Нажаль сльози, страх, біль - це реалії українських дітей. Їхні життя руйнує росія. Їх вбиває та калічить ворог. Вони хочуть жити і спати у своїх ліжечках! З мамою і татом!
Діти - це найдорожче, саме безцінне, найчистіше і світліше, що є на нашій планеті. Нехай кожна дитина буде щаслива, усміхнена і здорова! Хай кожен день вашого дитинства буде наповнений радістю, веселощами та новими відкриттями!



            Відкривай для себе Європу!
1 листопада виповнюється 30 років від дня заснування Європейського Союзу.
Тож, вивчаємо Європу разом. Саме книги в цьому добрі помічники. Ось деякі з них:



Увага! Місячник шкільних бібліотек 2023 розпочато
під гаслом
"Вірю в майбутнє твоє, Україно!"





В рамках Місячника шкільних бібліотек - 2023 проведено конкурс поезії війни
"Повертайся живим".
Учасниця конкурсу, учениця 6 класу Мироненко Валерія, підготувала прекрасну
поезію "Пишу листа..."



Читачі медіатеки доєднатися до написання Радіодиктанту національної єдності, який відбувся
27 жовтня та разом з всіма українцями писали радіодиктант "Дороги України"




"Багато є мов. А наша одна – чарівна українська!"
В медіатеці до Дня української писемності та мови оформлено книжкову полицю "Люби рідне! Читай українське!" Представлена література: довідники, словини та збірка з українського правопису - навчить читачів правильно писати, а художні збірки літератури - розкриють скарби української літературної мови.
Вивчайте рідну мову, збагачуйте свій словниковий запас. Говоріть українською! Читайте українське!



Протягом місяця читачі медіатеки будуть працювати і розважатися, говорити, читати, думати, аналізувати, переглядати інформацію про книги та бібліотеки, подорожувати сторінками історії України, створювати відео, малювати та змагатися в творчих конкурсах.
Тож, не гайте часу, будьте уважними та активними!


Протягом місяця проходить акція "Ми дякуємо, люби мо, чекаємо!" серед користувачів медіатеки
 (4-9 та 11 кл.)

Підсумки акції підводимо 30 жовтня. Бажаю успіхів!

З 03 жовтня розпочато фотоконкурс "З книгою до Перемоги" серед учнів 3-5 класів




28 вересня 2023 року виповнюється 105 років від дня народження видатного українського педагога, письменника, суспільного діяча, вченого зі світовим ім’ям
 Василя Олександровича Сухомлинського


Війна — це найгірше що може статися в житті. Особливо, коли вона прийшла у твій дім. Українським дітям добре знайоме слово війна. Те, від чого ми намагалися оберігати їх роками, і те, що неодмінно змінить їхні життя. Наші діти вже розуміють ціну тиші, миру, спокійного дня та ночі, ціну людського життя.
Але попри всі випробування долі наші діти— сильні. Вони сповнені віри: ворог піде з нашої землі, а Україна розквітне і відбудує кожну домівку.


8 вересня - День грамотності
   Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей - це більш вагома частина вміння бути грамотним. У той же час грамотність - не тільки вміння правильно писати, рахувати і читати. Це цілий набір знань і навичок в різних наукових областях, які допомагають людині бути успішним.
Відомо, що основним джерелом в освоєнні грамотності була і залишається КНИГА.
Ви часто вмієте використовувати прочитане з користю?
Це просто - лише потрібно намагатися бути трохи більш уважним, трохи більш терплячим, інакше ви можете так і не помітити користі тієї інформації, яка раптово з’явилася перед вами.
Тож, читайте улюблених письменників і поетів: вчіть вірші, читайте твори, сміливо долайте сходинки вмінь бути грамотною людиною.
До вашої уваги пісня на слова Тараса Шевченка, яка своєю красою та актуальністю все більше підкорює серця українців.

                                        Синьо - жовтий колір нашої свободи!

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» — знамениті слова Василя Симоненка сьогодні набувають нового змісту. Нині українці єдині як ніколи, хоч і вкотре мусимо доводити світові своє право жити вільно і щасливо. У День Незалежності юні читачі медіатеки бажають миру нашій рідній Україні!


28 липня 2023 року - ми відзначаємо День Української Державності. 
   Сторінки державотворення України - це багата історія, яка зародилась у давні часи і продовжується й сьогодні. Українці прагнуть кращого майбутнього для своїх нащадків, зберігають та вшановують свою спадщину, адже історія країни - це не тільки минуле, а й сьогодення, яке визначає її майбутнє.
Саме для підростаючого покоління важливо усвідомити причетність до української нації та важливість української державності. Тож, пропоную переглянути користувачам медіатеки віртуальну книжкову виставку "Державність омріяна поколіннями", книги якої відкриють важливі етапи історії державотверення України.

Цікава наука – українською! 

Шановний читачу, запропоновані відео, які ввійшли до  проекту "Цікава наука" пропонують найцікавіші відео з тих, що руйнують стереотипи про «нудну науку» та просто пояснюють досить складні наукові питання. 

Незвичайний проект організував вчитель фізики та асторонімії Віталій Шевчук однієї з рівненських шкіл, намагаючись вирішити проблему браку якісного наочного матеріалу для своїх учнів.

До вашого перегляду деякі з них:




 


#Літні_читання

Літо – пора відпочинку та найкраща пора, щоб поринути у світ літератури, а для наймолодших читачів - пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання. Щоб цікаво і змістовно провести свій вільний час ознайомтесь з героями книг віртуальної книжкової виставки «Літо - найкращий час для читання!».
Запрошую до приємного читання!

Літо - найкращий час для читання!




      Ось і добіг кінця навчальний рік. Для кожного він був різний з новими відкриттями, важливими подіями, черговою порцією знань, умінь, навичок простим або складним, але для всіх і кожного повним роздумів, висновків, планів. Нехай час відпочинку і перезавантаження не мине даремно, обов'язково читайте, бо книжкові пригоди поведуть вас у віртуальний, незвичайний світ де на кожного читача чекають книжкові герої. Повертайтесь всі міцними, здоровими, гарними, готовими до нового старту.
Глибока вдячність батькам за підтримку та любов до своїх дітей.
Щастя всім, добра, міцного здоров’я та миру! Нехай літо буде щедрим на хороші новини!

З повагою шкільний бібліотекар Гринь Алла Анатоліївна.



                                                    Мама! Найдорожче слово в світі!
Мама – це наш ангел-охоронець, наш Всесвіт. Тому День матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну і кохану людину. Сьогодні лунають слова вітання для найкращої людини на світі - мами від читачів медіатеки, синів та доньок, які від усього серця бажають матусям миру, здоров'я та гармонії в душі.


Пам'ятаємо!

До 8-9 травня – Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років та Дня Європи – в медіатеці оформлено виставку - пам'ять, де представлені документальні та художні матеріали про події тих часів та тематичний куточок "Щоденні новини". Тож, саме книги - скарбниці мудрості, зберігають для прийдешніх поколінь важливу історичну інформацію.
                                                            Читаємо - перемагаємо!



                                                       Єдність, яка наближає мир!

Відсьогодні (9 травня) Україна вперше відзначає День Європи разом з країнами - членами Європейського союзу. Цього дня ми всі вшановуємо єдність усіх європейців, єдність, яка наближає мир!

8 травня в Україні та світі вшановують пам'ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни.
 Читачі медіатеки приєднались до акціїх пам'яті і власноруч виготовили квітку маку, як вшанування пам'яті загиблих героїв.
Пам'ятаємо! Перемагаємо!

Грає Сонце промінцями...
Всі діти хочуть жити в мирній Україні, тож читачі медіатеки творчо, від усієї душі, до Дня Сонця малювали мирне небо, сонечко, річку та вели спостереження за Сонцем.

Чорнобиль не має минулого часу
37 років минуло… 26 квітня 1986 рік...
Кожного року ми повертаємось пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані можливістю жити. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.
Подвиг ліквідаторів аварії назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

15 квітня - День Довкілля

     Не стоять осторонь важливої природоохоронної роботи читачі медіатеки, створюючи тематичні відео, закликають бережливо ставитись до Природи. Саме Сеньків Вікторія (8 клас), яка захоплюється читанням книг з природничих наук, неодноразово створювала відео про екологічні проблеми рідного краю, які закликають бути бережливими захисниками природного середовища. 


Наша планета Земля – це наш спільний дім. І кожен з нас повинен замислитись над тим, як захистити її та зберегти природу. Саме, про бережливе ставлення до природи, своїми відео читачі медіатеки намагались донести до кожного. 


А це наші читачі та читачки, як дбайливі та бережливі господарі, демонструють свої квітники за якими доглядають, а найменші, долучиашись до цього дня, виготовили поробки - "Квітка весни"


12 квітня в Україні відзначають День космонавтики

Космос – далекий і близький – завжди та захоплював багатьох, як дорослих так і дітей.

Подивіться на небо. Здається, воно зовсім близько – простягни руку і доторкнешся до сонця або місяця, ну а якщо залізти на верхівку високого дерева, то і зовсім опинишся поряд з ними. Але насправді це не так. Ні ми  рукою не можемо дотягнутися до неба, ні дерева своїми верхівками. Сонце, місяць і зірки дуже далеко від нас. Це великі планети, до яких потрібно летіти на космічному кораблі.

Насправді Всесвіт – це суцільні цікавинки, нумо знайомитися з ними. А де ж можна найбільше прочитати про космос, звісно в книжках.






                 #Всеукраїнський_тиждень_дитячого_читання_2023

Весна багата на визначні події для митців слова та книголюбів. Сьогодні, 21 березня, відзначається Всесвітній день поезії.
Не залишились осторонь цього свята і читачі медіатеки, взявши участь в святковому, поетичному флешмобі «Книжчине свято».





Казкова подорож
13 березня розпочався тиждень Зарубіжної літератури. Читачі медіатеки - учні 1-4 класів, також задіяні в заходах тижня. Тож, найменші запрошені до казкової подорожі "Скільки країн - стільки і книг". Кожного для подорожували країнами і знайомились з їх письменниками - казкарями. 
Читачів 3-4 класів запрошено до Країни зарубіжної літератури. Цікаве відео та інтерактивні завдання чекали на любителів казок. 


Весна починається з Кобзаря Шевченка!

Т.Г.Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, сучасне покоління знаходить у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря.
До 209 річниці від дня народження Тараса Шевченка в медіатеці оформлено виставку - портрет "Натхненне слово Кобзаря". Тож, читайте і перечитуйте поезії Тараса Шевченка та слідуйте його заповіту:
"І мене в сем’ї великій,
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом."


Оживає Кобзареве слово
Березневі дні пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України. Хто ж для нас є Шевченко? Саме натхненним голосом цілого народу, його пророчі слова дають сили нашим героям-захисникам, а ще поет, художник, громадський діяч, який все своє життя любив Україну понад усе.
Поезія Шевченка - це вогник, який запалює душі українців.
Вивчаймо, шануймо творчість Великого Кобзаря!
Користувачі медіатеки Розумівської гімназії "Темп" долучились до заходів Тижня, присвяченому Т.Г.Шевченку та взяли участь у віршограї, намагались оживити Шевченкове слово.

Милий, любий, рідний край, Весну-красну зустрічай!

А чи знаєте ви, що уперше про Весну наші пращури згадували на Стрітення, тобто 15 лютого. А найзнаменнішим святом весняного періоду вважається Обретіння, що припадає на 9 березня. У давнину наші пращури цього дня святкували повернення (обертання) до рідних країв перелітних птахів.
Першими, саме на Обретіння, повертаються в рідні краї жайворонки. Цих весняних благовісників особливо шанували в Україні. Та справжнє настання Весни традиційно пов'язували зі святом Явдохи, що припадає на 14 березня. До цього дня випікали обрядове печиво, так звані «веснянки». Дівчатка та хлопчики брали їх до рук і йшли на околицю села, за місто, у поле, щоб закликати в гості Весну-красну.
Отже, пропоную і нам з вами пригадати ці вірші – закликаночки, веснянки і закликати Весну. Тож, наші читачі готувалися до зустрічі Весни: приготували декілька веснянок, гарненько попрацювали над малюнками первоцвітів, створили колажі за весняними мотивами та вправно виконали інтерактивні завдання.


Наближаємо свято дитячої книги - Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2023
Читачі медіатеки занурились у світ читання, вже є перші учасники, роботи яких можна надсилати для участі у Національному читацькому марафоні.
Дякуємо Паливоді Тимофію (3 кл.), Арутюнян Ангеліні (3 кл.) та Киян Анні (5 кл.), які першими представили свої книжки.
Шановні читачі, тиждень читання триває, долучайтесь до участі, чекаємо на ваші відео!








25 лютого - день народження видатної української поетеси Лесі Українки 
(Лариси Петрівни Косач)

ВИСТОЯЛИ - ПЕРЕМОЖЕМО!

     Сьогодні вже 365 доба героїчного протистояння українців проти повномасштабного російського вторгнення. Ця війна показала всьому світу, що українці – сильна та єдина нація! Ми тримаємося та продовжуємо робити все заради нашої перемоги. 

     Висловлюємо слова безмежної вдячності нашим військовим, лікарям, волонтерам! Ми віримо, що Україна буде вільною, незалежною та квітучою країною!


Це був дуже важкий рік для кожного з нас. Але він навчив цінувати найдорожче - МИР,  БАТЬКІВЩИНУ, РІДНИЙ КРАЙ, РОДИНУ, ЖИТТЯ!

За цей рік подорослішали наші діти, вони підтримували дорослих як тільки могли, усвідомлюючи важливість миру на рідній землі.

Мої любі, читачі та читайлики, протягом року ми з вами спілкувалися онлайн, та маю надію що скоро настане той час, коли всі ми повернемось до мирного життя і знову закипить, зашумить дитячими голосами наш заклад.

Протягом року ви добре працювали, незважаючи на сигнали повітряної тривоги, на недоспані ночі, тривожні дні. За що я вдячна вам. Тільки разом, підтримуючи один одного, ми - сила!

24.02.2022  - 24.02.223 

День, довжиною в рік...

Наша боротьба триває. Україна стоїть, український народ чинить опір та прагне скорішої ПЕРЕМОГИ.



...Мова - наш душевний код,

     Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Вчіть українську мову, думайте українською, говоріть українською!

Бібліотеці книга - вам подяка!
Не валентинками єдиними. 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.
Читачі медіатеки приєднались до традицій цього дня і подарували власні книжки. Дякуємо за подарунки!



З кожним роком День Святого Валентина все більше популяризується в Україні. І не дивно, адже українці таки вміють кохати по-справжньому. Та й якби не кохання – хіба мали б ми такі видатні творіння вітчизняних класиків як «Чого являєшся мені у сні» Франка, «Очі чорнії» Гребінки чи зворушливі листи Симоненка до дружини Люсі. В їхньому життєписі були історії і щасливої, і нещасної любові, що й давало літературним геніям натхнення для творчості.
Тож, пропоную поринути в романтичну атмосферу кохання та освідчитись в коханні рідній людині, своїм коханим, рідній Україні. Про це почуття потрібно говорити! Говорити рядками українських поетів і поетес, адже в нашій літературі стільки чудових творів про кохання!!!




День безпеки в Інтернеті (7 лютого)
Шановні читачі! Запрошую до відеомандрівки сторінками книг, які навчають безпеці в Інтернеті. Саме герої книг допоможуть читачу, не загубитися онлайн. Тож, рушай сміливо, та будуй здоровий зв’язок з віртуальним світом!


         




Велична і свята, моя ти Україно...
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!
Читачі вітають з Днем Собоності України - 22 січня! Це одне з найважливіших свят нашої країни, що символізує те, що ми всі – це один народ, і ніякі рубежі не зможуть нас розділити, ніякий ворог нас не зможе перемогти.
Головне пам'ятати, що Україна - це всі ми - українці!. Зі святом!
У мереж
Давайте скажемо "дякую" усім!
    Всесвітній день "Дякую" - це свято, яке було створене для того, щоб в черговий раз вимовити слова подяки. Звичайно, для цього не потрібно шукати особливого приводу, але заснований день варто розцінювати, як приємне нагадування.
    У Міжнародний день дякую хочу побажати море подяки: моїм любим читачам, які люблять та цінують книгу, активно та творчо беруться до виконання завдань; батькам наших читачів, які не стоять осторонь та з цікавістю разом з дітьми знаходять рішення у виконні завдань; особливе дякую моїй матусі, яка передала у спадок любов до професії бібліотекаря, бібліотечна справа стала для мене дуже важливою сторінкою в книзі мого життя; дякую своїм друзям, колегам, подругам і просто людям з якими мені довелось зустрічатися.

Мир і щастя вашій хаті,щоб були ви всі багаті!
Щиро і сердечно вітаємо з Новим 2023 роком та Різдвом Христовим! Нехай ці величні зимові свята, як і всі дні 2023 року, будуть щедрими на любов і доброту, взаєморозуміння і повагу, а Різдвяна Зоря запалить у ваших серцях вогонь віри, надії і впевненості у здійсненні найзаповітнішої мрії всіх українців - Перемоги та мирного життя!


Новий рік – нова сторінка життя. Це час для дива, зимової казки, нових починань. Бажаю не тільки мріяти в цьому новому році, а й повільно, але впевнено йти в напрямку нових відкриттів і великих перемог.
Нехай Новий 2023 рік принесе всім нам Перемогу, Мир та Процвітання!
Із прийдешнім Новим роком
Вас вітаю в добрий час!
І бажаю певним кроком
Йти до мрії повсякчас.
Читачі медіатеки Розумівської гімназії "Темп" приєднуються до новорічних вітань і бажають здійснення мрій, тепла домашнього вогнища, добра і здійснення мрій!







Розкажу я Миколаю, про що я читаю
Наші читачі активно взяли участь у літературному челенджі "Розкажу я Миколаю, про що я читаю", бо дуже полюбляють читати книжечки про зимову пору, ось і презентували ті книжки які зараз читають. А учні 1 класу, намалювали свої бажання, щоб Святий Миколай не переймався читанням листів і швиденько зорієнтувався за малюнком. Що діти просять у святого? Миру в Україні; здоров’я своїм батькам, братикам і сестричкам, а ще щоб життя у кожного з них було щасливим… Ось такі сподівання у дітвори …
Я впевнена, що Святий Миколай обов’язково принесе подарунки дітям - адже вони на це заслуговують.



За чашкою чаю
До Міжнародного дня чаю, що відзначається по всьому світі 15 грудня, запрошую всіх бажаючих на бібліочаювання, присвячене найдавнішому і найпоширенішому напою на Землі.
Прийшла зима, пора, коли особливо хочеться тепла, приємного спілкування за чашкою ароматного чаю. Це також пора, яка якнайкраще підходить для читання. Чому? Ось кілька причин:
  • взимку хочеться загорнутися у теплий светр чи ковдру, одягнути довгі в’язані шкарпетки, налити запашного чаю і насолоджуватися читанням книг. Як давно ви таке робили?
  • довгі зимові вечори можна використати для читання тих творів, на які не вистачало часу
  • Зима – три місяці часу для читання та улюблених справ. Тож, гайда в подорож сторінками цікавих книг!
А ось так наші читачі вирішили нагадати всім про найцікавіше зимове дозвілля - читання книг!



«Мудрість як зброя»


3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.
Ким є для українців Сковорода? Яким його бачить кожен із нас? Адже кожен із нас мабуть про нього щось чув та щось знає?
Г. Сковорода - філософ. Яку ж філософію він сповідував? «Філософію серця», - скажемо так. І взагалі він був простим, не мав статків, не дуже полюбляв офіційну владу та офіційну церкву, натомість цінував щире людське спілкування. Повсякчас пізнавав себе, світ, людей, Бога та ділився цими пізнаннями з іншими. Тобто, не такий, як всі. І ось це «не такий, як всі» мабуть і є головним маркером сприйняття Сковороди більшістю українців.
Що українського було у Сковороди? Все! Любов до свободи, любов до самої України як природи, як світу, як свого серця.
Що пов’язує нас, сучасних українців, з людиною, яка жила декілька століть тому? Думаємо, що ті самі довічні питання: життя, самопізнання, добро і зло, любов, дружба…
Відповідями можуть стати афоризми Григорія Сковороди.



Пам'ятаємо! Єднаймося! Переможемо!
26 листопада в Україні вшановують роковини пам'яті жертв голодоморів.
На згадку про тих, хто загинув в ті далекі 1932 - 1933 роки і на знак того, що ми про це ніколи не забудемо та пам'ятатимемо учням 1-5 класів запропоновано долучитись до акції "Незабудки пам'яті"



     Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2022


Ми - українці - завжди повинні знати свою історію, знати і шанувати свою мову, культуру, звичаї, героїв, любити Україну,
бути її вірними й відданими. Бо в цьому запорука існування нас,
як нації, і нашої Української держави.
Віртуальна книжкова виставка "Моя країна - Україна" створена для читацької аудиторії 12+. Це віртуальна мандрівка сторінками книг про історичні часи нашої України, українського народу.
                                      Тож, бажаю цікавої та корисної подорожі!

Читацький марафон завершено! Вітаємо переможців та 
всіх учасників!








Користувачі медіатеки  - учасники заходу "Інформаційний паркан - Натхненне слово про рідний край" (учні 6-11 класів):




День бібліотворчості: "Квіти захиснику і захисниці України, як оберіг"




Результати виконання першого завдання читацького марафону 
"Книга єднає!" для учнів 3-5 класів




👍З 05 по 20 жовтня розпочався читацький марафон для учнів 3-5 класів "Книгає єднає!"
Завдання подані, терміни встановлені. Бажаю учасникам успіхів!




З 1 жовтня 2022 року стартував щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, гаслом якого є «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!».

З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни всі заходи цьогорічого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбуватимуться в онлайн режимі. 

Тож, слідкуйте за новинами і станьте активними учасниками заходів.

👍План заходів


Бібліотека і книга нас поєднала
30 вересня всі бібліотекарі та читачі відначають Всеукраїнський день бібліотек.
Бібліотеки - скарбниці знань та інформації. Свято бібліотек - це гарний привід об'єднатися навколо книги та бібліотеки, незважаючи на важкі нинішні часи.

Бібліотека - спільнодія для твоєї мрії!
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек, саме з цього приводу з 26 про 30 вересня проводиться Тиждень медіатеки.
Цього року він має гіркий присмак. Та, попри все, хоча і онлайн, але ми будемо цей день святкувати.
Девіз дня та тижня: Бібліотека – спільнодія для твоєї мрії. Зараз нашою спільною мрією є Перемога над вогором. І бібліотеки є тим місцем, де ми всі об’єднуємося та спільно діємо, кожен з нас зараз на своєму місці, на своєму маленькому фронті з усією стійкістю та волелюбністю наближає нашу велику мрію ‒ Перемогу.
Тож, читаємо і перемагаємо!


"Подорож безпечним Інтернетом"
2,3 кл. (08.02.22 р.)




Година пам'яті "Крути: трагедія та подвиг!" (9,10,11 кл.)
28.01.2022 р.








Поетичний флеш - моб присвячений Дню Соборпності України (4 клас)

Година державності "Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!" (3 клас)

20.01.2022 р.







Літературна година "Чи на світі є країна ще миліша  за наш край?" (4 клас)
18.01.2022 р.





Літературна година "У нашій рідній мові чарівні є слова" (гпд)  11.01.2022 р.



Година спілкування "Чарівне слово - Дякую!" (4 клас) 11.01.2022 р.



 



Бібліо посиденьки в рамках "Національного тижня читання"
                                     8 клас





                        Бібліо - чаювання (гпд)

























Рідний край, весну зустрічай!
Коли настає Весна? Мабуть з першими сонячними днями, з прилетом перших шпаків, з цвітом перших квітів, саме тоді коли скрізь панує весняний настій. Сподіваюсь, що етно - година проведена в медіатеці учнями групи подовженого дня, проведена з користю. Діти дізнались про весняні свята та народні традиції їх святкування. Тож всі разом закликали весну, аби пришвидшити її прихід та допомогти їй прикрасити навколишній світ не тільки зеленню трав, а і радістю, добром до своєї рідної землі. Дівчатка водили хоровод, співаючи "Подоляночку", а хлопчики їх підтримували. 




Безпечний Інтернет

     Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного із нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет. При цьому діти потрапили в мережу значно раніше за дорослих. У наш час діти вільно володіють можливостями Інтернету та мобільними телефонами. Але користуючись послугами Інтернету вони часто нехтують безпечними правилами. Тож, учні 2 класу, 04 лютого 2021 року завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування з метою дослідити позитивні та негативні сторони Інтернету, засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті. Діти спілкувалися, дивились відео, слухали казки про Інтернет, грали в гру "Плутанина". Отримані дітлахами знання стануть у нагоді. Адже кожному необхідно навчитись користуватися Інтернетом із розумом.





Брати наші менші

03 лютого учні 4 класу (класний керівник Походєєва Н.В.) завітали до медіатеки на годину позакласного читання, тема якої "Брати наші менші". Бібліотекар запросила учнів здійснити віртуальну подорож до країни "Природи" для поповнення знання про братів наших менших, а допомагають в цьому книжки. Тож завдання годин позакласного читання - продовження формування навичок та потреби самостійно і свідомо вибирати і осмислено читати дитячі книжки.


      Зимове читання



Любий Святий Миколаю, ми на тебе всі чекаєм!

Листування зі Святим Миколаєм дарує дитині віру в дива, вносить елемент новорічної казковості. А ще вчить аналізувати свої вчинки, своє життя та свої бажання. Тож, юні читачі писали свого листа до Миколая і мріяли про чарівні подарунки. Кожен старанно виводив ручкою свою мрію. А про що написати підказала книжечка Юлії Смаль "Лист до Миколая", з якою познайомила дітей бібліотекарка Алла Анатоліївна. Переглядаючи її сторінки діти весело взялись до листування з чарівником Миколаєм.
Сподіваюсь що святий Миколай буде щедрим до дітей!







"Ціна життя - п'ять колосків"
Протягом тижня (23-27.12.20 р.) в шкільній медіатеці для учнів молодших класів (1-4 кл.) було проведено зустрічі з елементами голосних читань. А тема була сумною - трагічна сторінка нашої історії "Голодомор 1932-1933 рр." Читали та обговорювали оповідання із збірки "Зернятко надії: дітям про Голодомор", яка створена Спілкою української Молоді, журналом "Крилаті",письменниками з України та діаспори. "Зернятко надії" - це спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи.




Про безпеку дбаємо - правила дорожнього руху вивчаємо!

В рамках Місячника безпеки життєдіяльності, вихованці групи подовженого дня завітали до медіатеки на пізнавальну гру "Подорож країною дорожнього руху".Так граючи, діти розбирали ситуації, які трапляються на дорогах з пішоходами, вивчали правила дорожнього руху, подорожували з героями мультфільму та вирішували ситуаційні завдання. Працювали і в командах на результат - найкращий знавець правил дорожнього руху.



Поетична світлиця

"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" (Ліна Костенко). Цінність поезії в тому, що кожен читач знаходить в ній щось своє. Вона входить в наше життя з дитинства і залишається з нами жо кінця. Поезія - це щось таке, що прикрашає наше життя і дає духовне натхнення.
З поетичним світом Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) знайомились учні 4 класу, завітавши на урок позакласного читання до медіатеки.




"Люби рідну мову, люби рідне слово..."

9 листопада вихованці групи подовженого дня завітали до медіатеки на мовну гру "Словограй". Діти активно долучилися до гри та змогли показати свої знання з рідної мови. Результатом творчої роботи було створення учнями мовних аплікацій, які були окрасою заходу.





"О рідна мово... Ти - крона й корінь рідного народу..."

Поетичне рідне слово - це слово, цілюща властивість якого, надихає, рятує, вселяє віру в себе та дає відповіді на питання, які хвилюють. Так, Гінжул Євгенія, учениця 8 класу поєднала поезію Н.Красоткіної "Осінь" із власним мелодійним голосом та музичним оформленням, намагаючись передати красу осінньої пори.



Увага! Увага! Увага!
Місячник шкільної бібліотеки розпочато!
Шановні читачі, будьте активними учасниками бібліотечних заходів!



До вашої уваги - екологічні години, відео, мультики, вікторини, тести та книжкові виставки.




Людина та природа - поняття взаємопов'язані та взаємозалежні, адже людство існуватиме доти, доки існуватиме природне середовище. Створюючи загрозу природі, ми загрожуємо самим собі. Саме усвідомлення учнями масштабів екологічної кризи, знання й розуміння законів природи, вироблення нових ідей зі збереження довкілля - основна мета зустрічей в медіатеці.





          Свято бібліотеки    

30 вересня учні 2 класу з класним керівником Безсмертною Ларисою Іванівною, завітали до медіатеки на святкову годину. Діти мали змогу пізнати про роль книги в житті людини та пригадати основні правила роботи з книгою та правила поводження в медіатеці. Шкільна читацька родина поповнилась новими читайликами. Діти завітали до медіатеки з подарунком - книгою. А нагородою для дітей були солодощі та книжки - розмальовки.


"Живе під сонцем України, Шевченкове слово!"







Читаємо та пізнаємо світ поезії Лесі Українки









Свято писемності та української мови


На уроці позакласного читання учнів 2 класу ознайомились з історією святкування дня писемності та мови і сучасними періодичними виданнями, переглянувши віртуальну книжкову виставку "Про все цікаве на планеті, читай в журналі та газеті". Кожен мав змогу переглянути періодичне видання та почитати тематичні матеріали.








Місячник шкільної бібліотеки завершився,
а зустрічі з книжковими героями продовжуються!

                                         Відгомін заходів Місячника шкільної бібліотеки








Увага!
В рамках заходів Місячника шкільної бібліотеки запрошуються учні школи до участі у конкурсі - фотокросу «Я – читач шкільної медіатеки»
Результати конкурсу будуть висвітлені у Віртуальній фотогалереї читачів.



"Ми роду козацького діти"

                                                    (конкурсно - пізнавальний вернісаж)

Змагаючись, учні дізнавались якими якостями наділений козак, захисник. Завдання на уважність, взаємодопомогу, витривалість було виконано на відмінно.Цікаво було переглянути відео та обговорити його : хто такі запорожці та як ставали ними, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї.







Медіатека - простір для освітніх можливостей читачів!





З 1 по 31 жовтня традиційно розпочався Місячник шкільної бібліотеки. В цьому році проводиться він під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».
В рамках Місячника буде проведено заходи, які сприятимуть задоволенню й розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки.
Упродовж жовтня всі бажаючі зможуть прийняти участь у цікавих конкурсах, акціях та заходах.


Літо+Книга= Читачі











 


































«Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя» 



       2 квітня Міжнародний день дитячої книги – свято для дітей, тому зовсім не дивно, що святкуванню Дня книги в школі, приділяється досить велика увага. 

 Як правило, план проведення такого заходу наступний:


-Стартує читацька естафета "прочитав сам - порадь другому";
-Бібліотечний пікнік "Подорож до країни мрій і казок" (4 клас);
-Літературна мандрівка до країни Книги (3 клас);
-Поличка цікавинок "Книг незмірна глибина..." (1-5 класи)

       Любі читачі! Поспішайте в неймовірну подорож в країну Книги, на вас чекатимуть неперевершені, чарівніі пригоди!



Спогади читачів: "В медіатеці є можливість пограти сучасними іграми. З м'яких пухнастих м'ячиків виходять кумедні герої. Чи не так?"    







Немає коментарів:

Дописати коментар