Робота бібліотекаря в міжатестаційний період



         Поповнення методичної скарбнички бібліотекаря

Підвищення рівня інформаційної освіти при проходженні Освітніх серіалів на сайті Дія. Освіта:

24 жовтня спільнота шкільних бібілотекарів зібралась на науково-методичний семінар «Промоція книги і читання в шкільній бібліотеці: досвід, підходи, практики», в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек.
Мета семінару - сприяння діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій з промоції книги та читання; інформаційно-методичне забезпечення шкільних бібліотек під час здійснення заходів для залучення до читання дітей та молоді засобами бібліотечної роботи.
Організатори семінару: Одеська національна наукова бібліотека КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та Секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціаці.




19 вересня для шкільних бібліотекарів проведено засідання Професійного БібліоМарафону, вебінар - тренінг №5 "Штучний інтелект в шкільній бібліотеці: можливості використання". Організатори: Людмила Крижко (ОНМЦ КЗ "ЗОІППО"ЗОР), Олена Гончаренко (секція працівників шкільних бібліотек УБА).
Колеги ділились досвідом роботи з ШІ та навчали впроваджувати штучний інтелект для роботи з користувачами. Тема цікава, сучасна і дуже необхідна. Час не стоїть на місці і бібліотекарі мають впроваджувати новітні тенології в свою роботу та використовувати їх для просування книги та читання. Як завжди, вказано час для виконання домашнього завдання. Гадаю що впораюсь.
Дуже вдячна організаторам заходу, кожного разу бібліотекарі поповнюють свої знання, навчаються новому. Тож ваша справа дуже важлива, як для працівників бібліотек так і для користувачів, читачів.




Пройшла реєстрація на Професійний бібліомарафон



8 серпня проведено читацький форум «Читання як життєва стратегія» (підсумки Серпневих студій). Попри складні умови сьогодення до заходу долучилися 168 учасників (педагогічні працівники, бібліотекарі та ін.), щоб окреслити та обговорити ймовірні шляхи розв’язання проблеми читання в сучасному інформаційному суспільстві та реалізації Стратегії розвитку читання. Актуалізація теми читання у закладах освіти є критично важливою проблемою для української освіти, обґрунтувала необхідність її розв’язання.
Учасники заходу озвучили стратегічні напрями Стратегії розвитку читання та оживили їх практиками.
Відбулося змістовне емоційне фахове спілкування. Учасники читацького форуму усвідомили, що реалізація Стратегії здійснюється у двох стратегічних напрямах: шляхом підтримки та розвитку книжкової екосистеми та шляхом формування навички і потреби в читанні.





26 червня 2024 року відбувся вебінар “Формування у користувачів шкільних бібліотек звички та потреби в читанні” під час якого учасники заходу ознайомитись з кращими практиками бібліотечної роботи, популяризації місії та завдання УБА, а також запросити колег до спільноти - секції працівників шкільних бібліотек.
Під час іебінару організатори заходу Олена Леонідівна Гончаренко, на сьогодні очолює секцію працівників шкільних бібліотек, завідувачка відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, яка є методичним центром для освітянських бібліотек, Матвійчук Оксана Євгенівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітнього лідерства ІПО Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, старший науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, підбили підсумки роботи секції за І півріччя секції.
Завідувачка бібліотеки Миколаївського ліцею № 22 Бондар Софія Вікторівна нещодавно повернулася із другого литовсько-українського бібліотечного форуму «Роль бібліотек у вирішенні проблем демократичного суспільства». Про захід та те, які знання і досвід привезла із нього, вона розповіла під зустрічі, форум проходив у Вільнюсі, Паневежисі та Купішкісі. Пані Софія також поділилася цікавою інформацією про методику бібліотерапії, перекладена українською мовою доктором Дайвою Янавічене, яка допомагає розв'язувати психологічні проблеми вразливих груп населення. Це видання забезпечить українських бібліотекарів практичними знаннями щодо застосування бібліотерапії в громадах, які переживають війну.
Сидоренко Олена Миколаївна, завідувачка бібліотеки КЗ "Панютинського ліцею" Лозівської міської ради Харківської області – познайомила із досвідом бібліотекарів закладів освіти Харківщини за темою: "Формування у користувачів шкільних бібліотек звички та потреби в читанні. З досвіду роботи бібліотекарів закладів середньої освіти Харківщини".








Здійснено реєстацію на вебінар "Формування у користувачів шкільних бібліотек звички та потреби в читанні", який відбудеться 26 червня 2024 року. 
Організатор вебінару  Секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації .

23.04.2024 року відбулась третя онлайн - зустріч в межах Професійного БібліоМарафона "Становлення свідомого читача: психофізіологічний аспект"





Здійснино реєстрацію на Професійний бібліомарафон “Бібліотеки освітніх закладів в умовах дистанційного навчання: нові виклики та нові можливості”. Вебінар 3, 
який відбудеться 23.05.2024 року 


28.03.2024 року відбулась друга онлайн - зустріч в межах Професійного БібліоМарафона за темою " Актуалізація фонду шкільної бібліотеки в сучасних умовах"
Організатор заходу: ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР (Людмила Крижко, методист)







 Відеозапис зустрічі

29.02.2024 року відбулась перша онлайн-зустріч в межах Професійного БібліоМарафона.
Тема зустрічі: "Особливості роботи бібліотеки закладу загальної середньої освіти в умовах віддаленої взаємодії з користувачами".
Організатор заходу: ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР (Людмила Крижко, методист)



                                           Бібліомарафон 1. Програма онлайн - зустрічі


Здійснено реєстрацію на професійний бібліомарафон, який відбудеться 29 лютого 2024 року


25 cічня участь бібліотекаря у нараді “Шкільна бібліотека: свідок і творець історії рідного краю”: організація роботи в проєкті. 

Обласним науково-методичним центром КЗ "ЗОІППО" ЗОР запущено проєкт “Шкільна бібліотека: свідок і творець історії рідного краю” http://surl.li/lwfdp

Мета проєкту: створення книги пам’яті героїв-захисників нашого краю від збройної агресії рф та вебресурсу "Шкільна бібліотека: свідок і творець історії рідного краю".






25 жовтня для бібліотекарів освітніх закладів проведено Воркшоп 3 "Створення електронної книги засобами редактора Н5Р",, організаторами якого були методист ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР Людмила Крижко та завідувачка бібліотеки Запорізької гімназії №32 Олена Бєлікова.
Учасники робочої майстерні розглянули різновиди інтерактивних книг, створених засобами контенту Interactive Book (Інтерактивна книга) у редакторі Н5Р, прослухали інформацію як створити інтерактивну книгу в Interactive Book з інтерактивним наповненням.На завершення учасники отримали завдання для закріплення всього почутого.







                                     


21 вересня бібліотекарі освітніх закладів долучились до майстер - класу "Спільна робота бібліотекаря з вчителями щодо організації та проведення масових заходів з читачами", організований методистом ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР Крижко Л.В. та завідувачкою шкільної гімназії №86 м.Запоріжжя Нахімовою М.В.
Метою зустрічі була презентація досвіду спільної роботи бібліотекаря та вчителів освітнього закладу щодо організації проведення масових заходів з читачами.




                                                          


24 серпня в онлайн - режимі відбувся методичний захід в рамках Серпневих студій майстер - клас для бібліотекарів закладів освіти "Книжковий медіаклуб як сучасна форма популяризації літератури", який проводився Пєстріковою О.М., завідувачкою бібліотеки Вільнянського ліцею «Світоч» та фахівцем ЗОІППО Крижко Л.В.
Бібліотекарі мали нагоду ознайомитись зі змістовним та професійним досвідом роботи Олени Миколаївни з організації діяльності книжкового медіаклубу для популяризації літератури та читання. За словами ведучої майстер - класу: "Сучасний бібліотекар - це спеціаліст в галузі нових інформаційних технологій, здатний співпрацювати з учителями в питаннях систематичного підходу до роботи з інформацією з навчальних предметів".




11 травня для бібліотекарів Запорізької області відбувся Воркшоп 2 "Створення інтерактивної презентації засобами редактора Н5Р ".
 Мета зустрічі: створення інтерактивної презентації в контенті Course Presentation і наповнення її вмістом за допомогою різних інших типів контенту редактора Н5Р .


Залікове завдання Воркшоп 1:

Залікові роботи


 Воркшоп 1 "Інформаційне наповнення інтерактивної презентації у редакторі Н5Р ", 20.04. 2023 року



Участь в інтернет - семінарі "Вебпідтримка основних функцій бібліотеки освітнього закладу", 22.03.2023 рік

"Анатомія сучасної презентації": вебінар по створенню сучасних презентацій (06.02.2023 р.)

Організатор події: Жива сучасна бібліортека - БФ Бібліотечна країна

Спікер: Бондаренко Олексій, CEO креативного продакшену RADAR’22, креативний директор.

Бібліотекарі часто користуються презентаціями:
- у супроводі доповідей на конференціях, форумах, круглих столах;
- коли презентують нові книги онлайн;
- під час звітності та атестації;
- у щоденній роботі з просуванням визначних особистостей та знаменних дат.
Вебінар допоможе створювати презентиації максимально успішно!





Курси підвищення кваліфікації:
"Бібліотекарі закладів освіти усіх типів"
група КТМВ - 01_160123 (16.01 - 01.02.2023 р.)




                Сертифікати участі в обласних заходах:



11 листопада для бібліотекарів області проведено майстер - клас "Створення інтерактивних плакатів засобами сучасних сервісів та програм". Майстер - клас підготували та провели: методист методичного відділу КЗ "ЗІППО" ЗОР Людмила Крижко та завідувачка бібліотеки Запорізької гімназії №32 Олена Бєлікова. Колега Олена поділилась досвідом створення інтерактивних плакатів у редакторі H5P. Протягом трьох годин спілкування, кожен зрозумів, що крім видачі літератури, надання консультацій, проведення різних форм заходів, бібліотекар Нової української школи має надавати послуги в роботі із сучасними сервісами.
А щоб краще засвоївся матеріал, бібліотекарям запропоновано практичне завдання- створення власного плакату в редакторі H5P - тип контенту "Image Hotspots".




Результат практичного завдання:




 11 листопада 2022 року о 10.00 в дистанційному режимі,
для  підвищення професійного рівня бібліотекарів
Запорізької області, щодо створення інтерактивних
плакатів засобами сервісу Thinglink, буде проведено
майстер-клас.


Гра "Правила безпеки для малечі"



21 вересня проведено інтернет - семінар для шкільних бібліотекарів за темою "Особливості діяльності бібліотеки закладу освіти в сучасних умовах: запитання та відповіді. Організація роботи з бібліотечним фондом".
Організатор семінару : КЗ «Запорізький ОІППО» ЗОР у співпраці з ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського.
Під час інтернет-семінару обговорено основні положення роботи з фондом шкільної бібліотеки та здійснення його актуалізації в сучасних умовах. Фахівцями надані відповіді на більшість запитань від бібліотекарів, які особливо важливі для роботи в сучасних умовах.
Дякуючи організаторам інтернет - семінару, а особливо Крижко Людмилі Володимирівні, кожен із учасників довго не хотів йти з відео аудиторії. 
Ну що, працюємо далі разом на перемогу!




                                       

Участь в інтернет - семінарі "Сучасні послуги бібліотеки Нової української школи" 16-17 лютого 2022 р.)





16-17 лютого 2022 року буде проведено інтернет-семінар з теми “Сучасні послуги бібліотеки Нової української школи”.

Реєстрацію пройдено



Взяла  участь у вебінарі 21.01.2022 року 
"Сучасна бібліотека в епоху цифрової трансформації науки та освіти"




Оголошується Всеукраїнська мережева бібліотечна акція "Читаємо казки В. О. Сухомлинського", присвячена Всесвітньому дню читання вголос.

     Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського НАПН України спільно з Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського запрошують бібліотекарів, педагогів та учнів до участі в акції "Читаємо казки В. О. Сухомлинського".

Термін проведення: 01-20 лютого 2022 року



30 серпня 2021 року участь у майстер - класі "Організація та проведення мережевої акції  у шкільній бібліотеці"

Матеріали майстер - класу






До Всесвітнього дня вишиванки з 1 по 20 травня 2021 року КЗ "ЗОІППО" ЗОР проводиться мережева акція "БЕРЕГИНІ КНИГ У ВИШИВАНКАХ"

Умови та програма акції розміщені за посиланням - https://cutt.ly/LbmUrn8


          

Мережева акція «Книга 21 століття – читачу», присвячена Її Величності Сучасній Книзі.

Термін проведення акції: з 01 по 30 квітня 2021 року

Організатор акції: Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради

Координатор: Людмила Крижко, методист КЗ «ЗОІППО» ЗОР (e-mail: bibl.zoippo@gmail.com)

Умови та програма розміщені на платформі ЗапоВікі
за посиланням:






Результати участі в мережевій акції
    "Вічно живий голос!"




Участь бібліотекаря Гринь А.А. в якості учасника мережевої акції "Вічно живий голос!" в рамках обласного інтернет - семінару, присвячена 150 річчю від дня народження Лесі Українки.
Умови участі: підготувати відеоролик із власним декламуванням поезії Лесі Українки та розмістити його на колективній віртуальній дошці "Вічно живий голос!".
Результат участі: відеоролик до поезії Лесі Українки "Сонет":

Робота учениці 8 класу Гінжул Євгенії "Веснянка" Лесі Українки:


Леся Українка "Мій шлях" (вірш читає Марія Старченко)




27 січня в рамках обласного інтернет - семінару "Технологічні аспекти мистецтва створення мережевої акції" для учасників - бібліотекарів Запорізької області проведено вебінар "Мережеві акції: технологія підготовки та проведення" в сервісі Google Meet. Методистом ЗОІППО Крижко Л.В. зроблено аналіз відповідей бібліотекарів на онлайн - анкету "Мистецтво створення акції" та надано консультацію по темі "Мережеві акції: технологія підготовки та проведення". Учасники отримали завдання Модулю 1, і протягом двох днів мають виконати командну роботу по розробці мережевої акції. Бажаю успіхів колегам- бібліотекарям. Хай пані Удача буде нашою супутницею.






Січень 2021 рік - участь в інтернет-семінарі “Технологічні аспекти мистецтва створення мережевої акції“, з метою
 
отримання ґрунтовних знань щодо організації мережевих акцій, як форми популяризації читання.



Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовитми бібліотечної діяльності та систематичного оновлення знань. Дієвою формою підвищення рівня обізнаності є майстер - класи. Так 5 січня взяла участь у майстер - класі з використання таблиць у бібліотечній діяльності"Microsoft Excel - практичні поради для бібліотекарів", який проводила завідувачка Регіонального консультаційно-тренінгового центру Запорізької ОУНБ Ганна Мацієвська. Дякую за майстер-клас, відкрила для себе нові можливості програми Microsoft Excel та отримала Сертифікат.






Розміщення матеріалів заходів в тамках Місячника шкільної бібліотеки 2020 на обласному заході 

                                    Бібліотечний паркан





                                            


Семінар завершено!
Емоції від спільної роботи, спілкування, нових вражень та вмінь переповнює!

             Спільна командна робота учасників інтернет - семінару:




З 06 по 09 квітня 2020 року розпочалась робота бібліотекарів Запорізької області в інтернет-семінарі "Роль бібліотеки ЗЗСО в організації екологічного виховання здобувачів освіти", який проходить дистанційно з 10 по 26 квітня 2020 року у блозі "Шкільна бібліотека в меді@просторі" 

                        
Історія людства нерозривно пов'язана з історією природи. На сучасному етапі питання традиційної взаємодії її з людиною виросли в глобальну екологічну проблему, тому сьогодні, як ніколи, важливо виховувати екологічну культуру підростаючого покоління. Особлива роль належить бібліотеці в реалізації безперервної екологічної освіти, просвіти та виховання її користувачів, в забезпеченні освітнього процесу необхідною літературою, в наданні допомоги при проведенні наукових досліджень, у пропаганді екологічних знань засобами найрізноманітніших форм роботи. Використання сучасних інформаційних технологій для здійснення цієї діяльності в бібліотеці сьогодні відіграє важливе значення і свідчить про високий професіоналізм бібліотекаря.
Якщо бажаєте зануритись в тему, розглянути і створити сучасні форми бібліотечної роботи, що сприяють екологопросвітницькій діяльності бібліотеки та здійсненню екологічного виховання читачів, якщо хочете спробувати сили у використанні сучасних технологій в пошуку, збереженні, обробці та представленні інформації, тоді цей інтернет-семінар для ВАС.В ході інтернет-семінару ви:- більше дізнаєтесь про екологію, екологічну просвіту бібліотеки та екологічне виховання і форми бібліотечної роботи з цього напряму;- познайомитесь з сервісами: Google-документи, LinoIt, Pearltrees, Mentimeter та деякими іншими;- відчуєте на практиці їх можливості в роботі з інформацією певної теми;- придбаєте досвід роботи у віртуальній команді.

Орієнтовний графік проведення інтернет-семінару:6 - 9 квітня – реєстрація, формування команд;
10 - 11 квітня – знайомство в команді, визначення керівника, представлення команди;
12 - 14 квітня – занурення в тему, пошук та збереження інформації;
15 - 17 квітня – моніторингові дослідження за темою (створення онлайн-анкети та проведення опитування);
18 - 19 – створення віртуальної подорожі заповідними землями світу;
20 - 24 квітня – створення комплексного заходу – ЕкоДень в бібліотеці (програма, заходи, виставки, інтерактивні завдання тощо);
25 квітня – перегляд робіт колег;
26 квітня – рефлексія.

Пропонуємо сім основних напрямів екології (атмосфери, гідросфери, літосфери, флори, фауни, людини та охорони довкілля), за якими і формуються команди:
 Команда 1, 8 Атмосфера;
Команда 2, 9 Гідросфера;
Команда 3, 10 Літосфера;
Команда 4, 11 Флора;
Команда 5, 12 Фауна;
Команда 6, 13 Людина;
Команда 7, 14 Довкілля.





Активна і успішна участь в роботі команди, виконанні завдань, забезпечить вам отримання сертифікату.

Ведуча інтернет-семінару Крижко Людмила Володимирівна.




Немає коментарів:

Дописати коментар