2025 рік
2 квітня виповнюється 220 років від дня народження відомого данського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Надзвичайна привабливість казок Андерсена криється в чарівній простоті, у доброму ставленні письменника до світу й до людей, в умінні у звичайнісіньких предметах та подіях бачити казку. Андерсен як справжній чарівник легко проникав у душу дитини, чоловіка, жінки, простого садівника й знатного пана. Навіть там, де автор бачив недосконалість, прагнув відшукати хоч щось гарне, бо вірив, що добро існує в усьому. Отже, герої Андерсена вчать добру й справедливості, вірі в майбутнє, уважному ставленню до кожної людини, милосердю та співчуттю до слабших.Марина Павленко – сучасна українська письменниця, поетеса та мисткиня-ілюстраторка. Викладачка, кандидатка педагогічних наук, доцентка та авторка чималої кількості науково-публіцистичних творів та методичної літератури для школярів. Лауреатка багатьох державних та міжнародних премій у літературній галузі. З 1997 року вона є почесною членкинею Національної спілки письменників України. 19 березня відзначає свій 95-річний ювілей улюблена мільйонами українців письменниця – Ліна Василівна Костенко.
Ліна Костенко – класик української літератури, неперевершений майстер поетичного слова. Це одна з найяскравіших фігур у плеяді «шістдесятників». Вона – авторка величезної кількості книг, які стали небуденним явищем в сучасній українській поезії.
Усе своє життя Ліна Василівна бореться за Україну, за її свободу і принципи. А сьогодні її вірші надихають і підтримують українців.
Серед найвідоміших творів — «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Проміння землі», «Сад нетанучих скульптур», прозовий роман «Записки українського самашедшого».
День народження письменника - 15 березняМарія Морозенко — українська письменниця, поетеса, член Національної спілки письменників України, літературна редакторка, філологиня, лауреатка багатьох літературних премій.
У доробку Марії Миколаївни — лірична поезія, прозові твори на історичну тематику. Із 2000 року авторка активно займалась літературною творчістю для дітей. Видавництво «Преса України» зацікавилося казками Марії Морозенко. Тоді було створено переказ словацької казки «Дванадцять місяців» та видана авторська казка «Про незвичайні пригоди хлопчика Чока, який шукав Країну Щастя».
9 березня - день народження поета, письменника - Тараса ШевченкаВеликий поет і художник Тарас Шевченко прожив коротке і вкрай важке життя. Із своїх 47-и років він 24 роки був кріпаком, 17 років – невольником у засланнях, під наглядом жандармів. І в цих несприятливих умовах Тарас створив свій безсмертний «Кобзар», написав декілька томів прозових і драматичних творів, став Академіком Академії мистецтв.Колись кобзарями називали мудреців, що ходили від села до села і, граючи на кобзі, розповідали людям про долю України. «Кобзар» – так Шевченко назвав свою першу книжечку віршів.
25 лютого - 154 рісниця з дня народження Лесі УкраїнкиЛеся Українка посідає почесне місце в пантеоні українських літературних класиків. «У європейській літературі ХХ століття не було видатнішої жінки», – так висловилася про Лесю Українку сучасна письменниця й інтелектуалка Оксана Забужко.Творчість Лесі Українки є багатогранною: драматургія, поезія, проза (оповідання, казки, повісті), літературна критика, статті суспільно-політичного характеру, переклади, епістолярна спадщина, записи фольклорного надбання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. Внесок Лесі Українки – ще й у тому, що вона виводила українську літературу на світовий рівень. Літературні критики відзначають: творчість Лесі Українки є напрочуд європейською, універсальною, такою, що піддається новим прочитанням й переосмисленню у різні історичні періоди. Перевидання й нове візуальне оформлення творів Лесі Українки здійснюються сьогодні, до її спадщини звертаються сучасники. Найновіше та найповніше академічне зібрання творів сягає 14-ти томів.
17 лютого - день народження письменникаОксана Лущевська — українська дитяча письменниця, поетеса, перекладачка, літературознавиця, дослідниця дитячої літератури. Є членкинею Українського ПЕН.Оксана Лущевська - авторка понад 35 книжок для дітей і підлітків, перекладачка, докторка наук у галузі освіти. Спеціалізація – «Дитяча література і грамотність» .Дитячі книжки Лущевської входили в короткі списки Книга року BBC, «ЛітАкцент року», «Рейтинг критика» та відзначалися експертами «БараБука. Простір української дитячої книги». 2017 року повість «Вітер з-під сонця» увійшла до престижного каталогу 200 найкращих дитячих книжок світу «White Ravens» («Білі Круки»).Твори Лущевської інсценізовані театром (підліткова повість «Задзеркалля» та збірка оповідань «Синя парасоля») і часто звучать на радіо. Її тексти розміщено в «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури».
10 лютого - день народження письменникаСергій Пантюк — український письменник, перекладач, редактор, журналіст, громадський діяч і видавець. Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки письменників України.
Літературне надбання Пантюка складається з 18 поетичних збірок, 2 романів, 2 дитячих повістей, збірки новел та багатьох публікацій у закордонних та вітчизняних періодичних виданнях. Його тексти перекладались щонайменш п'ятнадцятьма світовими мовами. Слухати, як презентує свої вірші цей поет, – величезне задоволення і для дорослих, і для дітей. Саме у співавторстві з дітьми, рідними неслухняниками Яромиром і Богодаром, Сергій створив збірку дитячих віршів «Неслухняники» й декілька повістей про динозаврів.
Жуль Верн — французький письменник, який вважається одним з засновників жанру наукової фантастики.
Практично всі книги письменника містять передбачення і відкриття. Все фантастичне, що він описував у своїх книгах, було пізніше винайдено. Вчені іноді навіть спиралися на його твори, брали у нього ідеї. Лише уявіть, що народившись у 1828 році, Верн писав про хмарочоси, про електричні підводні човни, ліфти, автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, потяги, електричні міські ліхтарі та передмістя. Він значно випередив свій час. Він навіть писав про групу механічних калькуляторів (наприклад, комп’ютерів), які могли спілкуватися один з одним через мережу (зараз це Інтернет).
В його книгах на читачів чекають не тільки захопливі описи техніки, подорожей, а також і яскраві та живі образи благородних героїв, симпатичних та дивакуватих вчених.
30 січня - ми відзначаємо 95-ту річницю з дня народження Всеволода Нестайка!Всеволод Нестайко — геніальний український письменник, який подарував дітям чарівний світ пригод, гумору та тепла. Його твори, зокрема «Тореадори з Васюківки», «В країні сонячних зайчиків» та багато інших, стали улюбленими не лише для юних читачів, а й для дорослих, які виросли на цих захопливих історіях.«... А коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати...Вихід був один - стати дитячим письменником.Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше...» (Всеволод Нестайко)
20 січня - день народження письменника20 січня святкує свій день народження Наталія Чуб - психолог і сучасна письменниця. У спадщині автора численні дитячі енциклопедії, пізнавальні книги видані загальним тиражем понад 100 000 екземплярів та перекладені шістьма мовами у 14 країнах Європи.Найпопулярніші твори автора- це серія азбук для дітей, де дуже зрозуміло та цікаво Наталія описує важливі речі – Азбука ввічливості, Азбука доброти, Азбука бізнесу, Азбука хоробрості та ін.Всі книги Наталії Чуб виконують подвійне завдання: розважити малюка цікавою історією і навчити його чомусь новому. У цих творах юний читач знайде відповіді на найпопулярніші питання в стилі «А чому?», вправи для тренування пам'яті, фантазії і дрібної моторики, а також почерпне перші знання про здоров'я, науку і навіть бізнес.
12 січня - день народження письменникаДжек Лондон став першим американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів. Лондон прожив всього 41 рік, зате працювати почав з 9 років – продавав газети. Ставши письменником, Лондон працював по 15-17 годин на день і за своє недовге життя написав близько 40 книг.Ще за життя Джек Лондон домігся успіху і популярності. Багато письменників до нього намагалися досягти тих же висот, і багато хто з них прославилися, але він став першим з всій письменницької братії свого часу, хто дійсно розбагатів завдяки своєму таланту. А таланту йому було не позичати! Недарма книги Дж. Лондона щосили читають і в наші дні.
8 січня - ювілей письменникаЛюбов до України – наскрізна тема всієї творчості Василя Симоненка. Ця священна любов озвучена його довічним заповітом:Можна все на світі вибирати, сину,Вибрати не можна тільки Батьківщину.Саме ці слова золотими буквами сяють на пам’ятнику, що стоїть на могилі Василя Симоненка, а вірш «Лебеді материнства» став піснею, що набула надзвичайної популярності в народі. На вірші Василя Симоненка створено десятки пісень. Їх виконують і кобзарі і поп-виконавці , їх співає молодь під гітару. Окремі вірші поета та віршовані казки «Казка про Дурила», «Подорож у країну Навпаки», «Цар Плаксій та Лоскотон» введені у програму з української літератури середньої школи.
4 січня - 100 літній ювілей письменникаЛюдина, яка врятувала десятки видів тварин від вимирання. Автор, який написав перше у своєму родіанімалістичне фентезі для дітей. Пристрасний любитель дикої природи, здатний місяцями жити у жахливих побутових умовах аби вивчати тварин та їхні звички. Людина, що не мислила себе поза світом фауни і мало не обожнювала її. Все це — про Джеральда Даррелла, відомого натураліста, якому вдалося змінити цей світ на краще.
30 грудня 1960 року народилась Ніна Воскресенська — українська дитяча письменниця, член Національної спілки письменників України, учасниця багатьох літературних конкурсів.У творчому доробку Ніни Воскресенської безліч дитячих прозових і поетичних творів: декілька невеликих казок, які увійшли до збірки "Дивовижні пригоди Наталки в Країні часу" ("Скринька бажань" — про принца, який мав стати сміливим, щоб бути гідним королем; "Заповітна мрія" — про юного мага, який прагнув, щоб усі люди в його країні були щасливі; "Розповідь однієї плями" — про те, як плями ображаються і бояться дітей, які стають чепурунами й чепурушками), абетки "Веселі Літери", "Ким стати" та веселі оповідки "Першокласні історії" тощо.
80 років роману Івана Багряного «Тигролови» (1944).Ця книга про непокірних та сміливих людей, які не побоялися вступити у сутичку не тільки з дикою природою, а й з самим життям. Головний герой – людина з залізною волею, якого ніщо не змогло зломити. За любов до своєї батьківщини і за свої вчинки, він став «ворогом народу». Але навіть ставши вигнанцем та перебуваючи за межами батьківщини, він зумів знайти людей, яким також дорогі українські традиції і зустрів свою любов.
Надійка Гербіш — українська письменниця, перекладачка, журналістка.Книги «Мандрівки з чарівним Атласом: Венеція» та продовження «Мандрівки з чарівним Атласом: Гринвіч», «Пуанти для Анни» припали до душі дітям всієї країни. Історії Надійки Гербіш чуттєві та щирі, вони вчать маленького читача любити, співпереживати та вірити в дива. Книжечка «Пуанти для Анни» хороший приклад стилістики автора, це історія про велику мрію та нелегкий шлях до її здійснення, а також про родинну любов та підтримку.Сьогодні Надійка Гербіш активно займається письменництвом та перекладацькою діяльністю.Надійчині книжки стали українськими бестселерами й були відзначені національними та міжнародними нагородами.
2 квітня виповнюється 220 років від дня народження відомого данського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Надзвичайна привабливість казок Андерсена криється в чарівній простоті, у доброму ставленні письменника до світу й до людей, в умінні у звичайнісіньких предметах та подіях бачити казку. Андерсен як справжній чарівник легко проникав у душу дитини, чоловіка, жінки, простого садівника й знатного пана. Навіть там, де автор бачив недосконалість, прагнув відшукати хоч щось гарне, бо вірив, що добро існує в усьому. Отже, герої Андерсена вчать добру й справедливості, вірі в майбутнє, уважному ставленню до кожної людини, милосердю та співчуттю до слабших.
Надзвичайна привабливість казок Андерсена криється в чарівній простоті, у доброму ставленні письменника до світу й до людей, в умінні у звичайнісіньких предметах та подіях бачити казку. Андерсен як справжній чарівник легко проникав у душу дитини, чоловіка, жінки, простого садівника й знатного пана. Навіть там, де автор бачив недосконалість, прагнув відшукати хоч щось гарне, бо вірив, що добро існує в усьому. Отже, герої Андерсена вчать добру й справедливості, вірі в майбутнє, уважному ставленню до кожної людини, милосердю та співчуттю до слабших.
Марина Павленко – сучасна українська письменниця, поетеса та мисткиня-ілюстраторка. Викладачка, кандидатка педагогічних наук, доцентка та авторка чималої кількості науково-публіцистичних творів та методичної літератури для школярів. Лауреатка багатьох державних та міжнародних премій у літературній галузі. З 1997 року вона є почесною членкинею Національної спілки письменників України.
19 березня відзначає свій 95-річний ювілей улюблена мільйонами українців письменниця – Ліна Василівна Костенко.
Ліна Костенко – класик української літератури, неперевершений майстер поетичного слова. Це одна з найяскравіших фігур у плеяді «шістдесятників». Вона – авторка величезної кількості книг, які стали небуденним явищем в сучасній українській поезії.
Усе своє життя Ліна Василівна бореться за Україну, за її свободу і принципи. А сьогодні її вірші надихають і підтримують українців.
Серед найвідоміших творів — «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Проміння землі», «Сад нетанучих скульптур», прозовий роман «Записки українського самашедшого».
Ліна Костенко – класик української літератури, неперевершений майстер поетичного слова. Це одна з найяскравіших фігур у плеяді «шістдесятників». Вона – авторка величезної кількості книг, які стали небуденним явищем в сучасній українській поезії.
Усе своє життя Ліна Василівна бореться за Україну, за її свободу і принципи. А сьогодні її вірші надихають і підтримують українців.
Серед найвідоміших творів — «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Проміння землі», «Сад нетанучих скульптур», прозовий роман «Записки українського самашедшого».
День народження письменника - 15 березня
Марія Морозенко — українська письменниця, поетеса, член Національної спілки письменників України, літературна редакторка, філологиня, лауреатка багатьох літературних премій.У доробку Марії Миколаївни — лірична поезія, прозові твори на історичну тематику. Із 2000 року авторка активно займалась літературною творчістю для дітей. Видавництво «Преса України» зацікавилося казками Марії Морозенко. Тоді було створено переказ словацької казки «Дванадцять місяців» та видана авторська казка «Про незвичайні пригоди хлопчика Чока, який шукав Країну Щастя».
9 березня - день народження поета, письменника - Тараса Шевченка
Великий поет і художник Тарас Шевченко прожив коротке і вкрай важке життя. Із своїх 47-и років він 24 роки був кріпаком, 17 років – невольником у засланнях, під наглядом жандармів. І в цих несприятливих умовах Тарас створив свій безсмертний «Кобзар», написав декілька томів прозових і драматичних творів, став Академіком Академії мистецтв.
Колись кобзарями називали мудреців, що ходили від села до села і, граючи на кобзі, розповідали людям про долю України. «Кобзар» – так Шевченко назвав свою першу книжечку віршів.
25 лютого - 154 рісниця з дня народження Лесі Українки
Леся Українка посідає почесне місце в пантеоні українських літературних класиків. «У європейській літературі ХХ століття не було видатнішої жінки», – так висловилася про Лесю Українку сучасна письменниця й інтелектуалка Оксана Забужко.
Творчість Лесі Українки є багатогранною: драматургія, поезія, проза (оповідання, казки, повісті), літературна критика, статті суспільно-політичного характеру, переклади, епістолярна спадщина, записи фольклорного надбання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. Внесок Лесі Українки – ще й у тому, що вона виводила українську літературу на світовий рівень. Літературні критики відзначають: творчість Лесі Українки є напрочуд європейською, універсальною, такою, що піддається новим прочитанням й переосмисленню у різні історичні періоди.
Перевидання й нове візуальне оформлення творів Лесі Українки здійснюються сьогодні, до її спадщини звертаються сучасники. Найновіше та найповніше академічне зібрання творів сягає 14-ти томів.
17 лютого - день народження письменника
Оксана Лущевська — українська дитяча письменниця, поетеса, перекладачка, літературознавиця, дослідниця дитячої літератури. Є членкинею Українського ПЕН.
Оксана Лущевська - авторка понад 35 книжок для дітей і підлітків, перекладачка, докторка наук у галузі освіти. Спеціалізація – «Дитяча література і грамотність» .
Дитячі книжки Лущевської входили в короткі списки Книга року BBC, «ЛітАкцент року», «Рейтинг критика» та відзначалися експертами «БараБука. Простір української дитячої книги». 2017 року повість «Вітер з-під сонця» увійшла до престижного каталогу 200 найкращих дитячих книжок світу «White Ravens» («Білі Круки»).
Твори Лущевської інсценізовані театром (підліткова повість «Задзеркалля» та збірка оповідань «Синя парасоля») і часто звучать на радіо. Її тексти розміщено в «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури».
10 лютого - день народження письменника
Сергій Пантюк — український письменник, перекладач, редактор, журналіст, громадський діяч і видавець. Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки письменників України.
Літературне надбання Пантюка складається з 18 поетичних збірок, 2 романів, 2 дитячих повістей, збірки новел та багатьох публікацій у закордонних та вітчизняних періодичних виданнях. Його тексти перекладались щонайменш п'ятнадцятьма світовими мовами. Слухати, як презентує свої вірші цей поет, – величезне задоволення і для дорослих, і для дітей. Саме у співавторстві з дітьми, рідними неслухняниками Яромиром і Богодаром, Сергій створив збірку дитячих віршів «Неслухняники» й декілька повістей про динозаврів.
Літературне надбання Пантюка складається з 18 поетичних збірок, 2 романів, 2 дитячих повістей, збірки новел та багатьох публікацій у закордонних та вітчизняних періодичних виданнях. Його тексти перекладались щонайменш п'ятнадцятьма світовими мовами. Слухати, як презентує свої вірші цей поет, – величезне задоволення і для дорослих, і для дітей. Саме у співавторстві з дітьми, рідними неслухняниками Яромиром і Богодаром, Сергій створив збірку дитячих віршів «Неслухняники» й декілька повістей про динозаврів.
Жуль Верн — французький письменник, який вважається одним з засновників жанру наукової фантастики.
Практично всі книги письменника містять передбачення і відкриття. Все фантастичне, що він описував у своїх книгах, було пізніше винайдено. Вчені іноді навіть спиралися на його твори, брали у нього ідеї. Лише уявіть, що народившись у 1828 році, Верн писав про хмарочоси, про електричні підводні човни, ліфти, автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, потяги, електричні міські ліхтарі та передмістя. Він значно випередив свій час. Він навіть писав про групу механічних калькуляторів (наприклад, комп’ютерів), які могли спілкуватися один з одним через мережу (зараз це Інтернет).
В його книгах на читачів чекають не тільки захопливі описи техніки, подорожей, а також і яскраві та живі образи благородних героїв, симпатичних та дивакуватих вчених.
Практично всі книги письменника містять передбачення і відкриття. Все фантастичне, що він описував у своїх книгах, було пізніше винайдено. Вчені іноді навіть спиралися на його твори, брали у нього ідеї. Лише уявіть, що народившись у 1828 році, Верн писав про хмарочоси, про електричні підводні човни, ліфти, автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, потяги, електричні міські ліхтарі та передмістя. Він значно випередив свій час. Він навіть писав про групу механічних калькуляторів (наприклад, комп’ютерів), які могли спілкуватися один з одним через мережу (зараз це Інтернет).
В його книгах на читачів чекають не тільки захопливі описи техніки, подорожей, а також і яскраві та живі образи благородних героїв, симпатичних та дивакуватих вчених.
30 січня - ми відзначаємо 95-ту річницю з дня народження Всеволода Нестайка!
Всеволод Нестайко — геніальний український письменник, який подарував дітям чарівний світ пригод, гумору та тепла. Його твори, зокрема «Тореадори з Васюківки», «В країні сонячних зайчиків» та багато інших, стали улюбленими не лише для юних читачів, а й для дорослих, які виросли на цих захопливих історіях.
«... А коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати...
Вихід був один - стати дитячим письменником.
Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше...» (Всеволод Нестайко)
20 січня - день народження письменника
20 січня святкує свій день народження Наталія Чуб - психолог і сучасна письменниця. У спадщині автора численні дитячі енциклопедії, пізнавальні книги видані загальним тиражем понад 100 000 екземплярів та перекладені шістьма мовами у 14 країнах Європи.
Найпопулярніші твори автора- це серія азбук для дітей, де дуже зрозуміло та цікаво Наталія описує важливі речі – Азбука ввічливості, Азбука доброти, Азбука бізнесу, Азбука хоробрості та ін.
Всі книги Наталії Чуб виконують подвійне завдання: розважити малюка цікавою історією і навчити його чомусь новому. У цих творах юний читач знайде відповіді на найпопулярніші питання в стилі «А чому?», вправи для тренування пам'яті, фантазії і дрібної моторики, а також почерпне перші знання про здоров'я, науку і навіть бізнес.
12 січня - день народження письменника
Джек Лондон став першим американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів. Лондон прожив всього 41 рік, зате працювати почав з 9 років – продавав газети. Ставши письменником, Лондон працював по 15-17 годин на день і за своє недовге життя написав близько 40 книг.
Ще за життя Джек Лондон домігся успіху і популярності. Багато письменників до нього намагалися досягти тих же висот, і багато хто з них прославилися, але він став першим з всій письменницької братії свого часу, хто дійсно розбагатів завдяки своєму таланту. А таланту йому було не позичати! Недарма книги Дж. Лондона щосили читають і в наші дні.
8 січня - ювілей письменника
Любов до України – наскрізна тема всієї творчості Василя Симоненка. Ця священна любов озвучена його довічним заповітом:
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Саме ці слова золотими буквами сяють на пам’ятнику, що стоїть на могилі Василя Симоненка, а вірш «Лебеді материнства» став піснею, що набула надзвичайної популярності в народі. На вірші Василя Симоненка створено десятки пісень. Їх виконують і кобзарі і поп-виконавці , їх співає молодь під гітару.
Окремі вірші поета та віршовані казки «Казка про Дурила», «Подорож у країну Навпаки», «Цар Плаксій та Лоскотон» введені у програму з української літератури середньої школи.
4 січня - 100 літній ювілей письменника
Людина, яка врятувала десятки видів тварин від вимирання. Автор, який написав перше у своєму родіанімалістичне фентезі для дітей. Пристрасний любитель дикої природи, здатний місяцями жити у жахливих побутових умовах аби вивчати тварин та їхні звички. Людина, що не мислила себе поза світом фауни і мало не обожнювала її. Все це — про Джеральда Даррелла, відомого натураліста, якому вдалося змінити цей світ на краще.
30 грудня 1960 року народилась Ніна Воскресенська — українська дитяча письменниця, член Національної спілки письменників України, учасниця багатьох літературних конкурсів.
У творчому доробку Ніни Воскресенської безліч дитячих прозових і поетичних творів: декілька невеликих казок, які увійшли до збірки "Дивовижні пригоди Наталки в Країні часу" ("Скринька бажань" — про принца, який мав стати сміливим, щоб бути гідним королем; "Заповітна мрія" — про юного мага, який прагнув, щоб усі люди в його країні були щасливі; "Розповідь однієї плями" — про те, як плями ображаються і бояться дітей, які стають чепурунами й чепурушками), абетки "Веселі Літери", "Ким стати" та веселі оповідки "Першокласні історії" тощо.
80 років роману Івана Багряного «Тигролови» (1944).
Ця книга про непокірних та сміливих людей, які не побоялися вступити у сутичку не тільки з дикою природою, а й з самим життям.
Головний герой – людина з залізною волею, якого ніщо не змогло зломити. За любов до своєї батьківщини і за свої вчинки, він став «ворогом народу». Але навіть ставши вигнанцем та перебуваючи за межами батьківщини, він зумів знайти людей, яким також дорогі українські традиції і зустрів свою любов.
#день_народження_письменника - 29 листопада
Ярослав Стельмах - український драматург, перекладач, прозаїк, заслужений діяч мистецтв України.
Творча манера Ярослава Стельмаха неповторна у своїй реалістичності. Його п'єси створюють своєрідну атмосферу позитивних емоцій у поєднанні з гумором і великою вірою в людину. За два з половиною десятиріччя, театрами поставлено більше 20 п’єс Ярослава Стельмаха.
Він також писав оповідання та повісті для дітей: «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет» та інші. Твори Стельмаха відзначаються захоплюючим сюжетом, тонким гумором, яскраво змальованими постатями маленьких героїв.
Сашко Дерманський — український дитячий письменник. Творчість його насамперед орієнтована на дітей молодшого та шкільного віку.
Творам письменника властиві яскраві і привабливі персонажі, веселі історії і захоплюючі пригоди, завдяки чому діти читають їх на одному диханні. Багато робіт автора відзначені популярними українськими літературними преміями, серед яких «Коронація слова», «Золотий лелека» і «Книга року». Крім прози, письменник створює також і дитячі поетичні твори.
#день_народження_письменника
13 листопада виповнюється 135 років від дня народження українського письменника Остапа Вишні. Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.
#день_народження_письменника - 4 листопада
4 листопада 1872 – народився поет і письменник Богдан ЛЕПКИЙ, український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури, видавець, публіцист, суспільно-культурний діяч, художник, патріот України.
За кількістю написаного Б. Лепкий поступається в українській літературі тільки І. Франкові. Загалом його творча спадщина становить понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках; він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Вірш «Журавлі» («Видиш (Чуєш), брате мій…») став народною піснею.
#день_народження_письменника
3 листопада 1962 року народилася Роздобудько Ірен Віталіївна – українська журналістка, письменниця, поетеса, сценаристка. Її називають однією з найуспішніших українських письменниць, вона – неодноразова переможниця літературного конкурсу "Коронація слова".
У творчому доробку Ірен кілька десятків дуже різних книжок, серед яких легкі детективи, любовні, психологічні, сатиричні романи та навіть дитячі книжки, Ірен Роздобудько – володарка титулу "Золотий письменник України".
#день_народження_письменника - 25 жовтня
- 85 років від дня народження Василя Скуратівського. Василь Тимофійович Скураті́вський — український народознавець, письменник, видавець. Одним із перших у новітній Україні видав народознавчу книгу «Берегиня», яка витримала не одне видання і викликала хвилю зацікавлення народознавством у країні. Далі виходили у світ інші книги: «Покуть», «Погостини», «Святвечір», «Місяцелік», «Русалії», «Кухоль меду», «Я сам про себе розкажу» та інші. Всього за життя письменника було видано понад 20 книг. Скуратівський пропагував традиційну культуру, обряди. Був ініціатором започаткування уроків народознавства у школах.
Зірка Мензатюк – сучасна українська письменниця, поетка, казкарка, талановитий журналіст і володарка низки престижних літературних премій.
Мензатюк прославилася завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами і суто українськими мотивами. Її творчість має яскраво виражений національний мотив. Пані Зірка відноситься до тих сучасних письменників, які в своїх творах активно розвивають рідну мову і культуру.
Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли (2005), імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007), Міжнародного літературного конкурсу в США (2002).Член національної спілки письменників України.
Мензатюк прославилася завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами і суто українськими мотивами. Її творчість має яскраво виражений національний мотив. Пані Зірка відноситься до тих сучасних письменників, які в своїх творах активно розвивають рідну мову і культуру.
Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли (2005), імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007), Міжнародного літературного конкурсу в США (2002).Член національної спілки письменників України.
Оскар Вайлд — видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст, критик. Яскрава знаменитість пізньої вікторіанської доби, «король життя», «принц парадоксів», як називали його сучасники.
Його казки «Зоряний хлопчик», «Щасливий принц», оповідання «Кентервильський привид», роман «Портрет Доріана Ґрея», п’єси «Ідеальний чоловік», «Як важливо бути серйозним» та інші твори забезпечили Вайлду світову славу.
Єдиний роман письменника «Портрет Доріана Ґрея» приніс авторовi карколомний успіх і збурив тогочасне суспільство. У передмові до роману Вайлд писав: «Немає книг моральних або аморальних. Є книги добре написані і погано написані».
Його казки «Зоряний хлопчик», «Щасливий принц», оповідання «Кентервильський привид», роман «Портрет Доріана Ґрея», п’єси «Ідеальний чоловік», «Як важливо бути серйозним» та інші твори забезпечили Вайлду світову славу.
Єдиний роман письменника «Портрет Доріана Ґрея» приніс авторовi карколомний успіх і збурив тогочасне суспільство. У передмові до роману Вайлд писав: «Немає книг моральних або аморальних. Є книги добре написані і погано написані».
Читай_українською
Осінь має багато своїх переваг. Це період затишку та спокою, коли хочеться загорнутися у теплий плед і смакувати гаряче какао. Це також пора, яка якнайкраще підходить для читання. Довгі осінні вечори можна використати для читання тих творів, на які не вистачило часу протягом літньої відпустки. Бажаєте книжок, яких вистачить надовго? Ось вам чудова добірка.
#день_народження_письменника - 28 вересня
Василь Олександрович Сухомлинський працював у школі. Учитель за покликанням душі, він навчав маленьких і великих школярів грамоті, літературі, історії. Учитель сам писав казки й розповідав дітям, їхнім батькам, вчителям.
Він написав багато, більше 1500, казок, оповідань, притч, замальовок з життя дітей. У них Учитель розкрив широкий, різноманітний, різнобарвний світ, що оточує кожну дитину, охоплює все наше життя. Він хотів, щоб цей світ увійшов у душу маленької дитини, проріс чуйністю, добротою, дбайливістю, відповідальністю і людяністю. Учитель не лише сам писав казки і розповідав їх дітям, часто серед природи, у зеленому класі, який він називав Школою під Голубим Небом або Школою Радості, а й учив дітей самих складати казки, пробуджував у них думку і слово.
#день_народження_письменника - 17 вересня
17 вересня 1864 року народився Михайло Коцюбинський – український письменник-модерніст, видатний естет і людинознавець, художник слова, майстер імпресіоністичного малюнка.
Коцюбинський був і залишається одним з найоригінальніших українських прозаїків. Він одним із перших усвідомив потребу реформаторства в українській літературі у напрямі модерної європейської прози.
Дослідники творчості письменника називають Коцюбинського майстром психологічної прози, імпресіоністом у літературі, який в останніх новелах доповнив свій характерний стиль елементами неоромантизму.
#день_народження_письменника - 13 вересня
13 вересня 1916 р. народився Роальд Дал — валлійський письменник норвезького походження, автор романів, повістей, новел, оповідань, написаних як для дорослих, так і для дітей, зокрема казково-фантастичних творів та у жанрі фантастики жахів.
У своїх творах для дітей письменник засуджує поганих батьків, які не піклуються за дітьми, або навпаки, дозволяють їм занадто багато. Роальд Дал показує, що хорошим дітям ніколи не буде самотньо, адже для них завжди знайдеться друг і порадник. Водночас, письменник не ідеалізує своїх персонажів, а зображує їх такими, якими вони є.
У своїх творах для дітей письменник засуджує поганих батьків, які не піклуються за дітьми, або навпаки, дозволяють їм занадто багато. Роальд Дал показує, що хорошим дітям ніколи не буде самотньо, адже для них завжди знайдеться друг і порадник. Водночас, письменник не ідеалізує своїх персонажів, а зображує їх такими, якими вони є.
#день_народження_письменника - 09 вересня
9 вересня 1769 року народився Іван Котляревський - український письменник і громадський діяч, перший класик нової української літератури
Іван Котляревський (1769-1838) - автор блискучої «Енеїди», «Наталки Полтавки» та «Москаля-чарівника», народився в сім’ї канцеляриста Полтавського магістрату. Рід Котляревських походив з козацької шляхти. Іван навчався в Полтавській семінарії, де вивчав латину, французьку й німецьку мови, загальні предмети.
Славетну «Енеїду», в якій ідеться про мандри запорожців після зруйнування російським царатом Січі 1775 року, він писав упродовж 26 років. Перші три частини поеми з’явилися у Петербурзі в 1798 році – це було піратське видання. Повністю «Енеїду» було видано у Харкові вже після смерті автора. Чим була на той час «Енеїда» та «Наталка Полтавка»? То був чистий і сильний український голос і з’явився він саме тоді, коли його найменше чекали, коли колонізаторам здавалося, що все українське в «Малоросії» (а з іншого боку в «Малопольщі») вмерло. І саме цей голос, голос творів Котляревського поєднав усю Україну, адже його знали і шанували як на Наддніпрянщині, так і в Галичині.
Немає коментарів:
Дописати коментар