Дата з календарної сторінки

2024 рік



#день_народження_письменника - 21 квітня
21 квітня 1816 року народилась англійська письменниця Шарлотта Бронте. Її творчість – значне і яскраве явище в розвитку англійської романістики.
За своє життя Ш. Бронте написала декілька десятків віршів і романи «Вчитель», «Джен Ейр», «Шерлі», «Вільєтт». Твори письменниці багато в чому автобіографічні, у них відобразилися враження та події її особистого життя. Романи Шарлотти Бронте привернули увагу значимістю проблематики, майстерністю захоплюючої оповіді, образами героїнь, наділених сильними почуттями, сміливістю, непохитними моральними принципами, здатними самостійно приймати рішення.
Літературна спадщина Ш. Бронте увійшла в скарбницю національної англійської культури, здобувши визнання далеко за межами Англії.


#день_народження_письменника - 10 квітня
10 квітня 1933 року народився Віктор Близнець - письменник-прозаїк, автор популярних творів для дітей, від казок та оповідей до повістей.
У кожній своїй книжці письменник говорив із дітьми про найважливіше – життя і смерть, правду й кривду, любов і ненависть. Говорив просто, як із дорослими. Тож і не дивно, що його книжки для дітей одразу привернули увагу читачів і критиків.
Величезний успіх мала повість «Звук павутинки», яка змусила критиків говорити про автора як про одного з найяскравіших дитячих письменників України. 2003 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого започаткував Літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця за найкращі твори для дітей.

#ювілей книги_180 років - 3 квітня

Головна героїня цього твору не Снігова Королева , а маленька дівчинка Герда , яка своєю добротою й самовідданістю перемагає повелительку снігового царства и звільняє від лихих чарів свого названого брата Кая. Ця казка про те, що людина може здолати будь-які перешкоди, якщо в її серці живе любов.
Прочитавши чудову казку «Снігова королева», ти збагатиш свою душу світлими почуттями, навчишся співпереживати, глибше пізнаєш внутрішній світ людини.

#день_народження_письменника - 30 березня
30 березня святкує свій день народження
Марина Павленко – сучасна українська письменниця, поетеса та мисткиня-ілюстраторка. Викладачка, кандидатка педагогічних наук, доцентка та авторка чималої кількості науково-публіцистичних творів та методичної літератури для школярів. Лауреатка багатьох державних та міжнародних премій у літературній галузі. З 1997 року вона є почесною членкинею Національної спілки письменників України.


#день_народження_письменника - 21 березня
21 березня народилася Леся Воронина — популярна українська дитяча письменниця, авторка дотепних детективних історій, член Асоціації українських письменників.
Вона написала багато захопливих цікавих книг для дітей. Твори її активно видаються різними видавництвами, транслюються по радіо, друкуються у дитячих журналах. «Завжди пишу про те, що цікаво мені і, сподіваюсь, дітям, - каже Леся Анастасіївна. - .. Мені хочеться, щоб дітям були небайдужі мої герої, щоб вони схотіли дізнатися більше і про те, з ким ці герої дружать, що люблять, чого бояться, про що мріють. Тобто я створюю цілий світ, який має захопити читача».
Найбільш відомими творами є серія науково-фантастичних повістей ТТБ, яка складається з 5 книг. Перша книга серії «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9», отримала премію «Дитяча книга року BBC» у 2012 році .

#день_народження_письменника - 19 березня
19 березня геніальна українська письменниця і поетеса ЛІНА ВАСИЛІВНА КОСТЕНКО святкує свій вже 94-й день народження. Це людина глибокої думки та високого розуму, видатна авторка створила неймовірно багато потужної вдумливої поезії, яка в різні періоди надихає та підтримує українців.
Усе своє життя Ліна Василівна бореться за Україну, за її свободу і принципи. А сьогодні її вірші надихають і підтримують українців.
Серед найвідоміших творів — «Берестечко», «Маруся Чурай», збiрки поезії «Вiтрила», «Проміння землі», «Сад нетанучих скульптур», прозовий роман «Записки українського самашедшого».

#ювілей письменника_210 років - 9 березня

Тарас Шевченко – видатний український поет, драматург, прозаїк, художник, громадський та політичний діяч. Він мав безліч талантів та інтересів, а все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
#день_народження_письменника - 5 березня
Наталя Льв́івна Забіла — українська поетеса, прозаїк, драматург. Наталя Львівна Забіла — перший лауреат Республіканської літературної премії ім. Лесі Українки, по праву вважається зачинателькою сучасної української дитячої літератури.
У творчому доробку письменниці вірші, повісті, оповідання, п’єси і драматичні поеми, а також опубліковані у періодичних виданнях десятки вдумливих статей і рецензій.

#день_народження_письменника - 15 лютого
Свої перші твори ЕНО РАУД опублікував ще наприкінці 30-х у дитячому журналі під псевдонімом Ено Мохова Борода. Популярність Рауду приніс цикл казок для дошкільнят про Сіпсика, смішну і доброзичливу ожившу ляльку. Сіпсик з чорним розпатланим волоссям, в одязі в широку біло-блакитну смужку, досі є одним із символів дитячої літератури Естонії.
Рауд писав книги для дітей різного віку - від дошкільнят («Кінокамера, яка хотіла все знати», «Казки одного літа», «Сіпсик») до підлітків («Історія з «літаючими тарілками», «Вогонь у затемненому місті»). Опублікував він і кілька збірок поезій для дітей.
Але найвідоміші твори автора — це все ж таки повісті-казки з циклу «Муфта, Півчеревика і Мохова Борода». За першу книгу циклу в 1974 ім'я Е. Рауда було занесено в міжнародний Почесний список Г.-Х. Андерсена.



#день_народження_письменника - 15 лютого
Всесвітньо відому дитячу письменницю Анне-Катрін Вестлі недарма назвали «бабусею всієї Норвегії». На її добрих і розумних книгах виросло не одне покоління норвезьких дітлахів.
Придумані автором історії схожі на казки, тому що завжди мають щасливий фінал. Однак насправді в творчості Анне-Катрін Вестлі піднімаються не казкові, а злободенні соціальні теми. Просто письменниця не згущує чорні фарби, пам'ятаючи, що книги призначені в першу чергу дітям, у яких не повинно бути страху перед світом.



#день_народження_письменника - 8 лютого
ЖУЛЬ ВЕРН - французький письменник, один з найпопулярніших у світі, згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, автор класичних пригодницьких романів, основоположник жанру наукової фантастики.
Твори Жуля Верна за кількістю перекладів займають друге місце серед усіх письменників світу. Багато читачів зросли на його історіях про дітей капітана Гранта, загадкового капітана Немо, подорожі Філеаса Фоґґа навколо світу за 80 днів. Але незважаючи на те, що творчість письменника частіше відносять до дитячої літератури, читати книги Жуля Верна варто незалежно від віку і статі. Описані автором пригоди будуть цікаві усім.

#день_народження_письменника - 30 січня
ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО - один з найбільш прославлених українських письменників , класик сучасної української дитячої літератури. Для його творів характерна людяність, доброта і світлий погляд на життя, а також надзвичайне почуття гумору, яке з дитинства впливає на ваше власне і потім не полишає вас усе життя.
Всі книги та оповідання відрізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості.
За більш ніж 50 років Всеволод Зіновійович Нестайко видав близько 40 книг, казок і п'єс. Одна з найбільш відомих історій автора - «Тореадори з Васюківки». Оригінальний твір вийшов ще в 1964 році і з тих пір.


#день_народження_письменника - 27 січня
До дня народження Льюїса Керролла зібрано найцікавіші факти про цього екстравагантного письменника.
Автор «Аліси» був математиком, поетом і великим вигадником, пристрасним шанувальником технічного прогресу. Сам особисто винайшов триколісний велосипед, мнемонічну систему для запам'ятовування імен і дат, електричну ручку, а також саме він придумав писати назву книги на корінці і створив прототип всіма улюбленої гри Скреббл.


#день_народження_письменника - 24 січня
Ернст Теодор Амадей Гофман - німецький письменник, художник романтичного напряму, а також композитор, який творив під псевдонімом - Йоганн Крейслер.
З-під пера неймовірно талановитого, але за життя не визнаного письменника вийшли: збірник «Фантазії в манері Калло», роман «Еліксири сатани», казка «Лускунчик і мишачий король», збірник «Нічні етюди», новела «Незвичайні страждання директора театру» , повість «Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер», збірка «Серапіонові брати», романи «Життєві погляди кота Мурра», «Володар бліх», «Зловісний гість» та інші твори.


#день_народження_письменника - 20 січня
НАТАЛІЯ ЧУБ
- психолог і сучасна письменниця, автор захоплюючих пригодницьких творів і енциклопедій для дітей. Всі книги Наталії Чуб виконують подвійне завдання: розважити малюка цікавою історією і навчити його чомусь новому. У цих творах юний читач знайде відповіді на найпопулярніші питання в стилі «А чому?», вправи для тренування пам'яті, фантазії і дрібної моторики, а також почерпне перші знання про здоров'я, науку і навіть бізнес.


#день_народження_письменника - 18 січня
Алан Александр Мілн до появи книг про Вінні-Пуха співпрацював з англійським журналом “Панч” і вважався досить відомим драматургом, який писав серйозні п’єси для дорослих. Неймовірна популярність дитячих книг Мілна приглушила його успіхи в інших жанрах. Тим часом Мілн є автором романів, оповідань, віршів та кумедних п'єс, одна з яких - "Містер Пім пройшов" - мала успіх. Однак після Вінні-Пуха Мілна стали сприймати виключно як дитячого письменника, що сам автор вважав образливим і несправедливим.
                              

#день_народження_письменника - 13 січня
МАЙКЛ БОНД — англійський письменник і сценарист, автор широко відомої серії книг про ведмедика Паддінгтона, нагороджений Орденом Британської імперії за внесок у дитячу літературу.
Майкл Бонд почав писати в 1945 році, написавши велику кількість п'єс і оповідань, але широку популярність отримав після створення в 1958-му першої книги про ведмедика Паддінгтона, що прибув в Лондон з Перу. Ведмедик став дуже популярним. Тому Майкл Бонд почав писати продовження історії, а потім залишив роботу телеоператора на телеканалі ВВС, щоб присвятити весь час кар'єрі професійного письменника.

#день_народження_письменника - 8 січня
За своє коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю. Автор численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки», «Казка про Дурила».

#ювілей книги - 4 січня
     Епічне фентезі Дж. Толкіна про Середзем’я вже не перше десятиліття входить у топи світової літератури. І це не просто книга жанру фентезі про ельфів і гномів — це ціла культура, що й сьогодні надихає творців у всьому світі.
      Найвідоміша трилогія Толкіна починається твором «Володар перснів. Братство персня». Це книга, яка тільки вводить читачів у незвичайний світ фентезі, де, крім людей, живуть інші раси: гобіти, ельфи, гноми та орки.
    

#день_народження_письменника - 28 грудня
Іван Андрусяк — поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач, автор поетичних і прозових творів для дітей, у минулому – головний редактор «Фонтану казок», дитячої редакції видавництва «Наш Формат». На початку 2023 року очолив редакції художньої літератури для дітей у видавництві «Навчальна книга – Богдан».


#день_народження_письменника - 20 грудня
Американська письменниця Елінор Портер стала відомою завдяки тому, що навчила людей різних країн "грати в радість" і уселила віру у свої сили. Створений авторкою образ дівчинки Полліанни, яка, незважаючи на життєві випробування, радіє кожному дню й намагається допомогти всім, з ким зустрічається, став одним із найулюбленіших для дітей усього світу.
Повість про Полліанну не втрачає своєї популярності і в наші дні, вона видається великими тиражами в багатьох країнах. Історія дівчинки захоплює і зігріває душу, перевертає свідомість, вчить радіти простим речам. Ця добра історія не залишить байдужим нікого.
Еліонор продовжувала писати до кінця своїх днів. Вона є автором чотирьох томів оповідань і 14 романів для дорослих і дітей.


#ювілей книги
«Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами» — різдвяна повість англійського письменника Чарльза Дікенса. Перше видання вийшло 19 грудня 1843 року.
«Різдвяна пісня» стала несподіваним успіхом для Дікенса. Перший наклад налічував шість тисяч екземплярів, які розійшлись впродовж трьох днів.
«Різдвяна пісня в прозі» — один із кращих творів світової літератури. Це повість про найвищі людські цінності. Вона має казковий сюжет: про серйозні речі легше говорити, надавши їм казкової форми. У Різдвяну ніч в оселі головного героя з’являються невблаганні й незворушні духи, які допомагають йому переосмислити життя, зрозуміти його велич і красу. “Різдвяна пісня” вчить нас добру і застерігає від лихих вчинків, вселяє віру, що в житті не буває безвихідних ситуацій. Людина завжди має шанс стати кращою. Робити добро ніколи не пізно — каже мудрий письменник.


#день_народження_письменника - 18 грудня
КРОТЮК ОКСАНА — українська дитяча письменниця, член Національної спілки письменників України. Систематично виступає з творами різних жанрів для дітей у періодиці та колективних збірках . Твори Оксани Кротюк рекомендовані Міністерством освіти і науки України до вивчення у початковій школі. Низку їх вміщено у хрестоматіях для позакласного та дошкільного читання.


У творчому доробку письменниці про пригоди тварин можна читати і перечитувати – наскільки цікаво, і справді з пригодами написані історії «Веселі єноти», «В зоопарку», «Неслухняне левеня», «Чап-чалапу, гусоньки!». А книжечка «Чорне море й синій кит» буде пізнавальною не лише для дошкільного віку – у ній ви точно дізнаєтесь чому Чорне море.

#день_народження_письменника - 5 грудня
Григiр Тютюнник писав і для дорослих, і для юних читачів. Майже всі твори про дітей мають біографічну основу: багато йому довелося пережити самому, спостерігати у своїх однолітків і друзів. Так народилися твори «Климко», «Вогник далеко в степу» та інші. Природа рідного краю, яку тонко відчував і любив Григір Тютюнник, майже завжди виступає як одна з дійових осіб його оповідань і казок «Ласочка», «Лісова сторожка», «Степова казка», книга-календар для дітей «Дванадцять місяців» та інші.


#день_народження_письменника - 1 грудня
Платон Воронько — видатний український дитячий поет. На його віршах виростають цілі покоління української малечі. Він є автором понад 30 збірок віршів і поем та великої кількості книжок і книжечок для дітей.
Найвідоміший його вірш – про хлопчика Помагая, що десятки років не залишає шкільної програми. Також вся українська малеча знає рядочки віршів «Падав сніг на поріг», «Хвалився кіт, що він убрід Дніпро перебреде…», «Засмутилось кошеня: треба в школу йти щодня».


#день_народження_письменника - 28 листопада
Сашко Дерманський — український дитячий письменник. Творчість його насамперед орієнтована на дітей молодшого та шкільного віку.
Творам письменника властиві яскраві і привабливі персонажі, веселі історії і захоплюючі пригоди, завдяки чому діти читають їх на одному диханні. Багато робіт автора відзначені популярними українськими літературними преміями, серед яких «Коронація слова», «Золотий лелека» і «Книга року». Крім прози, письменник створює також і дитячі поетичні твори.
Твори Дерманського рекомендовано Міністерством освіти і науки України для читання в молодшій і середній школі. Читати Сашка Дерманського варто всім читачам, які стежать за сучасною українською дитячою літературою або бажають розважити дітей легкими, веселими і захоплюючими історіями.


#ювілей_письменника - 27 листопада

Ольга Кобилянська — відома українська письменниця демократичного напряму.
Ніжна душею бунтарка, яка жила на зламі епох, країн і світів. Майстерна мисткиня, яка словами малювала чарівні пейзажі й влучні психологічні портрети. Це Ольга Кобилянська — письменниця, яка підписувала твори власним ім’ям за часів, коли її колеги ховалися за псевдонімами. Найвизначніша з жіночих постатей в українській літературі, авторка екранізованого роману «Земля», прихильниця культу сильної особистості, одна з засновниць жіночого руху на Буковині, громадська діячка — такою знає її кожен. Однією з проблем, які глибоко її хвилювали, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя.
Драматична історія «В неділю рано зілля копала» покаже нові грані кохання. А героїні повістей «Царівна» й «Людина» — живі, рішучі, волелюбні — поділяться з вами світлом своїх душ і допоможуть розгорнути крила, щоб летіти до мрії.


#день_народження_письменника - 20 листопада
Сельма Лагерлеф – знаменита шведська письменниця, авторка художніх, історичних і краєзнавчих книжок, Вона стала не лише першою жінкою-лауреатом Нобелівської премії, а й першою жінкою, обраною 1914 року членом Шведської академії. За своє творче життя вона написала не один десяток книг для дорослих, але світове визнання принесла їй казка «Чудова подорож Нільса з дикими гусками», яку із задоволенням читають діти у всіх країнах.


#день_народження_письменника - 14 листопада
   Андрій Самійлович Малишко - український поет, перекладач, літературний критик. Постать Андрія Малишка вирізняється глибокою поетичною самобутністю, власним баченням світу.
  Андрій Малишко – поет могутнього ліричного обдарування, любив рідну мову, плекав рідне слово і пісню. Цією любов’ю осяяна поезія останніх літ, де він якось по – новому осягнув суть і призначення поезії.
   За своє життя поет видав близько 40-ка збірок. Але найголовніше, мабуть, те, що в українську літературу він увійшов як поет-пісняр, бо пісні на його вірші вже давно сприймаються як народні.
                                    

#день_народження_письменника - 14 листопада
Астрід Ліндгрен - всесвітньо відома шведська письменниця, з-під пера якого вийшли такі світові шедеври, як «Пеппі Довгапанчоха», «Малюк і Карлсон», «Брати Левине серце», «Міо, мій Міо». Як зізналася сама письменниця, метою її творчої діяльності було допомогти дітям, які зазнали на собі неподобство поганого виховання. Казки цього автора вселяють в юні серця безмежне тепло і любов, які зазвичай адресуються турботливою мамою своєї дитині.


#день_народження_письменника - 13 листопада
    Немає, мабуть, такого куточка в Україні, де б не чули імені Остапа Вишні, його веселих усмішок, іскрометних гуморесок, гострих фейлетонів і сатиричних памфлетів. Адже Остап Вишня є неперевершеним майстром сміху.
     М'якість і лагідність, скромність і талановитість - прикметні ознаки Вишневого гумору. В усмішках митця відсутні образа, зневага до того, кого він узявся висміяти у своїх творах. Усмішки Остапа Вишні, манеру письма не сплутати ні з чиєю, бо він сміявся не з ненависті до людини, а з любові до неї.

      
#день_народження_письменника - 8 листопада
8 листопада виповнюється 123 роки від дня народження відомої американської письменниці Маргарет Мітчелл, автора великого роману «Розвіяні вітром». Вона прожила не надто довге і вельми непросте життя. Єдиний створений нею літературний твір приніс письменниці світову славу і багатство. Роман, що вийшов 1936 року, отримав Пулітцерівську премію й був перекладений на 37 мов світу. Екранізований 1939 р. режисером Віктором Флемінгом фільм «Розвіяні вітром» отримав вісім премій «Оскар».


#день_народження_письменника - 3 листопада
Ірен Роздобудько — українська письменниця, ілюстраторка. Володарка відзнак Коронація слова (тричі), Золотий письменник України. Дебютний детектив «Пастка для жар-птиці» приніс авторці першу, але не останню нагороду у конкурсі літературних відкриттів Коронація слова. Популярність серед українських та іноземних читачів здобула романом «Ґудзик», до якого написала кіносценарій.


#день_народження_письменника  -25 жовтня
Скуратівський Василь Тимофійович — український народознавець, журналіст, письменник, етнограф, фольклорист, видавець. Своє багатолітнє творче життя він присвятив дослідженню історії свого народу й роду, вивченню його звичаїв, традицій, обрядів, життєвих правил, пізнанню багатющої духовної культури наших предків.
Один із перших у новітній Україні видав народознавчу книгу «Берегиня», яка витримала не одне видання і викликала хвилю зацікавлення народознавством у країні. Далі виходили у світ інші книги: «Покуть», «Погостини», «Святвечір», «Місяцелік», «Русалії», «Кухоль меду», «Я сам про себе розкажу» та інші. Всього за життя письменника було видано понад 20 книг.


#день_народження_письменника  -21 жовтня
Зірка Мензатюк - сучасна українська письменниця, талановитий журналіст і володарка низки престижних літературних премій. Перш за все автор прославилася завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами і істинно українськими мотивами. В цілому творчість Зірки Мензатюк має яскраво виражений національний мотив. Автор відноситься до тих сучасних письменників, які в своїх творах активно розвивають рідну мову і культуру.

#ювілей письменника
Перші видання для дітей Отфріда Пройслера - це, насамперед, «Маленький Водяний», що так би мовити, випірнув до читачів 1956 року, «Маленька Баба – Яга», яка прилетіла на мітлі до німецької малечі наступного, 1957 року та «Маленький Привид». Пройслер в 50-ті роки XX ст. відновив жанр казки в німецькій дитячій літературі. В усіх його творах присутні мудрі повчання, жарти, сміх.



#день_народження_письменника  -20 жовтня
Оскар Вайлд – видатний ірландський письменник, поет і драматург, відомий своєю дотепністю, гумором і яскравим стилем життя. Він був провідною фігурою в естетичному русі кінця 19 століття, а його твори залишаються популярними і впливовими донині.
Першим літературним успіхом Вайлда стала збірка віршів під назвою "Поеми" у 1881 році. Найвідомішими його творами є роман "Портрет Доріана Грея", п'єса "Як важливо бути серйозним" та есе "Душа людини при соціалізмі".


#день_народження_письменника  -6 жовтня
У плеяді видатних українських письменників і діячів культури окремо стоїть ім’я Івана Кочерги – найяскравішої непересічної творчої особистості, чий талант збагатив золотий фонд української літератури і драматургії такими шедеврами, як «Алмазне жорно», «Свіччине весілля», «Майстри часу», «Ярослав Мудрий» та ін.Творчість його називали і називають не інакше, як надбанням української літератури. У п’єсах драматурга, прочитаних або побачених в театральних постановках, постає «новий» українець – національно свідомий, який любить свій народ і його історію, не претендує на чуже, але й не віддає своє, готовий з високо піднятою головою до останньої краплі крові боротися за свою землю, за свою батьківщину, за все те, що і є сенсом його життя.

#день_народження_письменника  -3 жовтня
3 жовтня відзначає свій День народження Люко Дашвар (Ірина Чернова) — відома українська письменниця, журналістка та сценаристка, лауреатка низки літературних премій («Коронація слова», «Книга року ВВС» тощо) та володарка численних нагород, в тому числі відзнаки «Золотий письменник України» (2012 р.).
Книги Люко Дашвар — неоднозначні захоплюючі та динамічні історії життя людей, котрі вражають, а подекуди шокують своєю реалістичністю.


#ювілей у письменника (105 років) - 28 вересня

   Мудра людина із щирим серцем. Так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка. Його творчість це і є той "вічний слід", яким ідуть і йтимуть вчителі та діти. За своє коротке життя Василь Олександрович зробив дуже багато для дітей і взагалі для педагогічної науки.
Василь Олександрович Сухомлинський - автор 41 монографії і брошури, більше 600 статей, 1200 оповідань і казок. Твори Сухомлинського видані 53 мовами світу. Найбільш відома його книжка "Серце віддаю дітям" видана 30 мовами світу.
Твори Сухомлинського - то щирі і мудрі уроки великого душею і талантом вчителя. Вони розкривають перед нами красу навколишнього світу й рідного слова. Навчають людяності й мудрості.



#день_народження_письменника  -15 вересня
Джеймс Фенімор Купер — американський письменник-романтик, один із засновників жанру авантюрного роману.
Світову славу письменнику принесла пенталогія «Шкіряна Панчоха», до якої увійшли пригодницькі романи «Піонери», «Останній з могікан», «Прерія», «Слідопит» та «Звіробій».

АГАТА КРІСТІ — англійська письменниця та драматург . Належить до найвідоміших у світі авторів детективної прози. Загалом творча спадщина письменниці налічує 19 збірок оповідань, 17 п'єс, понад 70 детективних романів, перекладених десятками мов світу.
Цікаво, що Агата Крісті є одним з найбільш публікованих авторів за всю історію друкарства. Разом з Еркюль Пуаро і Міс Марпл вже не одне покоління читачів розслідує загадкові злочини, описані «королевою детектива».


#день_народження_письменника  -13 вересня
Роальд Дал — валлійський письменник норвезького походження, автор романів, повістей, новел, оповідань, написаних як для дорослих, так і для дітей, зокрема казково-фантастичних творів та у жанрі фантастики жахів.
Його перша дитяча книга мала назву «Ґремліни» (1943) — про маленьких створінь, запозичених із фольклору. Згодом Дал написав повісті «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда».


#день_народження_письменника  - 13 вересня
Данієль Дефо — англійський письменник і публіцист; один з основоположників європейського реалістичного роману.
В 1703 році Дефо стає відомим першокласним журналістом новатором, прогресивним публіцистом. Протягом десяти років, з 1704 по 1713 роки, публіцист друкує статті в газеті «Ревю», яку він практично сам і видає. А в 1719 році з'являється шедевр - книга, яка принесла письменникові славу на довгі роки, - роман «Робінзон Крузо...

#день_народження_письменника  - 11 вересня
Павло Арсенович Грабовський — український поет, лірик, публіцист, перекладач, яскравий представник української інтелігенції, яка вела боротьбу за національну свободу України, тісно пов'язану з рухом за соціальне визволення.
В умовах заборони української мови дбав про її існування, зміцнення й розповсюдження. Постійно підтримував зв'язок з Україною, листувався з Іваном Франком, Борисом Грінченком.


#день_народження_письменника - 9 вересня
9 вересня, 254 роки тому, народився видатний український письменник, поет, драматург Іван Котляревський, який став засновником жанру бурлеску та травестії в українській літературі. Три його твори – поема «Енеїда», п'єса «Наталка Полтавка» і водевіль «Москаль-чарівник» − відомі кожному українцю.
Котляревський — автор «Енеїди» — першого твору нової української літератури, написаного народною мовою.


#день_народження_письменника-27 серпня
   Іван Франко – оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець — літературо-, мово-, й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ автор близько 6000 творів, серед яких 10 поетичних збірок, 1 збірка поем (усього їх 50), 10 творів великої прози і близько 100 малої, понад 3000 публіцистичних статей. Ось найвідоміші з творів: "Захар Беркут", "Лис Микита", "Украдене щастя", "Перехресні стежки", поема "Мойсей"
     Його творчий доробок за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Він був одним із перших професійних українських письменників, тобто заробляв на життя літературною працею.


#день_народження_письменника-26 серпня
Леся Мовчун — українська письменниця, мовознавець. Пише для дітей (прозу, поезію, драматургію), а також лірику. Творчість для дітей відзначається жанровим і тематичним розмаїттям: оповідання, казки, повісті, п’єси, вірші. Авторка звертається до форм скоромовок і безконечників, охоче використовує гру слів і звуків. У легкій, а подекуди вибагливій формі ці твори виховують мовне чуття читачів. Парадоксальні сюжети розвивають фантазію та змушують замислитися над одвічними проблемами добра і зла.


#день_народження_письменника-25 серпня
Класиком української літератури по праву вважають Павла Загребельного. Проживши довге, але нелегке життя, він зумів створити шедеври. Визнаний одним з кращих авторів української літератури, його повісті включені в шкільну програму навчання як обов'язкові, він - володар цілого ряду премій. Отримав орден Героя України за внесок у розвиток культури і мистецтва, нагороджений кількома орденами, лауреат премії ім. Т. Шевченка, а також володар почесної грамоти Кабінету Міністрів України.


#день_народження_письменника-22 серпня
    Своєрідний, оригінальний, неповторний — такими епітетами нагороджують відомого американського письменника шанувальники його творчості. За своє досить тривале життя він написав понад 800 творів різних жанрів. Серед найбільш популярних у читачів — збірка оповідань Рея Бредбері «Марсіанські хроніки», автобіографічна повість «Кульбабове вино» і романи «Насувається лихо» і «451 градус за Фаренгейтом».
Творчість письменника традиційно відносять до наукової фантастики. Частково погоджуючись з цим, сам автор стверджує, що не стільки фантаст, скільки «казкар, мораліст і людина, що дивиться уперед».


#день_народження_письменника-15 серпня
Сер Вальтер Скотт – всесвітньо відомий британський письменник, поет, історик, збирач старожитностей, адвокат і видавець.
Романи Вальтера Скотта випередили праці маститих істориків його часу. Феноменальна пам’ять і працьовитість, начитаність автора приголомшували не тільки читачів, а й колег по цеху: Скотт писав по два романи на рік. У його літературному доробку – двадцять вісім романів, а також поеми, повісті, літературно-критичні статті, історичні праці та переклади.
Творчість письменника являє собою панорамні зображення життя не тільки рідної Шотландії, але й Англії, Франції в охопленні велетенських часових меж від XI до ХІХ сторіччя.


#день_народження_письменника-12 серпня
 ГАЛИНА МАЛИК — українська письменниця, перекладачка, редакторка, громадська діячка, укладачка антологій закарпатської літератури ХХ століття, у тому числі поезії та прози для дітей, авторка першого українського новітнього коміксу для дітей, українського «фентезі для найменших» та підліткового соціального фентезі (дилогія «Злочинці з паралельного світу»).
Галина Малик пише казкові повісті для дітей, головні герої яких діти та підлітки. З персонажами цих повістей весь час трапляються якісь пригоди, діти потрапляють у казкову країну, а то мешканці казкових країн потрапляють у реальне життя.
За повість «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» у 1988 році Галині Малик було присуджено премію імені О. Копиленка. Повість була надрукована у часописі для дітей "Міша", який поширювався за кордоном і видавався англійською, німецькою,


#день_народження_письменника- 9 серпня
Англійська письменниця австралійського походження Памела Ліндон Треверс прожила довге, яскраве і цікаве життя. Вона була різносторонньою особистістю. Захоплювалася музикою, танцями, театральним мистецтвом, поезією, журналістикою, містикою. Але прославилася на весь світ як автор серії книг про літаючу няню Мері Поппінс, перша з яких вийшла в 1934 році.
Вона виросла з казки, поспіхом придуманої письменницею, щоб заколисати залишившихся під її опікою сусідських дітлахів. Історія народилася миттєво. Леді Досконалість просто з'явилася - і автору залишилося тільки зафіксувати це в думках і на папері.
Успіх книги був грандіозним. Тому через рік вийшов наступний роман серії. Письменниця поверталася до своєї героїні і через 10, і через 20 років. Весь цикл налічує не менше 18 книг, популярних у всіх куточках земної кулі.

#день_народження_письменника- 31 липня


     Джоан Кетрін Ролінг є сучасною та найпопулярнішою казкаркою XXI століття через цикл романів «Гаррі Поттер». Її книги отримали світове визнання та купу нагород. Окрім того, своєю письменницькою діяльністю Джоан змусила дітей усього світу полюбити книги та процес читання.

   Джоан Ролінг, кумир мільйонів і автор, який доказав безлічі читачів у всьому світі, що підліткова фантастика може бути захоплюючим чтивом навіть для дорослих. І навіть якщо ви не є шанувальником Гаррі Поттера, радимо вам взяти на озброєння кілька мудрих цитат Ролінг:
Щастя можна знайти навіть у темні часи, якщо не забувати звертатися до світла.
Набагато легше пробачити людей через те, що вони не мають рації, ніж за правоту.
У кожному з нас є світло і темрява. Значення має лише те, яку сторону ми виберемо.
Байдужість і зневага часто приносять набагато більше шкоди, ніж відкрита ворожість. 
                                      
 #день_народження_письменника- 27 липня



 #день_народження_письменника- 21 липня
21 липня 1907 – у Житомирі народився Олег Ольжич (справжнє ім’я Олег Олександрович Кандиба), український поет, археолог і політичний діяч.
Першим друкованим твором Ольжича стала дитяча оповідь «Рудько» (1928), де описуються пригоди півня Рудька та інших мешканців подвір’я. Цього Рудька Олег намалював у п’ятирічному віці.
1929 році вступив до організації Українських Націоналістів й одразу став її референтом, налагодив випуск легальних і нелегальних видань українських націоналістів, об'єднав довкола себе відомих діячів культури та мистецтва.

#ювілей письменника
Багірова Віра Михайлівна.— українська дитяча письменниця: поетеса, прозаїк, драматург, журналіст. Член Національної Спілки письменників України з 1994 року, член Спілки християнських письменників України з 2010 року, член «Просвіти» з 1992 року; громадсько-культурна діячка.
Письменниця Віра Багірова — авторка віршів, казок, п'єс, оповідань у тому числі про тварин та рослин.
Окремі вірші, оповідання та казки Віри Багірової включено до шкільних програм із народознавства, програмників для дошкільнят «Малятко» і «Дитина». У творчому доробку Віри Багірової 51 книжка.


#день_народження_письменника
Ігор Миронович Калинець — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв'язень. Живе і працює у Львові. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.
Свою поетичну творчість Ігор Калинець поділяє на дві основні частини: дев'ять книжок, написаних перед ув'язненням і вісім - під час ув'язнення та на виселенні.
З початку 1990-х років активно пише і публікує казки для дітей, готує перевидання власних поезій.


#день_народження_письменника- 24 червня

Іван Нехода чимало часу віддав дитячій літературі. Майже половина збірок Неходи — для дітей. Саме він — автор знаменитого вірша-пісеньки «У лісі-лісі темному».
У 1952 році поет починає серію казок для дітей, продовжує писати лірику та публіцистику, готується до роботи над великим віршованим романом про долю молодого покоління в роки війни — «Хто сіє вітер», який закінчить лише у 1959 році.


#ювілей книги

«Кайдашева сім'я» — реалістична соціально-побутова повість українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького, написана 1878 року та вперше надрукована 1879 року у львівському журналі «Правда».
  У повісті розповідається про життя сімейства, яке безупинно сварилось. Автор зображає повсякденне життя головних героїв через побутові сцени, які здебільшого виглядають комічними.
  Українська культура багата на жарти, а гумор часом буває дуже сатиричним, тож письменник вважав його однією з характерних рис українського народу.



#ювілей письменника
Джеймс Олівер Кервуд (12 червня 1878 — 13 серпня 1927) — американський прозаїк та захисник навколишнього середовища, автор пригодницької літератури.
Протягом свого короткого життя він написав понад 30-ти романів. Найвідоміші з них: "Казан", "Гризлі", "Бродяги Півночі", "Син Казана". Головні герої його книжок — дикі тварини в дикій природі. Його романи продовжують кращі традиції європейсько-американської пригодницької літератури, зокрема твори Джека Лондона про Північ.


#день народження письменника - 10 червня
Василь Миколайович Шкляр — один із найвідоміших письменників сучасної України, автор неперевершених романів «Залишенець», «Ключ», «Маруся», «Чорне сонце». Кожна його книжка стає бестселером! Успіх його романів приголомшливий: відзнаки, премії, Гран-прі, постійні перевидання, переклади іноземними мовами.

#день_народження_письменника - 7 червня

120 років від дня народження Івана Андріановича Багмута-українського прозаїка.


#день_народження_письменника

Перший свій роман «Тім» Коллін Маккаллоу опублікувала 1974 року. Роман отримав позитивний відгук у читача, що надихнуло її на написання нового твору. Через три роки письменниця представила до уваги читачів сімейну сагу «Ті, що співають у терні». Роман став шедевром світової літератури. Книга була перекладена більш ніж 20 мовами і принесла автору визнання і славу, була екранізована кілька разів, і кожна версія мала величезний успіх.


«Конотопська відьма» — сатирично-фантастична повість українського письменника Григорія Квітки-Основ'яненка, написана в 1833, а опублікована пізніше. Цей твір став одним із найвідоміших, сатиричних творів не тільки Григорія Квітки-Основ’яненка, а й усієї спадщини українських письменників, а в європейській літературі - одним з перших зразків так званої химерної прози (роману жахів).


#день_народження_письменника - 10 травня

Ім’я Івана Малковича визначне для української літератури й культурної сфери загалом. Поет, видавець, засновник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», перекладач та упорядник. Іван Малкович — редактор, автор та перекладач кількох десятків книжок для дітей. «Це людина, маніакально віддана ідеї «особливо якісної української книги».
Твори Івана Малковича — це поетичні збірки «Білий камінь», «Ключ» «Вірші», «Із янголом на плечі», «Вірші на зиму», «Все поруч», «Подорожник з новими віршами». Також він упорядкував і переклав безліч дитячих та поетичних видань.

#ювілейкниги - 6 квітня

"Маленький принц" - алегорична повість-казка, найвідоміший твір Антуана де Сент-Екзюпері.
Це казка для людей будь-якого віку і на всі часи. Незважаючи на те, що дитяча книга, автор піднімає дорослі питання про самотність і дружбу, любов і втрати. Діти прочитають про захоплюючі подорожі незвичайного хлопчика з далекої планети (такої крихітної, що на ній лише три вулкани, і ті ледь досягають його колін), а дорослі побачать у книзі глибокий філософський зміст і, можливо, впізнають у комусь із героїв себе. У будь-якому випадку, нам усім є чому повчитися у Маленького принца. 


#ювілейписьменника
205 років тому народився Томас Майн Рід — класик англійської літератури, автор пригодницьких романів 📗"Вершник без голови", 📘"Квартеронка", 📕"Мисливці за скальпами", 📙"Морське вовченя", 📗"Білий вождь", частина з яких була опублікована під псевдонімом Капітан Майн Рід.
Майн Рід визнаний одним з кращих письменників для юнацтва. Гуманізм і співчуття силам справедливості, майстерність сюжету і сьогодні викликають інтерес до книг Майн Ріда, роблять його одним з найпопулярніших авторів у багатьох країнах.

#День_народження_письменника

29 березня 1881 року народилася Марійка Підгірянка — відома галичанка, українська поетеса та освітянка.
Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська почала писати ще в юності. Тоді й обрала собі літературний псевдонім Марійка Підгірянка, - в знак любові та пошани до рідного прикарпатського краю. Більшість творів поетеса написала для дітей та про дітей. Основні мотиви її віршів - оспівування краси рідного краю, природи Карпат.

#День_народження_письменника

Поет, прозаїк, перекладач Анатолій Григорук – заслужений журналіст України, відмінник народної освіти, лауреат премії ім. Наталі Забіли.
Першу книжку А. Григорука «Семафори відкрито» надруковано у видавництві «Веселка» 1964 року. За нею побачили світ багато інших. Вірші, казки, оповідання та повісті на морально-етичні теми, пізнавальні мініатюри про розмаїтий довколишній світ, пісні, загадки, лічилки, скоромовки – власне, майже всі популярні жанри дитячої літератури не лишаються поза увагою письменника.

Є люди, які ще за життя стають легендами. Навколо них творяться міфи, чутки, перекази, за якими так важко відрізнити правду від вигадки. Вони ж мовчать, оберігаючи свій особистий світ від стороннього ока і впускаючи туди лише близьких і перевірених.
Такою є Ліна Василівна Костенко – поет, публіцист, громадський діяч. А в першу чергу – жінка, яка одного разу написала: «Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, - у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці», - і лишилася на все життя вірною цим словам.

#день_народження_письменника
Леся Воронина - письменниця, перекладачка, журналістка, член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. 
З 1992 до 2006 – головний редактор дитячого журналу "Соняшник". Авторка дитячих книжок, Лауреатка та переможниця численних міжнародних та вітчизняних літературних премій. Повість "Таємне Товариство Боягузів" включено до шкільної програми з літератури.




#ювілей_письменника_120

Цьогоріч ми відзначаємо 120 років з дня народження Наталі Львівни Забіли, письменниці, яку пам’ятає не одне покоління українських дітлахів, і яка цілком присвятила своє життя дитячій літературі. За своє життя Наталя Забіла написала близько 200 книжок для дітей. Це переважно книжки для дошкільного та молодшого шкільного віку. Великою популярністю у юних читачів користуються збірки: «Під ясним сонцем» (1949), «Веселим малюкам» (1959), «У широкий світ» (1960), «Оповідання, казки, повісті» (1962), «Стояла собі хатка» (1974), «Рідний Київ» (1977, 1982), а також «Вибрані твори» в чотирьох томах (1984).

#ювілей_письменника_200

Костянтин Дмитрович Ушинський — педагог і правознавець українського походження, один із засновників педагогічної науки та народної школи, кандидат юриспруденції. Автор праць з теорії й історії педагогіки, підручників для початкової школи і статей з педагогіки. Представник українського шляхетного роду Ушинських.

#День_народження_письменника

Володимир Малик — відомий український письменник, що зажив слави як автор історико-пригодницьких романів. Його твори ставлять поруч з творами Александра Дюма та Генріка Сенкевича. У 1983 році за досягнення в галузі літератури, а саме за романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» В. Малик був удостоєний літературної премії Лесі Українки . Малик відомий і як літературний критик.

#ювілей_письменника_50

  Мар'яна Савка — українська поетеса, дитяча письменниця, літературознавиця, публіцистка, головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева», перекладачка, громадська діячка, актриса, художниця. Авторка 20 книг для дітей і дорослих та культурно-мистецьких проєктів. 
 
  

#ДеньНародженняПисьменника

20 лютого 1905 народився Улас Самчук — український письменник, публіцист. Спадщина письменника велика і різноманітна. Його твори не лише про рідну Волинь, Закарпаття, а й про Велику Україну, українську еміграцію. Його називають «літописцем українського простору».


17 лютого, день народження письменниці
Євгенія Анатоліївна Кононенко — сучасна українська письменниця, літературний перекладач з англійської та французької мов, науковий співробітник Українського центру культурних досліджень. Учасник багатьох міжнародних літературних, культурологічних і наукових форумів, переможець і лауреат низки літературних і перекладацьких премій.
У творчому доробку Євгенії Кононенко поезії, оповідання та есеї, повісті та романи, декілька дитячих книжок, літературні переклади, культурологічні розвідки, журналістські статті та рецензії тощо.

#ювілей_письменника_120

Жорж Жозе Крістіан Сіменон — франкомовний письменник бельгійського походження, один з найзнаменитіших у світі представників детективного жанру в літературі, найбільш відомий своєю серією детективних прозових творів про поліцейського комісара Мегре. З ім`ям французького письменника Жоржа Сіменона пов'язано особливий напрямок всередині детективного жанру — соціально-психологічний детектив. З ім`ям французького письменника Жоржа Сіменона пов'язано особливий напрямок всередині детективного жанру — соціально-психологічний детектив.



#ювілей_письменника_195

Жуль Верн. Ювілей письменника (інтерактивний плакат)

 
8 лютого 1928 року народився відомий французський письменник, основоположник жанру науково - фантастичного роману - Жуль Верн. Творча спадщина письменника величезна – приблизно 115 великих томів. Перші ж романи принесли йому всенародне визнання.
Письменник  задумав описати всю земну кулю - природу різних кліматичних зон, тваринний і рослинний світ, традиції і звичаї всіх народів планети. І не просто описати, як це роблять географи, а втілити цей задум у багатотомній серії романів, що її він назвав "Незвичайні подорожі". До серії увійшло 63 романи, 2 збірки повістей і оповідань.

#ювілей письменника: 235 років

Джордж Ноел Гордон Байрон – англійський поет, який став символом романтизму і політичного лібералізму в Європі XIX століття, який підкорив уяву всієї Європи своїм «похмурим егоїзмом». Його Чайльд-Гарольд став прототипом незліченних байронічних героїв у різних літературах Європи. Мода на байронізм тривала і після смерті Байрона, навіть незважаючи на те, що наприкінці життя у віршованому романі «Дон Жуан» та жартівливій поемі «Беппо» сам Байрон перейшов до сатиричного реалізму. Поет взяв участь у Грецькій війні за незалежність і тому вважається національним героєм Греції.
Характерною рисою творчості Байрона є вічна, трагічна боротьба проти ворожої реальності. Твори Дж. Байрона, такі як: поема «Паломництво Чайльд Гарольда», «Шильонський в’язень», філософська драма «Манфрен», «Каїн», роман у віршах «Дон Жуан» та інші, принесли автору всесвітню славу.


12 січня! Саме цього дня 1628 року народився видатний французький письменник ... Автор таких казок: «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Синя Борода» та багатот інших.

6 січня виповнюється 125 років від дня народження ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ— українського письменника, поета-лірика, автора понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен (поем), роману «Третя Рота». З творчістю Володимира Сосюри українська література поповнилась новими темами героїчної і трагічної боротьби нашого народу за свободу і незалежність, за краще життя, збагатилась зразками високої громадянської й інтимної лірики.


6 січня, день народження письменника
ВАСИЛЬ СТУС – український поет-шістдесятник, майстер філософської, ліричної, а також сатиричної поезїї, дисидент і політв’язень, Герой України. Новатор та експериментатор в сучасній українській поезії. Творчість Стуса органічно поєднувала громадянські й ліричні мотиви. Численні стилістичні прийоми верлібрів та рим увиразнюють поетику його віршів.



4 січня 1785 народився Якоб Грімм - німецький філолог, один із відомих братів-казкарів.
Брати Грімм асоціюються, звичайно, з їх прекрасними казками. Знають ці історії і дорослі і діти. Звали їх Якоб і Вільгельм, жили вони в німецьких землях кінця вісімнадцятого століття і були вони
дивовижними.




30 грудня - 157 років з дня народження видатного англійського письменника
Редьярда Кіплінга
Діти багатьох поколінь усього світу із захопленням згадують та читають оповідання про Мауглі, про допитливе Слоненя, про Кішку, яка гуляла, як собі знала, і багато інших чудових, захопливих казкових оповідань Редьярда Кіплінга. За видатний талант оповідача, за унікальну спостережливість, за яскраву фантазію і зрілість ідей у 1907 році письменникові було присуджено Нобелівську премію в галузі літератури.


22 грудня, день народження письменника




Марко Вовчок – письменниця, майстриня психологічного оповідання, казкарка, перекладачка та мандрівниця. Уславила своє ім’я як авторка творів про історичне минуле України, зокрема тема кріпаччини та поневоленого стану жіноцтва часів панщини.
Письменниця Марія Олександрівна Вілінська, відома як Марко Вовчок, дала новий подих українській літературі кінця 50-х – початку 60-х років. ЇЇ справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка. Твори письменниці відіграли провідну роль у становленні української реалістичної прози. Найвищого мистецького рівня вона досягла у зображенні трагічної долі жінки-кріпачки, яка в тогочасному суспільстві зазнала найбільшого приниження й безправ’я. Цей образ посідає центральне місце в багатьох оповіданнях письменниці.


1892, 18 грудня на Херсонщині народився МИКОЛА КУЛІШ - письменник, режисер, драматург, життя якого обірвали сталінські репресії.
Як драматург став відомим завдяки постановці драми «97». Його найвідоміші драми - «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната», «Так загинув Гуска», «Маклена Ґраса».




"13" було улюбленим числом Миколи Хвильового. 13 грудня він побачив світ, а 13 травня пішов із нього.
Для багатьох постать Миколи Хвильового була важливим відкриттям пласту української культури 20-х рр. ХХ ст., власне більше ніж культури, але і тієї генерації, яку політично народили події 1917 – 1920 рр.
Мико́ла Хвильови́й — український прозаїк, поет, публіцист, політичний діяч, один з основоположників пореволюційної української прози. Один з найвідоміших представників Розстріляного відродження.











27 листопада, день народження письменника
О́льга Юліа́нівна Кобиля́нська (27 листопада 1863, Гурагумора — 21березня, 1942, Чернівці) — українська модерністська письменниця, рання учасниця жіночого руху на Буковині, приятелька Лесі Українки. Авторка повістей та оповідань, найчастіше привячених зображенню українського жіноцтва на межі століть, а також — становищу тогочасного буковинського села. Одна з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі.
У 1894 році - у році написання твору просувати ідеї фемінізму було важкою і невдячною справою.
Однак Ольга Кобилянська, сильна українська жінка, впоралась з усіма перешкодами та допомогла українському суспільству зробити перший крок до визнання прав жінок.



25 листопада, день народження письменника
Іван Нечуй-Левицький — видатний український письменник-реаліст, перу якого належать оповідання і повісті з народного життя, що становлять найбільш вагому та класично викінчену сторінку його творчості. Майстер слова мав на меті якомога глибше розробити «непочаті рудники» українського життя і створити правдиві образи людей з усіх верств суспільства. Колоритні постаті героїв, соковитий гумор та сміливе поєднання серйозного і навіть трагічного з комічним зробили твори Нечуя-Левицького справжніми перлинами української прози.



17 листопада, день народження письменника
17 листопада святкує свій день народження АНДРІЙ КОКОТЮХА - відомий український письменник, журналіст, кінодраматург.
Вважається найпродуктивнішим українським автором. За побіжними даними опубліковано 62 книги, серед яких – художні, біографічні, документальні й популярні. Дослідник та пропагандист української масової культури. Останнім часом працює як історичний романіст.


14 листопада, день народження письменниці
14 листопада день народження Астрід Ліндґрен видатної шведської дитячої письменниці, відомої дітям багатьох поколінь усього світу. Астрід Ліндґрен, письменниця, яка об‘єднує дитячі сердечка, тож згадуємо, читаємо і перечитуємо улюблені з дитинства твори усією родиною.


13 листопада, день народження письменника

Блискучий майстер гумористичних оповідань, фейлетонів, шаржів. Творець нових літературних жанрів - нарису- усмішки, гумористичного портрета. Улюблений народом автор збірок "Чухраїнці","Вишневі усмішки", "Зенітка", "Мисливські усмішки".


12 листопада, день народження письменника
За п’ятдесят п’ять років творчої діяльності з-під пера поета, прозаїка, перекладача, журналіста, публіциста та літературознавця МИКОЛИ СИНГАЇВСЬКОГО у різних жанрах побачило світ близько вісімдесяти книжок. У творчому доробку Сингаївського налічується понад п’ятсот пісень, написаних у співавторстві з багатьма відомими українськими композиторами.
Найбільшого творчого успіху Микола Сингаївський досяг у дитячій літературі. За твори для дітей та юнацтва у галузі дитячої літератури Микола Федорович Сингаївський удостоєний найвищої літературної премії імені Лесі Українки та премії імені Миколи Трублаїні, а його поезії увійшли в читанки, шкільні підручники та хрестоматії.


 3 листопада, день народження письменниці
Тим, хто цікавиться творчістю сучасних українських письменників, добре відоме ім‘я такої авторки як ІРЕН РОЗДОБУДЬКО.
Ірен Віталіївна не забуває і про юних читачів. Книги «Життя видатних дітей», «Коли оживають ляльки» відразу завоювали прихильність серед дітей і їхніх батьків. Ірен Роздобудько – успішний український письменник, в арсеналі якого і книжки, деякі з них – для дітей, і кіносценарії.

23 жовтня, день народження письменника
У світі письменник та журналіст ДЖАННІ РОДАРІ відомий як один із найвпливовіших дитячих авторів ХХ століття, адже його персонажі – Чіполліно та Джельсоміно – завоювали народну любов ще півстоліття тому. Його історії перекладені більш ніж 20 мовами і мали кілька безперечних плюсів: це і доступна, зрозуміла дітям мова, і опис реальних соціальних проблем, цікавий дорослим.

21 жовтня, день народження у письменника
Зірка Мензатюк - сучасна українська письменниця, авторка багатьох творів для дітей та підлітків народилася 21 жовтня 1954 року. Найбільш відомі дошкільнятам «Казочки – куцохвостики» та «Небилиці про рукавиці», а вже школярикам більш до вподоби «Таємниця козацької шаблі» та «Як я руйнувала імперію». Взагалі у доробку письменниці багато творів для всіх читайликів, хто любить та шанує книжку.
В її творчості є одна особливість. Вона намагається прищепити дітям змалечку любов до рідного слова, національних традицій, історичних пам’яток. Вона закохана в Україну, багато мандрує нею, об’їздила майже всі славетні місця, фортеці та замки, тож невипадково, що в своїх творах вона знайомить читачів з рідною країною та її історичними цінностями.
Найдорожче та найважливіше для Зірки Мензатюк – це любов до України, до рідної землі, до мови, до всього, що нас оточує - і цими скарбами письменниця щедро ділиться з юними читачами у своїх творах.

17 жовтня, день народження письменника
Іван Драч – знакова персона в українському культурному просторі другої половини ХХ століття. Він був кіносценаристом, перекладачем та драматургом. Окрім написання творів та поезії, письменник є автором численних сценаріїв до різних кінофільмів. З самих відомих можна згадати: «Криниця для спраглих», «Камінний хрест», «Дід лівого крайнього» та інші.
Крім літературної діяльності був активним громадським та політичним діячем, про що свідчить його участь на з’їзді Народного Руху України за перебудову. За самовіддане служіння українському народові, втілене у поетичному слові та відстоюванні ідеалів свободи і демократії, присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави (2006).
 Сьогодні його поетичне кредо є особливо актуальним: «Художнику – немає скутих норм. Він – норма сам, він сам в своєму стилі». 

16 жовтня, день народження письменника
Оскар Вайлд - уславлений англійський та ірландський письменник, поет і філософ, автор творів, які давно увійшли в золотий фонд нестаріючої світової класики і вивчаються у школах і університетах по всьому світу. Яскраві особливості стилю письменника - точні, гострі характеристики і велика кількість афоризмів. При цьому в романах, повістях і казках Оскар Вайлд піднімає вічні теми, які не втратили актуальності навіть більш ніж через століття після їх написання.
Найвідоміший роман Оскара Вайлда «Портрет Доріана Грея» вийшов в 1890 році. Відразу після публікації роман отримав величезну кількість негативних відгуків від критиків, але сьогодні вважається класикою світової літератури, а образ розгульного денді, якому все сходить з рук, неодноразово використовувався іншими літераторами.

1
6 жовтня день народження Івана Кочерги.
Спадщина Кочерги — жива частина сучасної української культури.


28 вересня - День народженн Василя Сухомлинського
Василь Олександрович Сухомлинський – великий педагог, мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.
Василь Олександрович Сухомлинський — автор 48 монографічних праць і брошур, понад 600 статей та 1500 оповідань і казок для дітей.




6 вересня - читацька спільнота відзначає День читання книг
Це свято покликане нагадати людям про важливість читання книг в будь-якому віці. Щоб відсвяткувати День читання книг, досить просто вибрати книгу і почати її читати.
Якщо ви не любите читати, то ось вам кілька науково обґрунтованих причин, чому потрібно переглянути своє ставлення до книг та впровадити ще одну корисну звичку в своє життя.
Читання “вмикає” мозок
Іспанські вчені довели, що читання стимулює наш мозок таким чином, ніби ви переживаєте прочитаний досвід у реальному житті.
Література допомагає пізнати один одного
Читання дає унікальну можливість повністю зануритись в думки та відчуття іншої людини. За даними вчених, це може покращити соціальні навики людини та робить її більш співчутливою до інших.
Книги – це каталізатор щастя
Вчені раніше довели, що пережитий життєвий досвід робить нас набагато щасливішими, ніж матеріальні речі.
Читання зменшує стрес
Британські вчені довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, аби зменшити стрес на 68% достатньо лише шести хвилин зосередженого читання.
Книги тренують мозок
Регулярне читання покращує пам’ять, розвиває логіку та збагачує уяву.
Тож День читання книг запрошує взяти книжку, і почати читати сьогодні і кожного дня хвилин 10 -15.
Читайте-це модно і корисно! Бажаю кожному захопливого читання!
                                 
Щорічно 9 серпня у світі відзначають день книголюбів. Свято зародилось у США і майже одразу набуло чималої популярності, і в результаті набуло статусу всесвітнього.
Це свято відзначають письменники, поети, літератори та видавці, друкарні і книжкові магазини, ну і, звичайно, читачі – ті люди, для яких книга і створюється.
Саме читачеві присвячений Всесвітній день книголюбівЛюбов до читання у кожного своя, проте чи знайдеться річ у світі, яка буде наповнена такою ж магією, як книга? Читання – свого роду таїнство, адже кожна книга – загадка, зрозуміти яку можна лише після прочитання. В одній книзі кожен знайде свій сенс, і це створює своєрідну пелену таємничості. Прочитання книг – це інвестиція у розвиток своєї особистості, свого характеру та кругозору, тому прекрасно, коли хобі у людини – читання. Читайте і не втрачайте задоволення від читання.
Бажаю книголюбам і тим які ще не вважаються такими, побільше цікавих книжок і захоплюючих пригод!





Немає коментарів:

Дописати коментар