Наші новини


Шановні відвідувачі, вас вітає перший зимовий місяць Грудень!



З 02 по 06.12.2024 року пройшов Кольоровий тиждень вдячності ЗСУ



Шановні читачі, відвідувачі блогу у нас новина!

2 грудня стартує Національний тиждень дитячого читання, який триватиме до 8 грудня. Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.

Гасло Тижня читання«Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному.
Тож, долучайтесь до читання і хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!

Листопад змінює жовтень!


Ось і жовтень на порозі. 


Перший місяць - вересень, який розкриє багато таємниць та цікавинок, тож вирушаймо...





1 вересня – День знань!
Це особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів, батьків, бабусь та дідусів.
1 вересня — це початок нового етапу в житті для дітей, які стануть першокласниками. Ласкаво просимо до шкільної країни! Сміливіше знайомтеся з цим дивовижним світом знань та відкриттів. Світлий шкільний клас і перша вчителька чекають на вас. Нехай уроки будуть цікавими, а шкільна дружба – міцною!
Вітаємо усіх нас з цим чудовим святом!
Мирного нам усім неба, Перемоги над ворогом та найшвидшої відбудови нашої рідної України!


Вас вітає Літо! 
І на разі у нас останній літній місяць - серпень, який багатий на свята та пам'ятні дати, а саме:








Тож зараз пора  другого літнього місяця - липня. 
Які ж пам'ятні та святкові дні нам дарує наступний місяць літа?

Їх вбили, бо не змогли перемогти на полі бою

Вже два роки слово «Оленівка» асоціюється з жахливими подіями в ніч з 28 по 29 липня 2022 року, коли росіяни здійснили теракт у колонії, де утримували захисників Азовсталі. Перший вибух стався на території колонії, його почули всі. Близько 23:30-24:00 пролунав повторний вибух всередині бараку Оленівки. За даними журналістів, військові, які перебували в основній частині приміщення, загинули одразу. А ті, хто перебував у кімнаті поруч із бараком, були поранені. Від вибуху загинуло щонайменше 50 захисників «Азовсталі», понад 130 було поранено. Точна кількість жертв та постраждалих внаслідок теракту невідома. Більшість тих, хто вижив після вибуху, все ще не повернулися в Україну, не отримали належної медичної допомоги та реабілітації.
У знак пам’яті про вбитих військовослужбовців українці організовують акції по всьому світу. Тож, запалимо свічку пам'яті 29 липня 2024 року, щоб вшанувати загиблих захиників під час теракту в Оленівці!


Вас вітає Літо! І перший літній місяць - червень. Які ж пам'ятні та святкові дні нам дарує червень місяць?










Вас вітає травень! Які ж пам'ятні та святкові дні нам дарує травень місяць?












Квітень місяць продовжується, та нас чекають наступні цікаві та пам'ятні дні:





Традиційно в квітні проходить Тиждень дитячої книги. Під час Тижня у медіатеці активніше вирує життя і відбудеться багато цікавих заходів - презентацій, книжкових виставок, майстер-класів, читань. Тож станьте їх активними учасниками і гарний настрій вам забезпечено!

Програма Тижня дитячого читання

На календарі вже весна – перше березня! Хоч перший місяць весни радує нас не квітами, а морозними ранками, ще зовсім трішки і все прокинеться під яскравим сонячним промінням.
Тож, давайте з вами  дізнаємося якими визначними датами та подіями відрізняється перший весняний місяць - Березень!






Третій  місяць зими - лютий!

Тож, давайте з вами  дізнаємося якими визначними датами та подіями відрізняється цей зимовий місяць


25 лютого 2024 року відзначаємо 153 річницю від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – геніальної доньки українського народу.







Участь читачів медіатеки в акції до дня дарування книг "Добрі справи робити приємно!"



Дякую дарувальникам книг: Кудінова Діана, 3 клас
Захарченко Надія та учні 7 класу

7 лютого 


2 лютого ми святкуємо 



7 лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. 

Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld». 

Ця подія має за мету заохочення до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.

То, запрошуються всі охочі взяти участь у Всесвітньому дню читання вголос. Для цього треба взяти книгу, прочитати уровок вголос і зробити запис читання та поділитися  ним  з друзями. Будьте активними, читаємо разом!

З Україною в серці!

З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу читачам медіатеки було запропоновано взяти участь у поетичному флешмобі 
«Історичний січень»
Участю у флешмобі учасники намагалися висвітлити важливі дати січня, які треба пам’ятати усім, особливо зараз коли українці виборюють свою свободу та свою територію. Адже наш народ власною кров’ю вписав героїчні сторінки в історію українського визвольного руху: це 2014 рік- День пам’яті захисників Донецького аеропорту, і День памяті Героїв Крут, і Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та День Соборності України. Герої не вмирають! Слава Україні!


Перший  місяць зими - грудень
Зима - це класно, мабуть так?
  Можливо своїми зимовими, чарівними днями чи подіями. 
Тож, давайте з вами про них дізнаємося...












Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" з 4 до 10 грудня 2023 року Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання", гасло тижня читання "Бути своїми".

Участь у "Національному тижні читання" можу прийняти всі бажаючі читачі.




Наступний  місяць осені - листопад
Чим же він цікавий?
  Можливо своїми пам'ятними днями чи подіями. 
Тож, давайте з вами про них дізнаємося...







16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв'язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.
Тож, виховуємо в собі риси толерантності, а саме:
Т – терплячий, товариський, тактовний
О – обережний, об'єктивний, оригінальний, особливий
Л – лояльний, лагідний, легкий у спілкуванні
Е – енергійний, елегантний, ефективний
Р – рівний, розсудливий, рівнозначний, рівноправний
А – активний, акуратний, авторитетний
Н – надійний, найдорожчий
Т – терплячий, толерантний
Н – необхідний людям, ніжний, незалежний
І – інтелігентний, ідеальний, ідейний
С – співпереживаючий, співчуваючий, сприймаючий свободу думок і дій іншого, страждаючий
Т – тактовний, товариський
Ь - Ми маємо бути толерантними!
Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.





День календаря - 1 листопада
1 листопада виповнюється 30 років від дня заснування Європейського Союзу.
Тож, вивчаємо Європу разом. Саме книги в цьому добрі помічники. Ось деякі з них:
Інтерактивна книга "Європа - гра", в якій зібрано не лише інформацію про європейські географію, історію, Конституцію, населення, мови, культуру і політику, а й запропоновано читачеві завдання – наприклад, розмалювати карту або назвати європейські столиці.

Наступний місяць осені - жовтень 
Чим же він цікавий?
  Можливо своїми пам'ятними днями чи подіями. 
Тож, давайте з вами про них дізнаємося...


Люби рідне! Читай українське!
В медіатеці до Дня української писемності та мови оформлено книжкову полицю. Представлена література: довідники, словини та український правопис - навчить читачів правильно писати, а художні збірки літератури -  розкриють скарби української мови



Усіх бажаючих запрошую до участі у радіодиктанті національної єдності, який відбудеться 27 жовтня 2023 року об 11.00 годині. Єднаймося з усіма, хто любить і шанує українське слово!



Увага! З 01 по 31 жовтня в нашому закладі
проходить Місячник шкільних бібліотек - 2023


Протягом місяця читачі медіатеки будуть працювати і розважатися, говорити, читати, думати, аналізувати, переглядати інформацію про книги та бібліотеки, подорожувати сторінками історії України, створювати відео, малювати та змагатися в творчих конкурсах.
Тож, не гайте часу, будьте уважними та активними!
       

  
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу.
Це свято було засноване указом президента в 1998 році. Відзначають його як бібліотекарі, так і звичайні відвідувачі бібліотек.


У День партизанської слави в Україні вшановують відважних патріотів, які боролися за нашу свободу.
22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави
Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році в багато партизан з'явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях.

 Міжнародний день миру, також офіційно відомий як Всесвітній день миру, є схваленим ООН святом, яке відзначається щорічно 21 вересня. Він присвячений миру у всьому світі, а саме відсутності війни та насильства, які можуть бути спричинені тимчасовим припиненням вогнюв зоні бойових дій для доступу гуманітарної допомоги.

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила
16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару.
Цей день нагадує про підписання Монреальського протоколу, який у 1987 році підписали 36 країн, згідно з яким країни-учасниці повинні були обмежити та повністю припинити виробництво озоноруйнівних речовин.
Озоновий шар, це тонкий газовий щит, який захищає Землю від згубної дії певної частини сонячної радіації, сприяючи тим самим збереженню життя на планеті. Девізом Міжнародного дня охорони озонового шару стали слова: «Збережи небо: захисти себе – захисти озоновий шар».
Книги, які навчають, допомагають бути бережливими та дійсними господарями Землі

6 вересня у світі відзначають День читання книг!

Це свято покликане нагадати людям про важливість читання. Цей день створений, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, або нагадати тим, кому такий процес зовсім не подобається.
День читання книг запрошує взяти книжку, і почати читати сьогодні і кожного дня хвилин 10 -15. І через 3-4 тижні ви вже в рядах книголюбів.
Вітаю вас, дорогі книголюби і книголюбчики зі святом і бажаю вам завжди захопливого читання!

Вітаю всіх читачів з початком 

2023/2024 навчального року!


Наступний літній  місяць - серпень. Чим же він цікавий?
  Можливо своїми пам'ятними днями чи подіями. 
Ви запитаєте якими?
А ось такими...







Магія книги - особливе таїнство. Доторкніться до нього і Ви відчуєте подих вітру, аромат квітів, емоцію спілкування, щастя, гуркіт машин, лагідний дотик дитини, вдячний погляд людини похилого віку, допомогу у навчанні, креативність наукових підходів, безмежну любов і ще багато, багато чого. 

Читайте і не втрачайте задоволення від читання. Даруйте книги читачам, бібліотекам, друзям, рідним, дітям. 

Популяризуйте читання кожного дня, кожної хвилини і світ стане кращим.





31 липня – День згадування улюблених книжок

Це добре свято дає можливість поринути у дитинство та згадати свої перші прочитані романи та детективи.
Цього дня у всесвітньому павутинні влаштовують різноманітні конкурси та вікторини, учасники якої мають вгадати твір за його уривком.


17 липня проводиться Міжнародний день щирої радості за досягнення інших.
Це свято закликає вчитися радіти не тільки своїм успіхам, а й пропагує, справжнє, безкорисливе захоплення або гордість за досягнення іншого.

А ви вже навчилися радіти за успіхи інших? Якщо ні, то читайте добрі книжки! Книга - найкращий вчитель!



Наступний тиждень  присвячений знаменним датам, яким саме?
А ось яким:








Завжди намагайтеся бути Лідерами! І в читанні також!
«Не сумуй і пам’ятай – коли буде важко, бери книгу і читай...», — так казав Конфуцій ще у середині VІ століття до н. е., а з цим досі погоджуються усі, хто любить книжку.
Тож у перші дні літа ми оголошуємо черговий конкурсний старт.
Долучайтеся і ставайте лідерами під час проведення літніх читацьких перегонів у рамках конкурсу «Лідер читання — 2023».
Умови прості: читай книги і перемагай!


І в цьому нам допоможуть звісно книги, які дуже мудро підкажуть як стати бережливим



Щорічно 23 травня українці відзначають щорічне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

День матері - 14 травня

День пам'яті та примирення - 8-9 травня

9 травня - День Європи

💥Всесвітньому дню авіації та космонавтики,
міжнародному дню польоту людини в космос - 12 квітня

💥Дню навколишнього середовища - 15 квітня

💥Дню Великодня - 16 квітня


Увага! Увага! Увага!
20 березня розпочався тиждень дитячого читання

«Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!» 

Тиждень дитячого читання-2023




 13 березня стартував Тиждень зарубіжної літератури

Юні читачі запрошуються до подорожі до Країни Зарубіжної літератури:
1-2 класи - казкова подорож "Скільки країн - стільки і книг"
3-4 класи - мандрівка до "Країни зарубіжної літератури"

Будьте активними! На вас чекають неймовірні пригоди!

     З 06 березня розпочинаються Шевченківські дні


                                                 

«Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!» 





Наближаємо свято дитячої книги - Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2023
01 березня стартував Національний читацький марафон "Діти України читають". Користувачів медіатеки ознайомлено з умовами участі та до 9 березня чекаємо на результат.
Бажаємо творчих успіхів!



25 лютого — день народження Лесі Українки, славетної української письменниці, перекладачки, громадської діячки. 

Пропоную взяти участь всім бажаючим в наступних заходах:
-читання поезій Лесі Українки (5-7 кл.);
-відеоперегляд "Обличчя української історії. Леся Українка" (8-9 кл.) 
-голосні читання "В дитячому крузі" Збірка віршів (2-4 кл.)

                    

Шановні користувачі медіатеки, до Міжнародного дня рідної мови пропонуємо стати учасниками наступних заходів:

  • Поетичний флешмоб "Мовне намисто" (1-5 класи)
  • Інформ - бліц "У рідному слові велика сила" (6-8 класи)
  • Онлайн - вікторина "Як добре ти знаєш українську мову" (9-11 класи)


Бібліотеці книга - вам подяка!
Не валентинками єдиними. 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.
Читачі медіатеки приєднались до традицій цього дня і подарували власні книжки. Дякуємо за подарунки!
Свято мине але всі бажаючі можуть приєднуватися до акції "Подаруй бібліотеці книгу!" , яка триває і поповнити фонд нашої медіатеки.

  Крокуємо безпечним Інтернетом

 7 лютого  - день безпеки в Інтернеті

                 



                           


День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам.
Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

З нагоди відзначення Дня Соборності користувачам медіатеки пропонується взяти участь у наступних заходах:

1.Конкурс малюнка "Малюємо Україну"2-3 класи
2.Фотоконкурс "Україна - це ми!" 4-5 кл.
3. Виконання інтерактивної вправи (learningapps) "Моя країна - Україна"6 кл.
4. Вікторини: "Відомі українці" 7 кл.;"Символи України" 8 кл.; "Мальовнича природа України" 9 кл.
6.Відеоподорож "Україна - єдина країна!" 1 клас.
7. Створення фотоколажів "Україна: соборна, вільна, сильна!" 10 кл.; 
"Відомі українці, які прославляють Україну" 11 кл.


1. Інформ - сеанс "Новий рік мандрує світом" (традиції святкування Нового року в різних країнах світу) , 9-11 класи (26 - 27.12.2022 р.)
2.Відео - подорож "Калейдоскоп зимових свят "Добрі свята приходять у дім", 8-11 класи 
(02-03.01.2023 р.)
3.Новорічна майстерня "Новорічна іграшка", 1-4 класи (26 - 30.12.2022 р.)
4.Зимовий ігроленд, 5-6 класи (04.-05.01.2023 р.)
5.Година читайлика "Зимова подорож "Цікавинки природи", 2-5 класи 
(03-06.01.2023 р.)

       
                                 

Зима- найкращий час для читання. Наших читачів завжди цікавила література на зимову тематику. Що може бути кращим, як в передсвятковій атмосфері зустрітися з улюбленою книгою та привітати знайомих з прийдешніми святами. Нація, яка читає – непереможна!


Поспішає зима, поспішає, підганяє мороз, холоди...
Добігає до кінця 2022 рік. Цей рік є для українців надзвичайно складним. Але нашим предкам жилося не легше. Попри турботи та труднощі свого життя українці завжди вміли радіти зимі, святам, навіть у найскрутніші роки. В народі говорять: "Зима прийшла - свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Саме з грудня починаються зимові свята, яких з нетерпінням чекають і діти і дорослі. З метою відродження народних традицій учням 8-11 класів було запропоновано переглянути відео "Зима щедра святами" та створити в он-лайн режимі етноколаж "Зимові свята"Результатом виконання завдання є ось такі святкові колажі.





З 12 по 19 грудня в Україні проходить Національний тиждень читання!
Це особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.
До національного тижня читання може приєднатися кожен охочий.

300-річчю з дня народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу.
До ювілейної дати створено інтерактивний плакат "Життя і творчість Г.Сковороди", який сприятиме розумінню читачів історичної величі постаті Григорія Сковороди, допоможе глибше пізнати його творчу спадщину. Переглянувши інформаційні матеріали кожен матиме нагоду пройтися стежками його життя, перечитати сторінки його творів, пізнати та розкривати багатогранний образ філософа.

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – це день вшанування патріотизму та мужності українців, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.
До цієї дати в шкільній медіатеці оформлено інформаційний куточок "Україна - країна нескорених!".


Тиждень безпеки дорожнього руху (листопад 2022 року)


Готуємось до проведення заходів присвячених 
Дню української писемності та мови - 9 листопада


- "До мови доторкнемось серцем"  - відеоперегляд з подальшим виконанням завдання - створення хмаринки слів (5-8 класи);
- Виконання інтерактивних завдань (2-4 клас);
- "Ти наше диво калинове, прекрасна материнська мова"  - відеопоезія
(9-11 класи).

           Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек завершено

У жовтні традиційно проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета - Україна свята, нездолання ніким і ніколи!».

У рамках місячника відбулися цікаві та змістовні онлайн заходи. Упродовж жовтня всі бажаючі могли прийняти участь у цікавих конкурсах, акціях та інших заходах. І отримали, я гадаю, максимум позитивних емоцій. Я дякую всім хто взяв участь у заходах та гадаю що і надалі ви будете активними учасниками бібліотечних заходів. Тож, книжки чекають на вас, адже саме вони роблять світ цікавим, змістовним і кращим.

До нових зустрічей!


З 1 жовтня 2022 року стартував щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, гаслом якого є «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»

З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни всі заходи цьогорічого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбуватимуться в онлайн режимі. 

Тож, слідкуйте за новинами і станьте активними учасниками заходів.

Заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек тривають:

З 05 по 20 жовтня розпочався читацький марафон для учнів 3-5 класів "Книгає єднає!"


Результати виконання першого завдання читацького марафону "Книга єднає!" для учнів 3-5 класів


                       Бібліотека - спільнодія для твоєї мрії!
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек, саме з цього приводу з 26 про 30 вересня проводиться Тиждень медіатеки.
Цього року він має гіркий присмак. Та, попри все, хоча і онлайн, але ми будемо цей день святкувати.
Девіз дня та тижня: Бібліотека – спільнодія для твоєї мрії. Зараз нашою спільною мрією є Перемога над вогором. І бібліотеки є тим місцем, де ми всі об’єднуємося та спільно діємо, кожен з нас зараз на своєму місці, на своєму маленькому фронті з усією стійкістю та волелюбністю наближає нашу велику мрію ‒ Перемогу.
                                                  Тож, читаємо і перемагаємо!



   З 01 - 31 жовтня проходитиме Міжнародний місячник шкільних бібліотек

Запрошую читачів взяти участь у заходах які буде проведено в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
«В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!» 

                                           

300-річчю з дня народження Григорія Сковороди

  Відповідно до Постанови ВР України від 04.11.2020 року № 973-IX в Україні планується відзначення 300-річчя з дня народження видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди (3 грудня 1722 - 9 листопада 1794; див. Постанову ВРУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-IX#Text).
Розпочинаємо роботу з планування щодо відзначення цієї знаменної дати, підготовки матеріалів, заходів, присвячених Григорію Сковороді. 

Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає 

(Тиждень дитячого читання – 2022) 

"У моїх дітей, звичайно, буде комп’ютер. 
Але спочатку вони отримають книги»  Б. Гейтс

     Традиційно наприкінці березня в усіх книгозбірнях України проходить Всеукраїнський Тиждень дитячого читання.

    У цей час у бібліотеках ще активніше вируватиме життя і відбуватиметься багато цікавих заходів з популяризації книги і читання. Тиждень дитячої книги має на меті не тільки залучити дітей та їх батьків до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем. Магія доброї дитячої книжки, що діє безвідмовно на юні душі та назавжди залишається в серцях у малечі, сьогодні набуває особливого змісту, адже в час інтенсивного розвитку інформаційних технологій надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання. 



 Участь учнів в обласному етапі Всеукраїнської мережевої бібліотечної  акції "Читаємо казки В.О.Сухомлинського":

Учень читає казку (Москаленко Богдан, 3 клас)

Учень читає казку (Земляний Марк, 4 клас)

Учениця читає казку (Романенко Софія, 3 клас)

Учень читає казку батькам (Ковальов Арсеній, 4 клас)

Учениця читає казку (Моісєєнко Вікторія, 4 клас)

Учень читає казку (Білик Олексій, 3 клас)

Учениця читає казку (Іванченко Маргарита, 4 клас)

Учениця читає казку (Мироненко Валерія, 4 клас)

Шкільний бібліотекар читає казки В.О.Сухомлинського учням

Учні 3 класу ( класний керівник Безсмертна Л.І.) взяли участь у акції "Читаємо казки В.О.Сухомлинського", яка проводиться  в рамках святкування Всесвітнього дня читання вголос.


Перші учасники мережевої акції "Читаємо казки В.О.Сухомлинського"


Шановні користувачі, оголошено Всеукраїнську мережеву бібліотечну акцію

"Читаємо казки В. О. Сухомлинського",

присвячену Всесвітньому дню читання вголос


     Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського НАПН України спільно з Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського запрошують бібліотекарів, педагогів та учнів до участі в акції "Читаємо казки В. О. Сухомлинського".


Термін проведення: 01-20 лютого 2022 року




Станьте активними учасниками мережевої акції!

За довідками звертатись до бібліотекаря Гринь А.А.

                                                        
Канікули — чудовий час, щоб відкривати щось нове.  Добірка дитячої літератури, яка нещодавно вийшла друком в українських видавництвах, допоможе школярам перемкнутися, відволіктися від буденності та набратися енергії для нового ривка вперед.


З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.
Національний тиждень читання — це період особливої уваги до читання та місця книги в сучасному цифровому і швидкому житті.
Беріть участь у Національному тижні читання, використовуйте гештеги  #тижденьчитання і #знайдисвоюкнижку.
Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!


Зимова казка йде у гості!
Зимовий час - чудова, чарівна пора. Наші читачі люблять Зиму не тільки через свята, а й тому що все довкола схоже на казку. Хоча за вікном погода зовсім не зимова, учні молодших класів, трішки попрацювавши ножицями та папером, створили сніжну атмосферу в шкільній медіатеці.
Цьогоріч Зима зовсім не поспішає вступати у свої володіння. Гадаю, що зимові розваги - це все ще попереду, а зараз, зимовий настрій для читачів створюють книги. У добірці книжок - справжня сніжна Зима, чарівні історії, вірші й казки, пісні й колядки - усе те, що складає зимовий настрій.
Тож, запрошуємо читачів на гостину до літературних героїв сніжних історій, чарівних казок!

09 грудня учні 4 класу (класний керівник Русанова Л.В.), завітали на урок позакласного читання зі збірками віршів про Зиму. Кожному хотілося прочитати чи розказати свого вірша.




Минуле стукає в наші серця

25 та 26 листопада на годину спілкування завітали учні 3 та 4 класів. Тема Голодомору є дуже складною, особливо для дітей. Вона болюча, але водночас є дуже важливою у формуванні історичної пам'яті. Протягом зустрічі, слухаючи повісті із збірки "Зернятка надії", діти намагались зрозуміти, яким може бути обличчя справжнього зла і як можна і треба виживати. 

Протягом уроку діти мали можливість послухати казку із збірки "Зернятка надії", автори якої вводять маленького читача у країну звичних для нього казкових героїв, і діти прагнуть скористатися позитивним досвідом персонажів і віднайти свої власні життєві стратегії.



"Словограй"

9 листопада до шкільної медіатеки завітали вихованці групи подовженого дня на гру - конкурс "Словограй". Наша мова красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. В цьому переконалися всі присутні, коли взяли участь у конкурсній грі. Діти із радістю поринули у виконання завдань. А найменші учасники з цікавістю переглядали дятячі журнали, знайомлячись з кожною сторінкою. Саме дитячі періодичні видання малеча найбільше полюбляє переглядати.
Тим часом, учні 2-4 класів працювали в командах над вирішенням завдань. Як завжди перемогла - дружба!
Проведений захід засвідчив повагу й інтерес у дітей до рідної мови, сприяв збагаченню словникового запасу учнів та виховуванню бережливого ставлення до традицій українського народу.








Що за диво - наша мова!

9 листопада учні початкової школи долучилися до заходів присвячених Дню української мови та писемності. Діти мали змогу дізнатися про витоки нашої мови, походження та її розвиток. В цей особливий день діти прийшли у вишиванках, що довели повагу до традицій та звичаїв українського народу.
Спільна творча робота (оформлення святкового плакату) об'єднала учнів, які весело та жваво виконували свою роботу.
Дякуючи класним керівникам 3 і 4 класів Безсмертній Л.І та Русановій Л.В., які протягом дня доводили учням, що українська мова-неоціненний скарб, а тому кожен має знати, берегти і примножувати рідну мову.
Бережімо і плекаймо рідну мову, адже саме вона є джерелом народної пам’яті, що з’єднує минулі та прийдешні покоління, безцінною спадщиною, яка бережливо передається з роду в рід.



26 жовтня бібліотека світкує своє свято!
Любий читачу, завітай цього дня до бібліотеки та стань учасником святкових заходів!

Увага! З 1 жовтня стартував Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"


Шановні користувачі медіатеки, долучаємось до обласних заходів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, 2021






    Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Літо – це найкраща пора, коли ти, читачу  маєш чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для тебе письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання. 

Тож, вирушай та насолоджуйся світом літератури...

Знайди свою ідеальну книжку Літа

Топ - 5 книг про ідеальне Літо

П'ять дитячих і підліткових книжок для літнього відпочинку

Головна дитяча книгозбірня України пропонує


Творці слов'янського письма   

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання. Що ж для кожного з нас значить рідна мова, слова, які ми чуємо, що можемо написати і прочитати? Дуже багато! Без цієї мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати, жодного великого імені. Тож, учні 4 класу з класним керівником Походєєвою Наталією Вікторівною, завітали до шкільної медіатеки та здійснили віртуальну подорож у минулі часи. Дізнались про слов'янських просвітителів Кирила та Мефодія, досліджували як виникла писемність, як виникла наша рідна українська мова.

День вишиванки - єднає українців

Традиційно в третій четвер травня проводиться День вишиванки. Читачі шкільної медіатеки не стоять осторонь та 20 травня приєднаються до участі в літературній мозаїці "Ой, яка ж ти гарна, сорочко вишивана".


Європа - це дім де живем я і ти!

 Цікаві тематичні заходи відбулися напередодні Дня Європи в 1-4 класах. 
Цього дня учні 1 класу віртуально подорожували Європейськими країнами.
 Другокласники досліджували які товари з України відправляють за кордон, та які товари з інших країн українці мають вдома . 
Учні третього класу стали учасниками інформаційної години "Ми - українці. Ми - європейці." Складали портрет українця та українки - європейців. 
Учні 4 класу завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування "Знай про Європу більше!" Знайомились з літературою про Європу та Європейський Союз та із задоволенням працювали в групах, виконували цікаві завдання.










Весна іде назустріч нам
З 05 квітня в Розумівській школі стартує Тиждень дитячого читання. Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить традиційне і довгоочікуване свято —Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.
Хочеш багато знати, - то треба багато читати! Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги розвивають нашу мову, мислення, уяву, здатність співпереживати і відчувати. Книги захоплюють, змушують нас сміятися і плакати, любити і ненавидіти. Книги разом із своїми читачами створюють нові світи, відкривають безліч таємниць про навколишній світ і про людей.
З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє.
Тож, завітай до шкільної медіатеки, стань активним учасником заходів, подорожуй сторінками книг і будь на хвилі шаленного читання!

Бережімо ріки, бережімо води, як матусю рідну, бережім природу!

18 березня учні 3 класу (класний керівник Русанова Людмила Вікторівна) завітали до медіатеки на екологічну годину "Збережемо красу природи: поетичне слово", яка присвячена Всесвітньому дню Землі (19 березня) і Всесвітньому дню поезії (21 березня).
Поезії, що оспівують красу Землі, чергувалися з екологічними проблемами України, рідного краю.
Підсумком заняття було виконання завдань. Групи учнів отримали свої завдання: скласти хмару слів "Земля" (прикметники); записати анаграми "Тварини"; дати відповіді на запитання "Так чи ні"; скласти сенкан до слова "Земля". Кожна група учнів намагалась якнайшвидше виконати свої завдання та озвучити їх.
Проголошені віршовані правила бережливості прозвучали, як заклик берегти природу та шанобливо ставитись до неї.
Проведення таких зустрічей дає змогу зрозуміти дітям, як важливо зберегти наш спільний дім, нашу землю, природу рідного краю. Видатний педагог В.О. Сухомлинський надавав особливе значення впливу природи на етичний розвиток дитини. На його думку, природа лежить в основі дитячого мислення, відчуттів, творчості. Він неодноразово відзначав, що сама природа не виховує, а активно впливає тільки на взаємодію з нею. Щоб дитина навчилася розуміти природу, відчувати її красу, потрібно прищепити їй це з раннього дитинства.


17 березня учні 4 класу (класний керівник Походєєва Наталія Вікторівна) завітали до ековітальні на годину позакласного читання "А вже весна, а вже красна! Збережемо красу природи".
Весна є джерелом натхнення для художників, композиторів, поетів та письменників, які писали про весну, теплу, сонячну. То ж, до уваги дітей були представлені книжки тематичної полиці "Весна". Бібліотекарка запропонувала учням доторкнутися до весняної пори крізь твори українських поетів та письменників.
Так природа надихає, дарує нам насолоду, радість, то ж чому ми не знаємо, або не хочемо знати, що можна, а чого не можна робити на березі річки, в лісі, в парку. Природа з дивовижною щедрістю одаровує людей усім, що має. А у відповідь ми маємо пам'ятати: природна скарбниця має межі, необхідно усім ставитись з розумінням та бережливістю до неї.
Учні виконували завдання та спільно вирішували, що можна зробити для збереження природи рідного краю. Саме свідоме і бережливе ставлення кожної дитини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства.
А підсумком зустрічі було складання сенкану до слова "Земля" та створення хмари слів "Земля".





Березень - "Шевченківські дні"

Нас єднає Шевченкове слово!

Поетичний флешмоб "Як би ти нас, Тарасе, чув..." продовжують учні 4 класу.


Поетичний флешмоб "Як би ти нас, Тарасе, чув..." продовжують учні 3 класу.

Поетичний флешмоб "Як би ти нас, Тарасе, чув..." підтримали учні 2 класу.

Поетичний флешмоб "Як би ти нас, Тарасе, чув..." розпочинають найменші - учні 1 класу.

9 та 10 березня учні 9 та 8 класів взяли участь у поетичному челенжі. Тарас Шевченко - славний син українського народу, його слово і сьогодні живе між нами:"Таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе!.. Воно магічну силу має - всю душу враз перевертає..."



З метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, 9 березня для учнів 3 класу (класний керівник Русанова Людмила Вікторівна) проведено позакласне читання "Твої слова для нас, як зорі..." У кожного віку свій Шевченко. Він ніколи не писав спеціально для дітей, але всі поезії є доступними, зрозумілими, написані просто і легко. Звучали Кобзареві поезії з дитячих уст, кожен у вибрану поезію намагався вкласти свою душу, та з гордістю читали.
Читачі медіатеки підтримали традиції святкування Шевченківських днів у школі, присвячених 207 річниці з дня народження Кобзаря. Тож учні 2 класу (класний керівник Безсмертна Лариса Іванівна) 05 березня завітали до медіатеки на годину спілкування "Шануймо слово Кобзаря!"Ця зустріч дала можливість дітям душею доторкнутися до творчості поета, відчути магію його слова...

Участь в мережевій акції "Вічно живий голос!"
 (до 150 річчя з дня народження Лесі Українки)

Безпечний Інтернет

В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість дітей, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.
09 лютого світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету, тож в школі проходять заходи з метою привернення уваги до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.
Для підвищення рівня знань про використання безпечного Інтернету 9 лютого учні 4 класу завітали до шкільної медіатеки на годину спілкування "Подорож безпечним Інтернетом". Разом досліджували позитивні і негативні наслідки Інтернету, пройшли тест на виявлення комп'ютерної залежності, засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті. Підсумком зустрічі були висновки дітей: "Я сьогодні зрозумів чи зрозуміла..."
08 лютого учні 3 класу (класний керівник Русанова Л.В.) завітали до шкільної медіатеки та разом подорожували безпечним Інтернетом. Досліджували позитивні і негативні наслідки Інтернету та засвоїли правила безпеки.
Наші найменші учні долучились до участі в тематичних заходах і 05 лютого завітали до медіатеки на годину спілкування "Подорож безпечним Інтернетом". В ігровій формі проведено спілкування з дітьми та навчання безпечних правил, які направлені на розширення, поглиблення знань про безпечний Інтернет та сприянню обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті.






    Сторінками заходів з відзначення 

      Днів Європи в Україні




Книга – це важлива частина в житті кожного з нас, адже вона не тільки допомагає хоча б ненадовго забути про суєту і поринути у світ зі своїми героями, особливими світом і іншими особливостями. Але література, це не тільки розважальний аспект, адже кожна з книг має мораль, а деякі з них і зовсім описують події, які відбувалися з реальними людьми.

Історія Дня дитячої книги





Цього дня на читачів медіатеки проводитимуться наступні заходи:

1.Бібліотечний пікнік "Подорож до країни мрій і казок" (4 клас)
2.Поличка цікавинок "Книг незмірна глибина..." (1-4 класи)
3.Літературна мандрівка в книну Книги (3 клас)
4.Читацька естафета "Прочитав сам - порадь другому"(2-9 класи)





     З 04 березня починається

    "Шевченківський тиждень"

    Всі заходи цього тижня

 присвячені творчості     

                                                                    Т.Г.Шевченка 


 1. Перегляд відеопрезентації
«Сторінками Шевченкового шляху» 4-6 кл.
2. Конкурс читців 
«Шевченко - голос душі українського народу» 3,4 кл.
3 Літературна вітальня «Шевченкове слово» 10-11 кл.
4. Виконання вправ інтерактивного плакату "Т.Шевченко" - https://www.thinglink.com/scene/1155595951579070465
8-9 кл.
5.Заочна відеомандрівка «Шевченко і світ» 
(Пам’ятники Т.Г. Шевченку у світі) для 6,7 кл.



Немає коментарів:

Дописати коментар